Çay Ağacı Kremi - 100 ml. - Krem
Çay Ağacı Kremi - 100 ml. - Krem

Çay Ağacı Kremi - 100 ml. (HTBU0102)

0,00
Fiyat : 274,00 TL(KDV Dahil)
Hatice Teyze Çay Ağacı Kremi cildinizi dinlendirmek ve nefes aldırmak için tasarlanmış bir üründür. İçinde yer alan; aloe vera, çay ağacı yağı, E vitamini, skualen ve kantaron sayesinde cilt nemlenir ve rahatlar.
Çay ağacı, antiseptik özelliği sayesinde cilt üzerinde mikrop ve bakteri oluşumunu önler. Uzmanlarca kabul edilen bir diğer özelliği ise tırnak batması, mantar ve enfeksiyon gibi deri hastalıklarına iyi geldiğidir. Çay ağacında doğal olarak bulunan terpinen-4-ol bileşeni çay ağacını mükemmel bir antiseptik yapar.

Çay Ağacının Hikayesi
Birçok kişi tarafından sıkça kullanılan çay ağacı aslında tamamen tesadüf eseri keşfedilmiştir. Kaptan James Cook 1770 yılında Avustralya’ya yaptığı ziyaret sırasında daha önce hiç görmediği, küçük, çalıya benzer bir ağaç görmüştür. Bu minik ağacın yapraklarını bölgenin yerlileri; öksürük, boğaz ağrısı, kesikler, yaralar gibi bazı problemleri geçirmek için kullandıklarını keşfetmiş. James ve tayfası, yerlilerin aynı zamanda bu ağacın yapraklarını kaynatarak çay halinde içtiğini görünce, bu bitkiye çay ağacı adını vermişlerdir.
Çay ağacının günümüze uzanan hikayesi, araştırmalara ışık tutmuş ve bu bitkinin yeni özellikleri keşfedilerek cilt bakım ürünlerinde kullanılmaya başlanmıştır.

Çay Ağacı Kremi Nasıl Kullanılır?
Çay ağacı kremi temiz bir cilt üzerine uygulanmalıdır. Cildinizi kirlerden güzelce arındırdıktan sonra çay ağacı tonik uygulayın. Ardından yeterli miktarda kremi cildinize masaj yaparak yedirin.
Ürün, günlük olarak sabah ve akşam kullanılabilir. Çay ağacının etkilerini cildinizde daha fazla hissetmek için temizleme aşamasında çay ağacı sabunu kullanabilirsiniz.

Hatice Teyze Çay Ağacı Kremi Hangi Cilt Tipleri İçin Uygundur?
Çay ağacı kremi hemen her cilt tipi için uygun bir üründür. Özellikle kolay yağlanan ve akneye meyilli cilde sahip kişiler tarafından tercih edilebilir. Çay ağacının akneyi ve yağlanmayı önlediği bilinmektedir. Bu bitkinin antiseptik özelliği yeni akne oluşumunu önlemeye yardımcıdır.
Bu doğal kremde bulunan diğer bileşenlerden; E vitamini, kantaron ve aloe vera cildinizi nemlendirir ve yumuşacık yapar.

Hatice Teyze Çay Ağacı Kreminin Farkı
Çay ağacı, yetiştirilmesi ve yapraklarının toplanması oldukça zahmetli bir bitkidir. Çay ağacının yapraklarından yağ elde etmek de bir o kadar zorlu ve uzun süren bir işlemdir. Çay ağacının yaprakları ayrılır ve yağı çıkarılmak üzere ayrıştırılır. Soğuk sıkım tekniği ile elde edilen çay ağacı yağı, kremi oluşturan diğer bileşenlerle bir araya getirilir. Işık geçirmeyen özel kutusuna hazırlanan kremler doldurulur.
Hammaddenin üretiminden, ürünün son haline getirilmesine kadar olan sürede deneyimli Hatice Teyze ekibi görev alır. Sağlık son derece hassas ve özen isteyen bir konu olduğu için tüm süreçler büyük bir titizlikle yürütülür. Tüm bu yolculuk, içinde emek barındıran uzun bir yoldur. Topraktan başlayan ve evlerinize kadar uzanan tüm bu yolculuk tamamen çevre dostu şekilde gerçekleştirilir.