Merhaba Sevgili Hatice Teyze Dostları,

 

Her şeyi geride bırakıp Bodrum’da yaşamaya başlayalı tam 7 yıl oldu. Toplamda 8 yıllık araştırmalarım 7 yılda deneme-yanılmalarımla beraber sizin de takdirlerinizle çok güzel sonuçlar aldığım ve anneme ithaf ettiğim “Hatice Teyze” markası geleneksel yöntemlerle ve iyi tarım üretimleriyle oluştu. Marka'nın oluşumundan çok önce zeytinyağı ve üretimi konusunda İtalya, İspanya, Yunanistan ve Türkiye'yi gezdim, uzmanlarla birlikte çalışıp yerinde görüp öğrenerek geçirdiğim bu süreç sonucunda, unuttuğumuz ya da unutmak üzere olduğumuz kendi damak tadımızda kendi coğrafyamızda, modern donanım ve teknikleri geleneksel yöntemlerle birleştirerek üretim yapma kararı aldım ve tüm enerjimi ürünlerimi geliştirmeye adadım diyebilirim.

 

Denizin toprakla buluşmasının, o topraklar üzerinde Akdeniz ve Anadolu'dan gelen rüzgarların esmesinin buraya özel bir ruh ve ürünlerine de lezzet kattığına inanıyorum. Temel taşlarımız olan zeytine ve Akdeniz'in tarımına olan yakınlığı, ulaşılabilir ve ulaşabilir olması burayı seçmemdeki temel etken.

 

Hatice Teyze olarak bir misyonumuz var; yeni neslin çok daha sağlıklı ürünlerle tanışması ve sizlerin hasretini çektiğiniz yöresel lezzetlere, ilaçsız, katkısız, doğal ürünlere kavuşmanız için çalışıyoruz, bu sizin "En Doğal Hakkınız" diye düşünüyoruz. Biz her şeyin doğal, ev yapımı, ele emeği, göz nuru ve yöresel olmasını seviyoruz. Reçellerin bol meyveli, sabunların saf zeytinyağlı olmasını seviyoruz. Temiz ve iyi tarımla üretilen fasulye de olsa, domates salçası da olsa her şeyi hakkıyla yapmak istiyoruz, yani aslında sizin hakkınızı vermek istiyoruz. Herkesin bu ürünlere ulaşabilmesini sağlamak temel hedefimiz. Ayrıca, her ürün en iyi nerede yetişiyorsa orayı buluyor böylece yerel tarıma ve yerel üreticilere de destek veriyor onların hızla yayılan kirli sanayileşmeye karşı durmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 

Neden Hatice Teyze Doğal Ürünler? Ne kadar doğal olursak o kadar kendimize ve var oluş sebebimize yaklaşırız. Doğallıktan ne kadar uzaklaşırsak o kadar kendimizden uzaklaşarak rahatsızlandığımızı düşünüyorum. Yıllardır köy köy dolaşıyorum, kekik toplamaya gidiyorum, en güzel domatesi bulup, ağaçların henüz ilaçlanmamış meyvelerini hem lezzetli hem de sağlıklı olan ürünleri tek tek keşfediyorum. Ürünlerimizi katkı maddesi, kimyasal gübre ya da zehir, hormon kullanılmaksızın yetiştirilen meyve, sebze, yemişlerden elde ediyoruz. Zeytinyağlarımızı kendi bakımını yaptığımız ilaçsız topraklardaki ağaçlarımızdan soğuk sıkım üretiyoruz; zeytinyağlarında dilinizde hissedilen acılık ile boğazınızda hissedilen yakıcılık olumlu özelliklerdir, yağın kalitesini gösterir. İlk zamanlarda soğuk sıkma ile normal sızma yağ arasındaki farkı anlamayabilirsiniz. Bu son derece doğaldır. Çiğ olarak bu yağları zaman içerisinde kullandıkça, bir takım lezzet farklarını hem gündelik enerjinizde ve hem cildinizde algılamaya başladıkça raflarda ya da pazarlarda daha bilinçli olarak size iyi gelen zeytinyağını aramaya başlarsınız. Ucuza aldığınız her yağ yemeklerinize “yağlı”lık duygusunu verir; biz, Hatice Teyze Doğal Ürünler olarak yağlı değil “Zeytinyağlı” yemeklerin tadına varın istiyoruz. Bunun için, en doğalını üretmek ve size ulaştırmak için çevre kasabaları da arkamıza alarak Bodrum’da başlattığımız efsanemizi, bir zeytin ağacı kadar sonsuza taşımayı hedefledik ve yarattığımız değere odaklandık.

 

El emeği, göz nuru, ev yapımı yöresel lezzetleri ve katkısız doğal ürünleri bizim kadar seviyorsanız, bu yolculukta bize katılmanız ve değerli görüşlerinizi her zaman bizimle paylaşmanız dileğiyle…

Işıl Tan