Loading..
   < >

   Annelerimizin ve anneannelerimizin bizleri küçüklüğümüzden beri mest ettiği çorba ve erişte lezzetlerini bugün de aynı doğallığı ile tatmak mümkün. Erişteler - çorbalar kategorisinde yer alan tüm ürünler, annelerimizin bize hazırladığı kadar katkısız ve lezzetli haliyle bulunuyor. Hatice Teyze ayrıcalığı ile sunulan bu ürünler, besleyici sofraların vazgeçilmezi olmak için bekliyor. 

   Karnımızı doyurmak için sofrada mutlaka çorba ve hamur işi olmalı diye düşünür büyüklerimiz. Bu anlayışla hazırlana erişte ve çorbaların tamamen organik içeriklerle hazırlanması sağlanır. Böylelikle lezzetli tatlarının yanında, sağlıklı seçenekler olması ile de dikkat çekerler. Hasta olduğumuzda bir kase çorbanın ne kadar iyi geldiğini hepimiz biliriz. Annemizin hazırlamış olduğu kadar faydalı bir çorba ve erişte ile sofralarımıza anlam katma zamanı. 

   Çorba ve erişte konusunda en doğal alternatiflere ulaşmak isteyenler, Hatice Teyze'nin lezzetleri ile bir an önce tanışmalı ve sofralarına dahil etmelidir. Pratik kullanımları sayesinde her mutfak için keyifle hazırlanabilecek şekilde gönderilmektedir. Çeşitleri sayesinde ise her damak zevkine uygun bir erişteye ya da çorbaya rastlamak da mümkün olacaktır. 

   Kış gelince vazgeçemediğimiz lezzetlerden olan tarhana, Uşak yöresi özgü geleneksel usulde hazırlanıyor. Un, kese yoğurdu, nane, soğan, domates, kırmızıbiber, tuzdan oluşan içeriğiyle tam bir kış çorbası. Besleyici ve doyurucu Hatice Teyze Uşak Tarhanası, Anadolu’nun bilinen en eski tarhana çeşidini sofralarınıza getiriyor.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   34,00 TLKDV Dahil

   Uşak tarhanasının acı kırmızıbiberle yapılan çeşidi, acıseverleri acının en leziz haliyle tanıştırıyor. Uşak tarhanası gibi un, kese yoğurdu, nane, soğan, domates, kırmızıbiber ve tuzdan oluşan Hatice Teyze Acılı Uşak Tarhanası, soğuk kış günlerinin doyurucu ve ısıtıcı öğünü olacak.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   35,00 TLKDV Dahil

   Sadece tahıl ve sebze değil, aynı zamanda bir ot festivali gibi: Hatice Teyze Lifli Tarhana, Elazığ bölgesinde özel olarak hazırlanan ve içeriğinde çavdar unu, tam buğday unu, yulaf unu, kese yoğurdu, nohut, nane, reyhan, dereotu, maydanoz, kekik, nane, domates ve tuz bulunan, çok özel bir lezzet buluşması. Anından da anlaşılabileceği gibi lif ve vitamin değeri yüksek olan bu karışım, tarhananın hakkını tam anlamıyla vermekte. Bu ödül nasıl mı elde ediliyor? Kese yoğurdu, tarhana otu, un, kırmızı biber, yeşil biber ve soğan ince ince kıyılıyor, parçalanarak karıştırılıyor. Ovularak hamur haline getirilen bu harcın üstü, özel dokunmuş bir tülbentle örtülüyor, mayalanması ve kabarması için en az bir hafta bekletiliyor. Mayalanan harç, parçalar halinde yine özel yapım bir yörük dokuması üzerine diziliyor, gölgelik bir yerde kuruması bekleniyor. Kuruyunca da elle ovulup toz haline getiriliyor. İşte tarhananın sofra kültürümüzde bu kadar özel olmasının nedeni, emeğin, toprağın ve sağlığın aynı kasede buluşması olsa gerek.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   32,00 TLKDV Dahil

   Hatice Teyze için Aksaray bölgesinde özel olarak hazırlanan Erişte, içeriğindeki un, süt, yumurta, kaya tuzu ve içme suyu ile tam bir Anadolu lezzeti. Mevsiminde özenle toplanan buğdaylardan yapılan Hatice Teyze Tam Buğday Erişte, karbonhidrat, vitamin ve protein zenginliği hem damaklara hem metabolizmaya sesleniyor. Özellikle soğuk mevsimler için gerçek bir doyum şöleni.

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   14,00 TLKDV Dahil

   Hatice Teyze için Aksaray bölgesinde özel olarak hazırlanan Tam Buğday Erişte, içeriğindeki tam buğday unu, süt, yumurta, kaya tuzu ve içme suyu ile tam bir Anadolu lezzeti. Mevsiminde özenle toplanan sebzelerden yapılan Hatice Teyze Tam Buğday Erişte, karbonhidrat, vitamin ve protein zenginliği hem damaklara hem metabolizmaya sesleniyor. Özellikle soğuk mevsimler için gerçek bir doyum şöleni olacak.

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   16,00 TLKDV Dahil

   Hatice Teyze erişte ailesinin kıymetli bir üyesi olan Hatice Teyze Isırgan Otlu Erişte, son yıllarda çayından yağına nesi varsa cömertçe paylaşan ısırgan otunun marifetlerini temel almakta. Tam buğday unu, süt, ısırgan otu, yumurta, kaya tuzu ve içme suyu ile hazırlanan ve Hatice Teyze için özel olarak Aksaray bölgesinde üretilen eriştemiz, ısırgan otunun demir zengini içeriğini sofralara bir lezzet olarak taşıyor. Yeşil dünyanın yakıcı ama pişirince de bir o kadar faydalı olan bu otu, şimdi enfes yemeklere ilham kaynağı olmakta.

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   18,00 TLKDV Dahil

   Tam buğday unu, süt domates, biber, yumurta, kaya tuzu, içme suyunun mükemmel birlikteliğinden doğan Hatice Teyze Domatesli Biberli Erişte, Elazığ’da imal edilip sağlıklı sofraların karbonhidrat ve vitamin dolu öğünlerine taşınıyor. Hatice Teyze Domatesli Biberli Erişte’yi sarımsaklı yoğurt ve kekikle deneyin, tek başına bir öğün olarak sofranızı taçlandırın.

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   16,00 TLKDV Dahil

   Dünya literatüründe "pasta", "noodle" veya "la mien" gibi farklı şekillerde tanımlanan ve 4 bin yıldır popülerliğini koruyan erişte, özellikle göçebe tarihi bulunan ülkelerin biricik lezzetlerinden biri. Türk mutfaklarına Hatice Teyze özeni ile katılan Hatice Teyze Lokum Erişte, kübik kesimi ile özellikle çocukların çok ilgisini çekmekte. Bir yandan da büyüme çağındaki tüm çocuklar, tam buğday unu, süt, yumurta, kaya tuzu ve içme suyundan hazırlanan bu karışımın vitamin ve karbonhidrat değerleriyle donanıyorlar. Hatice Teyze erişte grubunun sade ve doyurucu bu ürününde kullanılan tüm sebzeler, mevsiminde ve taze olarak toplanıyor ve Aksaray bölgesinde özel olarak Hatice Teyze için hazırlanıyor.

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   16,00 TLKDV Dahil

   Yeşil kırmızı kocaman yapraklarıyla tarlalarda muhteşem bir görünüm sunan pancar, erişte haliyle de sofralarda lezzet köşeleri yaratıyor. Tam buğday unu, süt, pancar, yumurta, kaya tuzu, içme suyundan Elazığ yöresinde Hatice Teyze için bir araya getirilip imal edilen pancarlı erişte, rengi ve kokusuyla en güzel sofraların baş tacı.

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   18,00 TLKDV Dahil

   Buğdayın atası olarak tanınan ve kadim Anadolu topraklarının mücevheri olan siyez buğdayı, özellikle son yıllarda yükselişe geçen sağlıklı beslenme trendinin de gözdesi. Kastamonu civarında yetişen siyez buğdayı, yine aynı bölgede, taze taze hazırlanıyor ve Hatice Teyze Siyez Makarna olarak sofralarımıza geliyor. Lif içeriği yüksek ve glisemik indeksi düşük bir besin olan siyez ununu, süt, yumurta, kaya tuzu ve içme suyu ile birleştiren Hatice Teyze, özellikle çocukların vazgeçilmez yemeği olan makarnaya sağlık dolu bir dokunuş katmakta.

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   21,00 TLKDV Dahil