Loading..
   < >

   Annelerimizin ve anneannelerimizin bizleri küçüklüğümüzden beri mest ettiği çorba ve erişte lezzetlerini bugün de aynı doğallığı ile tatmak mümkün. Erişteler - çorbalar kategorisinde yer alan tüm ürünler, annelerimizin bize hazırladığı kadar katkısız ve lezzetli haliyle bulunuyor. Hatice Teyze ayrıcalığı ile sunulan bu ürünler, besleyici sofraların vazgeçilmezi olmak için bekliyor. 

   Karnımızı doyurmak için sofrada mutlaka çorba ve hamur işi olmalı diye düşünür büyüklerimiz. Bu anlayışla hazırlana erişte ve çorbaların tamamen organik içeriklerle hazırlanması sağlanır. Böylelikle lezzetli tatlarının yanında, sağlıklı seçenekler olması ile de dikkat çekerler. Hasta olduğumuzda bir kase çorbanın ne kadar iyi geldiğini hepimiz biliriz. Annemizin hazırlamış olduğu kadar faydalı bir çorba ve erişte ile sofralarımıza anlam katma zamanı. 

   Çorba ve erişte konusunda en doğal alternatiflere ulaşmak isteyenler, Hatice Teyze'nin lezzetleri ile bir an önce tanışmalı ve sofralarına dahil etmelidir. Pratik kullanımları sayesinde her mutfak için keyifle hazırlanabilecek şekilde gönderilmektedir. Çeşitleri sayesinde ise her damak zevkine uygun bir erişteye ya da çorbaya rastlamak da mümkün olacaktır. 

   Kış gelince vazgeçemediğimiz lezzetlerden olan tarhana, Uşak yöresi özgü geleneksel usulde hazırlanıyor. Un, kese yoğurdu, nane, soğan, domates, kırmızıbiber, tuzdan oluşan içeriğiyle tam bir kış çorbası. Besleyici ve doyurucu Hatice Teyze Uşak Tarhanası, Anadolu’nun bilinen en eski tarhana çeşidini sofralarınıza getiriyor.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   34,00 TLKDV Dahil

   Uşak tarhanasının acı kırmızıbiberle yapılan çeşidi, acıseverleri acının en leziz haliyle tanıştırıyor. Uşak tarhanası gibi un, kese yoğurdu, nane, soğan, domates, kırmızıbiber ve tuzdan oluşan Hatice Teyze Acılı Uşak Tarhanası, soğuk kış günlerinin doyurucu ve ısıtıcı öğünü olacak.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   35,00 TLKDV Dahil

   Sadece tahıl ve sebze değil, aynı zamanda bir ot festivali gibi: Hatice Teyze Lifli Tarhana, Elazığ bölgesinde özel olarak hazırlanan ve içeriğinde çavdar unu, tam buğday unu, yulaf unu, kese yoğurdu, nohut, nane, reyhan, dereotu, maydanoz, kekik, nane, domates ve tuz bulunan, çok özel bir lezzet buluşması. Anından da anlaşılabileceği gibi lif ve vitamin değeri yüksek olan bu karışım, tarhananın hakkını tam anlamıyla vermekte. Bu ödül nasıl mı elde ediliyor? Kese yoğurdu, tarhana otu, un, kırmızı biber, yeşil biber ve soğan ince ince kıyılıyor, parçalanarak karıştırılıyor. Ovularak hamur haline getirilen bu harcın üstü, özel dokunmuş bir tülbentle örtülüyor, mayalanması ve kabarması için en az bir hafta bekletiliyor. Mayalanan harç, parçalar halinde yine özel yapım bir yörük dokuması üzerine diziliyor, gölgelik bir yerde kuruması bekleniyor. Kuruyunca da elle ovulup toz haline getiriliyor. İşte tarhananın sofra kültürümüzde bu kadar özel olmasının nedeni, emeğin, toprağın ve sağlığın aynı kasede buluşması olsa gerek.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   32,00 TLKDV Dahil

   Hatice Teyze için Aksaray bölgesinde özel olarak hazırlanan Erişte, içeriğindeki un, süt, yumurta, kaya tuzu ve içme suyu ile tam bir Anadolu lezzeti. Mevsiminde özenle toplanan buğdaylardan yapılan Hatice Teyze Tam Buğday Erişte, karbonhidrat, vitamin ve protein zenginliği hem damaklara hem metabolizmaya sesleniyor. Özellikle soğuk mevsimler için gerçek bir doyum şöleni.

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   14,00 TLKDV Dahil

   Dünya literatüründe "pasta", "noodle" veya "la mien" gibi farklı şekillerde tanımlanan ve 4 bin yıldır popülerliğini koruyan erişte, özellikle göçebe tarihi bulunan ülkelerin biricik lezzetlerinden biri. Türk mutfaklarına Hatice Teyze özeni ile katılan Hatice Teyze Lokum Erişte, kübik kesimi ile özellikle çocukların çok ilgisini çekmekte. Bir yandan da büyüme çağındaki tüm çocuklar, tam buğday unu, süt, yumurta, kaya tuzu ve içme suyundan hazırlanan bu karışımın vitamin ve karbonhidrat değerleriyle donanıyorlar. Hatice Teyze erişte grubunun sade ve doyurucu bu ürününde kullanılan tüm sebzeler, mevsiminde ve taze olarak toplanıyor ve Aksaray bölgesinde özel olarak Hatice Teyze için hazırlanıyor.

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   16,00 TLKDV Dahil

   Bolu usulü hazırlanmış salçalı leziz geleneksel tarhana, tatlı kırmızıbiber salçası, buğday unu, domates, yoğurt, nane, soğan, deniz tuzunun hamur haline getirilip kurutulmasıyla elde ediliyor. Anadolu’nun geleneksel yemeği tarhana, özellikle kış günlerinde tereyağı ve pulbiberle başlı başına bir öğüne dönüşüyor. Hatice Teyze Bolu Tarhanası, dünyanın bilinen ilk hazır çorbası olan tarhanayı en sade haliyle sevenler için.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   30,00 TLKDV Dahil

   Bebekler de bu güzel tattan mahrum kalmasın diye ürettiğimiz ev yapımı bebek tarhanamız tam buğday unu, kereviz, yoğurt, nane, havuç, tatlı biber ve az miktarda tuz ile yapılıyor. Bebeğe gaz yapmaması için nohut unu, alerjiye sebep olmaması için domates içermiyor. Havuç ve kerevizi bol tutulan Hatice Teyze Bebek Tarhanası, B vitamini, kalsiyum, demir ve çinko içeriğiyle bebekler için özel olarak hazırlandı.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   35,00 TLKDV Dahil

   Aktar kültüründe keçiboynuzu olarak da geçen harnup, Mısır'dan Yunanistan'a kadar uzanan geniş bir coğrafyada yetişen bir bitki. Onunla aynı ismi taşıyan meyveleri ise hem faydalı hem de lezzetli. Pekmezinden çayına kadar her haliyle sevdiğimiz harnup, bu kez eriştenin besleyici karakteri ile birleşiyor: Harnup unu, süt, yumurta, kaya tuzu ve içme suyuyla hazırlanan ve marka için özel olarak Elazığ'da üretilen Hatice Teyze Harnup Lokum Erişte, lokum tabirini ise, kübik kesimli olmasından almakta. Bu kesim sayesinde çocuklar, erişteye bayılıyor!

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   21,00 TLKDV Dahil

   Hatice Teyze Ispanaklı Erişte’nin küp şeklinde kesilmiş hali, çocuklara ıspanak yedirmenin en kolay yolu. Elazığ yöresinde tam buğday unu, süt, ıspanak, yumurta, kaya tuzu, içme suyunun karışımıyla imal edilen Hatice Teyze Ispanaklı Lokum Erişteyi çorba ve yemeklerinizde kullanabilir, yemeğinize ekstra vitamin ve tatlar katabilirsiniz.

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   19,00 TLKDV Dahil

   Hatice Teyze’nin pancarlı lokum eriştesi, bu sefer yemeklerinize tat ve renk katmak için küçük formlarda doğranıyor. Tam buğday unu, süt, pancar, yumurta, kaya tuzu, içme suyundan Elazığ yöresinde Hatice Teyze için bir araya getirilip imal edilen pancarlı lokum erişte, rengi ve kokusuyla en güzel sofraların başrolünde olacak.

   • Miktar: 250 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   19,00 TLKDV Dahil