Hindistan Cevizi Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar
Hindistan Cevizi Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar

Hindistan Cevizi Yağı - 150 ml. (HTBU013)

0,00
Fiyat : 182,00 TL(KDV Dahil)
182,00 TL 'den başlayan taksitlerle
Yiyeceklerden kişisel bakıma kadar hemen her alanda kullanabileceğiniz muhteşem özelliklere sahip bir yağ: Hatice Teyze Hindistan Cevizi Yağı!

Hindistan Cevizinin Faydaları Nelerdir?
Gerek adıyla, gerekse tadıyla tam bir efsane haline gelen Hindistan cevizi, kokusuyla da herkesi büyülemeye devam ediyor. Efsane dediğimize bakmayın, Hindistan cevizi büyük bir gerçekliği içinde barındırıyor. Bu gerçeklik ise güzellik ve bakım oluyor! Tatlılardan salatalara, şampuandan kremlere kadar olan kullanımıyla her yerde karşımıza çıkıyor.

Hindistan cevizi %91 oranında doymuş sağlıklı yağ içeren bir palmiye türünün meyvesidir. İçeriği; C, E , K vitaminleri, kalsiyum, bakır, magnezyum, selenyum, demir, manganez mineralleri ve liften oluşur. Hindistan cevizinin ilginç bir özelliği de anne sütünde bulunan laurik asit içermesidir. Laurik asit mikrobisidal yani mikropları öldürücü özelliğe sahiptir.

Hindistan cevizinin faydalarından bahsedecek olursak;

Uzmanlara göre bağırsak sağlığını korumaya ve sindirime yardımcıdır.
Antibakteriyel özelliği sayesinde özellikle ağız içi yara, uç ve aftlarda etkilidir.
Kaliteli bir enerji kaynağıdır.
Yağ yakımını hızlandırır ve artırır.
Kolajen üretimini tetikleyerek kırışıklıkların, izlerin ve lekelerin giderilmesine destek olur.
Çok iyi bir nemlendiricidir.
Saçların hızlı uzamasına katkı sağlar.

Hatice Teyze Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Elde Edilir?
Hatice Teyze Hindistan Cevizi Yağının elde edilmesi öncelikle hindistan cevizinin ve yaprağının 1. satıcıdan ithalatı ile başlar. Ürünün ilk elden temin edilmesinin nedeni hiç bir şekilde işlenmemiş en saf haliyle alınmak istemesinden kaynaklıdır. Türkiye’de yetişmeyen bu değerli meyve en saf şekilde getirtilir ve Hatice Teyze’nin atölyelerine dağıtılır.

Hindistan cevizleri temizlenir ayıklanır ve kurutulmak üzere bekletilir. Kuruyan hindistan cevizi içi yağı alınmak üzere paslanmaz çelikten oluşan üretim bantlarına getirilir. Soğuk sıkım tekniği ile birlikte sıkma işlemine başlanır. Ortaya çıkan hamurumsu karışımın yağı süzülmek üzere doğal çökertme işlemine başlanır ve oluşan tortular bu aşamada ayrıştırılır. Yağ son olarak selüloz filtreden geçirilerek koyu renkli özel şişelere doldurulur. Bu ürünü elde ederken hindistan cevizi içi yerine yaprağı da kullanılabilmektedir.

Tamamen doğal ve gerçek hindistan cevizi kullanılan bu yağ son derece meşakkatli aşamalardan geçerek hazırlanmaktadır.


Hatice Teyze Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?
Hindistan Cevizi Yağı aklınıza gelebilecek her yerde kullanılabilir. Ağız, saç, vücut ve cilt bakımında ve hatta mutfakta… Tüm cilt tipi için uygun olan bu yağdan her şekilde faydalanamak isteyeceksiniz! Bu yağı uygulamadan önce alerjiniz olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.
Cilt bakımında doğal karışım yağlarınıza ekleyebilir veya direkt cilde masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Erkekler traş losyonunun yerine, kadınlar ise makyaj temizleyici olarak kullanabilirler.

Ağız bakımında kullanmak için zerdeçal ile karıştırarak doğal diş macununuzu elde edebilir ve günde 2-3 defa dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.
Hindistan cevizi yağını çeşitli yemek ve salatalara birkaç damla olacak şekilde damlatarak kullanabilirsiniz. Formuna dikkat eden hanımlar ve beyler ise hazırlayacağı sağlıklı atıştırmalıklara bu yağdan ilave edebilirler. Kahve, su ve çayınızı tatlandırmak için yağdan 1 tatlı kaşığı kullanabilirsiniz.

Vücut peelingi olarak haftada 1-2 kez Hindistan cevizi yağı kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Tam aksine bu peeling sayesinde cildiniz canlanır ve derinlemesine temizlenir. Kesinlikle deneyin, sonuçlarına bayılacaksınız!

Saçlarınızda kullanmak için ister doğal saç maskelerine isterseniz de direk saç derisine ve uçlarına uygulayarak kullanabilirsiniz. Hatice Teyze özel karışım yağlar ile hazırlayacağınız bakım yağına 5 -10 damla yağ, fazlasıyla yeterli olacaktır. Saçlarınız uzunsa, damla miktarını 10-15’e çıkarmanızda fayda var.