Kakao Yağı 240 Gr. - Özel Karışım Yağlar
Kakao Yağı 240 Gr. - Özel Karışım Yağlar

Kakao Yağı 240 Gr. (HTBU111)

Fiyat : 320,00 TL(KDV Dahil)
320,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Theobroma yağı olarak ta bilinen kakao yağı, günümüzde çikolata, bisküvi ve pastacılık sektöründe kullanıldığı gibi, kozmetik ve ilaç sektöründe de sıkça kullanılmaktadır. Kakao yağı kakao çekirdeğinden çekilmiş hafif sarımsı, çikolatamsı kokusu olan bitkisel bir yağdır.
Kakao çekirdeği, Orta ve Güney Amerika kıtasında bol miktarda bulunmakla beraber, bölge halkı tarafından yüzyıllardır doğal nemlendirici olarak kullanılmaktadır. Kakao yağının ana aktif asitleri stearik, oleik ve palmitik asitlerdir. Kakao yağında yaklaşık olarak eşit miktarlarda bulunurlar. Kakao yağı içerdiği A, B1, B2, B3, C VE E vitaminleri sayesinde güçlü bir nemlendirici ve onarıcıdır. Kakao yağı aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Cildi dış ajanlardan koruyan bir bariyer oluşturur. Dolayısıyla cildi tahriş edebilecek ve cilde zarar verebilecek dış etkilerden korur.
Kakao yağının mükemmel bir nemlendirici olmasının yanında içeriğinde yer alan doğal atioksidanlar sayesinde çatlamış ciltlerde güvenle kullanılabilir. Kakao yağı kolayca deri tarafından emilir ve saatlerce deride kalır.
Kakao yağı yapılan araştırmalarda yaşlanmanın belirtilerini azalttığı, bununla beraber hassas ciltleri yatıştırmaya yardımcı olduğu görülmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR