Kekik Yağı-10 cc - Uçucu Yağlar
Kekik Yağı-10 cc - Uçucu Yağlar

Kekik Yağı-10 cc (HTBU0121)

0,00
Fiyat : 90,00 TL(KDV Dahil)
90,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Kekik, Güney Avrupa ve Akdeniz bölgesinde doğal olarak yetişen tıbbi aromatik bir bitki türüdür. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de öncelikle baharat olarak kullanılır. Bir baharat olarak et yemeklerine lezzet verdiği kadar zaman zaman çay olarak da tüketilir. Kekik Akdeniz bölgesinin kurak geçen yaz aylarında hayatta kalmayı başaran Akdeniz güneşini çok seven aromatik tıbbi bir bitkidir.
Kekik yağı çok güçlü aromatik yağ olduğu için, suya veya yağa eklenerek kullanılır. Kekik uçucu yağı sade şekilde cilde sürüldüğünde tahriş edebilir, bu yüzden cilde sürmek için bir iki çay kaşığı zeytin yağı veya başka bir taşıyıcı bitkisel yağa iki damla kekik yağı damlatılarak cilde sürülebilir. Kekik yağının bir başka kullanım yöntemi ise bir bardak sıcak suya 2 damla damlatılarak çay olarak içme yöntemidir.  Buhar banyosu için kaynar suya iki damla kekik yağı damlatılarak kullanılabilir. 

Bilgilendirme:
İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.