Kenevir Tohumu Yağı  - Soğuk Sıkım Yağlar
Kenevir Tohumu Yağı  - Soğuk Sıkım Yağlar

Kenevir Tohumu Yağı (HTBU109)

0,00
Fiyat : 212,00 TL(KDV Dahil)
212,00 TL 'den başlayan taksitlerle

ÜRÜN AÇIKLAMA ENDİKASYONLU: Kenevir tohumu yağında esansiyel amino asitlerin %80’ inden fazlası bulunur ve diğer bitkisel yağlardan daha yüksektir. Esansiyel aminoasitler vücuttaki proteinlerin idamesini sağlayarak kas kitlesinde kaybı önleyebilir, ayrıca bağışıklık sisteminin sağlıklı çalışmasını destekler. Bu durum özellikle AİDS, kalp yetmezliği ve kanserde sık olarak görülmektedir. Kenevir tohumu yağında az miktarda da olsa kalsiyum, potasyum, magnezyum, bakır, folat, B6 vitamini ve E vitamini olmak üzere vitamin ve mineraller bulunur.

İçerdiği sitosterol bileşiği kolesterolün düşürülmesine yardımcı olabilir. Sağlıklı hücreleri kanser ilaçları dahil çeşitli zararlı maddelerin hasarından koruyan antioksidan olan tokoferol içermektedir. Tokoferol damar kireçlenmesi (ateroskleroz) ve Alzheimer’ s hastalığı gibi dejeneratif rahatsızlıklardan korunmada yardımcıdır. İçerdiği omega-3 yağ asitlerinin omega-6 yağ asitlerine oranı 3’ e 1 olupkanser, iltihap ve kan pıhtılaşması riskini azaltmada en faydalı oranda olacak şekilde bulundurur. Yağ asitleri aynı zamanda normal beyin fonksiyonunu destekler.

ÜRÜN AÇIKLAMA ENDİKASYONSUZ:. İnsanlık tarihinin en eski, en güçlü bitkilerinden olduğu bilinen kenevir... Ana vatanı Orta Asya'dan bizimle birlikte çıkmış, Anadolu topraklarını da yıllar boyunca şenlendirmiş. Araştırmalara göre bağışıklık sisteminizi de kendi gibi güçlendirerek hayata karşı sapasağlam durmanızı sağlıyor. Sadece bu mu? Tabi ki hayır! Kötü kolesterolü düşürüp, iyi kolesterolü yükselttiği de söyleniyor. Yani kenevirin kalbinizi sevdiğini söyleyebiliriz. Tüm bunları içerdiği yağ asitleri ile yapıyor. İçerdiği sitesterol bileşiği haricinde, bizi zararlı maddelerin hasarından koruyan antioksidan olan tokoferol yönünden de oldukça zengin. Yine içerdiği gama linoik asit ile hem cildinizi sürekli nemli tutuyor hem de saç ve tırnak bakımınızda faydasını görüyorsunuz.

Ayrıca potasyum, kalsiyum, magnezyum, çinko, demir ve fosfor gibi birçok minerali ile eminiz ki gücünüze güç katacak. Kenevirin aynı zamanda hormonlarınıza iyi baktığı biliniyor, özellikle menopoz dönemindeki kadınlara fayda sağlayarak menopoz sıkıntılarınızı hafifletmede destek olduğu da söyleniyor. Sıkıntı demişken, regl dönemlerinde yaşanılan sıkıntıları unutmamak lazım. Aslında genç kızlığa adım attığınız günden itibaren yanınızda olmasını isteyebilirsiniz.

Tahmin edersiniz, bunca faydaya karşı kayıtsız kalamazdık. Kenevirin uzun süre kullanılabilecek en doğal halini size sunmalıydık. Bu nedenle topladığımız kenevirleri soğuk sıkım olarak hazırladık. Hayatınıza biraz daha sakinlik, biraz daha yarar katmak için Hatice Teyze şimdi de Hatice Teyze Kenevir Yağı ile yanınızda. 

BİLGİLENDİRME  : Üretimi esnasında hiçbir kimyasal çözücü veya türevleri kullanılmamıştır. Soğuk sıkım tekniği ile üretilmiştir. Üretim hattında; tohumdan-yağa prosesinin tamamı gıdai paslanmaz çeliktir. Doğal çökertme ile tort ayrıştırılmıştır. Selüloz Filtre ile süzülmüştür. Hiçbir katkı ve katkı maddesi içermez.

25 dereceden düşük, güneş ışığından uzak ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.