Közlenmiş Patlıcan Konservesi - 600 gr. - Konserve
Közlenmiş Patlıcan Konservesi - 600 gr. - Konserve

Közlenmiş Patlıcan Konservesi - 600 gr. (HTKS004)

0,00
Fiyat : 34,00 TL(KDV Dahil)
Patlıcanı sağlık açısından faydalı kılan şey içerdiği mineraller ve vitaminlerdir. Patlıcan tam bir A vitamini deposudur. Aynı zamanda C, E ve K vitaminlerini içerir ve potasyum, magnezyum, sodyum mineralleri açısından da çok zengindir. Kalp sağlığına faydalı olan patlıcan, diyabet hastaları için sağlıklı bir besin kaynağıdır. Bol miktarda demir içerdiği için saç sağlığından tırnak sağlığına kadar hayati önem taşır.

Patlıcan içerdiği besin değerleri ve vitaminler bakımından oldukça sevilerek tüketilen bir sebzedir. Tüm bu güzel özelliklerinin yanı sıra patlıcan ile birçok lezzetli yemek yapılabilir. Közlenmiş patlıcan konservesi bu enfes tatlardan biridir. Saray sofralarında bile her daim baş köşeyi kapan patlıcan bu denli özel bir üründür.

Hatice Teyze Közlenmiş Patlıcan Konservesinin Hikayesi
Kış hazırlıkları denildiği zaman patlıcan közleme listesinin ilk sıralarında yer alır. Tazecik ve mevsimin tüm vitaminlerini depolamış patlıcanlar Hatice Teyze aracılığıyla nostaljik kilerinizde yer almaya adaydır. Tek bir tıkla açılabilecek tarzda hazırlanan közlenmiş patlıcan konservesi size büyük kolaylık sağlar. Özenle paketlenip sizlere gönderilen konserve ürünler, mis gibi köz kokusuyla sizi çocukluğunuza kadar götürebilir.

Közlenmiş Patlıcan Konservesi Nasıl Tüketilebilir?
En doğal haliyle hazırlanıp sofralarınızı taçlandırmaya gelen Hatice Teyze közlenmiş patlıcan konservesi günün her saatinde yenilebilir. Kahvaltı dahil olmak üzere tüm öğünlerde severek tüketilir. Ağızları şenlendirecek bir alinazik hazırlamak için sadece kapağı açıp közlenmiş patlıcanları beşamel sosla birleştirmeniz yeterli olur.

Kızarmış ekmek arasına süreceğiniz köz patlıcan ile iştah kabartan bir sandviç hazırlayabilirsiniz. Sofranızda soğuk bir başlangıç olarak servis edebileceğiniz mis gibi köz tadı bulunan konserveleri siz de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Közlenmiş Patlıcan Konservesi Doğal Bir Ürün müdür?
Hatice Teyze’nin sizlere sunduğu her ürün gibi közlenmiş patlıcan konservesi de tamamen doğal bir üründür. Hiç bir zirai ilaç değmeyen patlıcanlar adeta bir bebek gibi bakılarak zorlu bir süreçte yetiştirilir. Konserveleme işlemi sırasında doğal olmayan hiçbir madde içerisine katılmaz. Böylelikle siz de Hatice Teyze közlenmiş patlıcan konservesi ile en doğalından leziz bir ürün sahibi olabilirsiniz. Doğallığından hiçbir şey eksilmeden hazırlanan köz patlıcan konservelerini keyifle tüketebilirsiniz.

Hatice Teyze’de Konserveler Nasıl Elde Edilir?
Antalya’da yetiştirilen doğal ve ilaçsız patlıcanlar mevsiminde büyük uğraşlar sonucu mevsiminde hasat edildikten sonra bir kenarda usulca beklemeye alınır. İyice yıkanan közlenmeye uygun patlıcanların üzerlerine patlayıp dağılmasın diye maharetli ve son derece deneyimli kadınlar tarafından birkaç ufak delik açılır. Devasa odun ateşi de yandı mı, gelsin köz patlıcanlar.

Patlıcanlar iyice pişip sündükleri anda bir bölümde toplanır. Daha sonra en can alıcı bölümü olan soyma işlemine başlanır. Patlıcanlar zor da olsa soyulduktan sonra içerisine sadece tuz ve domates eklenir. Maharetli eller vasıtasıyla steril edilmiş cam kavanozlara doldurulur ve konserveleme işlemi yapılır. Anlatması kolay gibi gözüken Hatice Teyze közlenmiş patlıcan konservesi büyük emekler sonunda elde edilir ve sofralarınızda yerini alır.