Loading..
   < >

   Eskiden sadece kahvaltıları şenlendirirdi, bugünlerde ise sunduğu faydalarla günün her saatinde bir kaşık pekmez olmazsa olmazlar arasında yer almakta. Güçlü antioksidan özelliği ile öne çıkan ve Akdeniz bölgesinin doğal dut meyveleriyle hazırlanan Hatice Teyze Dut Pekmezi, özellikle kış mevsiminde direnç katıyor ve soğuk havaların alışıldık hastalıklarına gülüp geçiyor. Kalbini sevenler, ondan kopamıyor.

   • Miktar: 240 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   28,00 TLKDV Dahil

   Kahramanmaraş'ın bereketli topraklarından gelen karadutlar, pekmeze dönüşerek Hatice Teyze lezzetiyle buluşmakta. Siyaha yakın mor rengiyle cezbeden karadut doğal lifli yapısıyla sindirime dost, içeriğindeki protein, yağ ve vitaminlerle de bağışıklık sistemine göz kırpmakta. Soğuk havalarda, doğal besin ilgisi isteyen çocuklar için her sabah bir tatlı kaşığı karadut pekmezi, adeta bir ödül gibi.

   Yapımı: Hatice Teyze köy usulü Karadut Pekmezi yapımında, kazanlarımızı kısık ateşte, uzun süre pişiriliyor. Bu yöntemle hem kıvamın daha koyu olması sağlanıyor hem de meyvenin besin, mineral ve etken maddeleri zarara uğramıyor.

   • Miktar: 240 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   74,00 TLKDV Dahil

   İçerisinde bulunan vitaminlerin yanı sıra bakır, demir, magnezyum, çinko ve betakaroten minerallerini de fazlasıyla barındıran siyah üzüm, İzmir’de sizin için en doğal haliyle pekmez haline getiriliyor. Hatice Teyze Siyah Üzüm Pekmezi, sindirimin de yakın dostu. Çocuklarınıza tatlı niyetine yoğurt üzerinde verebileceğiniz üzüm pekmezini, sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı tükettiğiniz takdirde sağlığınıza olumlu katkıda bulunabilirsiniz. Pekmez yapılırken zararlı maddelerin oluşmaması adına üzüm kısık ateşte uzun süre pişiriliyor, böylece kıvamının daha koyu olması, besin, mineral ve etken maddelerin zarara uğramaması sağlanıyor.

   • Miktar: 240 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   26,00 TLKDV Dahil

   Datça ve Marmaris dağları keçiboynuzu için adeta bir yuva gibi. Hatice Teyze'nin doğallık tutkunu pekmez ailesinin önemli üyelerinden biri olan Keçiboynuzu Pekmezi, dört mevsim sofraların vazgeçilmezi. Özellikle kış aylarında, bitmek bilmeyen öksürüklerle boğuşanların en iyi dostu olan Hatice Teyze Karadut Pekmezi, keçiboynuzu meyvesinin içeriğindeki yüksek besin ve kalsiyum değerleri ile hücrelere yeni bir hayat için davetiye göndermekte.

   Yapımı: Hatice Teyze köy usulü Keçiboynuzu Pekmezi yapımında, kazanlarımızı kısık ateşte, uzun süre pişiriliyor. Bu yöntemle hem kıvamın daha koyu olması sağlanıyor hem de meyvenin besin, mineral ve etken maddeleri zarara uğramıyor.

   • Miktar: 240 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   36,00 TLKDV Dahil

   Manisa Soma’nın yüzde 100 yerli taze susamlarıyla yapılan Hatice Teyze usulü tahin. Tadı nefis, hatta pekmezle birlikte parmak parmak tabak sıyırmanın yarışına gireceksiniz. Nasıl yapıldığını da anlatalım: Kül suyunda yıkanan susam daha sonra taş değirmende öğütülüyor. Çıkan koyu kıvamdaki tahin toplanıyor. Kokusu en tok bünyeleri bile baştan çıkaracak denli kuvvetli.

   • Miktar: 400 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   35,00 TLKDV Dahil

   İçerisinde bulunan vitaminlerin yanı sıra bakır, demir, magnezyum, çinko ve betakaroten minerallerini de fazlasıyla barındıran karadut, Kahramanmaraş’ta sizin için en doğal haliyle öz haline getiriliyor. Özellikleriyle iyi bir antioksidan olan Hatice Teyze Siyah Yabani Karadut özünü, çocuklarınıza tatlı niyetine yoğurt üzerinde verebilirsiniz. Sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı tüketmek, güne sağlıklı başlamak için birebir. Yapılırken zararlı maddelerin oluşmaması adına karadut kısık ateşte uzun süre pişiriliyor, böylece kıvamının daha koyu olması, besin, mineral ve etken maddelerin zarara uğramaması sağlanıyor.

   • Miktar: 160 cc.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   62,00 TLKDV Dahil

   Mürdüm eriği, vişne ve karadutun binbir güzelliğini buluşturan Hatice Teyze Kokteyl Pekmez, doğanın yaşama armağan ettiği bu üç meyvenin bir potpurisi. Karışımların yarattığı lezzet mozaiklerini deneyimlemekten hoşlananlar, bu meyvelerin içeriğindeki vitamin ve proteinlerle, dört mevsimi sağlıklı ve doğal adımlarla geçiriyor.

   Yapımı:Hatice Teyze Kokteyl Pekmez yapımında, kazanlarımızı kısık ateşte, uzun süre pişiriliyor. Bu yöntemle hem kıvamın daha koyu olması sağlanıyor hem de meyvenin besin, mineral ve etken maddeleri zarara uğramıyor.

   • Miktar: 450 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   135,00 TLKDV Dahil
   Tükendi

   Bahçelerden toplanan narların ezilip odun ateşi üzerinde kaynatılmasıyla elde edilen Hatice Teyze Nar Ekşisi için Denizli’nin en taze ve olgun narları seçiliyor. Gerçek nar tadını salata ve yemeklerine taşımak isteyen ekşi severler için nar, ideal kıvama gelene dek kaynatılıyor. Nar ekşisi yapılırken zararlı maddelerin oluşmaması adına kısık ateşte ve uzun süre pişiriliyor, böylece kıvamının daha koyu olması, besin, mineral ve etken maddelerin zarara uğramaması sağlanıyor.

   • Miktar: 350 ml.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   53,00 TLKDV Dahil