Pirinç Kepeği Maskesi-220gr - Maske
Pirinç Kepeği Maskesi-220gr - Maske

Pirinç Kepeği Maskesi 220gr (HTBU117)

Fiyat : 395,00 TL(KDV Dahil)
395,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Pirincin Hikayesi

Milattan önceye uzanan bir geçmişi, yaşlı ve suda yetişebilen ilginç bir bitki olmasıyla pirinç, insanlık tarihi var olduğundan beri bu özellikleri sayesinde neslini korumayı başarmıştır.

Uzak doğudaki insanların teninin neden bu kadar beyaz, pürüzsüz ve yumuşak olduğunu biliyor muydunuz? Pirinçten elde edilen pirinç kepeği, eski zamanlardan beri Çin’de ve Japonya’da etkili bir güzellik aracı olarak değer görüyor. Özellikle Japon kadınları cilt bakımında pirinci sıklıkla tercih ediyorlar. Makyajlarını silerken bile pirinçten elde edilen tonikleri kullanıyorlar.

Pirinç yüksek miktarda E vitamini ve seramid içeren olan bir bitkidir. Seramid, hücrelerin hızlı şekilde kendini yenilemesini sağlayan ve insan vücudunda doğal olarak bulunan bir bileşendir. Seramidin zamanla azalması ile cildin kendini yenileme hızı da yavaşlar. E vitamini ise cildi yoğun şekilde nemlendirmesi ve beslemesiyle bilinir.

Pirincin cilt yüzeyinde görülen pek çok faydası bulunur. Bunlardan bazıları;

  • Renk eşitsizliğinin giderilmesine yardımcıdır.

  • Ciltteki kolajen miktarını artırır, buna bağlı olarak hücrelerin yenilenme hızı artar.

  • Zamanla oluşan cilt lekelerini azaltmaya yardımcıdır.

  • Yaşlanmaya bağlı gelişen koyu lekelerin renginin açılmasına yardımcı olur.

  • Cildi dışarıdan sararak bariyer görevi görür.

Hatice Teyze Pirinç Kepeği Maskesi Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Hatice Teyze’nin sunduğu bu ürünün içeriğini su, kil, gülsuyu, pirinç kepeği yağı, tatlı badem yağı ve buğday yağı oluşturmaktadır.

Pirincin yaşlanmayı geciktirici özelliğe bulunur. Ciltteki gözeneklerini sıkılaştırır ve  kırışıklık oluşumunu yavaşlatır. Bu sayede cilt çok daha diri ve canlı gözükür. Pirinç aynı zamanda cildi koruduğu için zararlı ultraviyole ışınlarına karşı da savaş açar.

Ürünün ana bileşeni olan pirincin dışında buğday da yaşlanma karşıtı olarak adından bahsettiren bir bileşendir. İçerdiği yoğun E vitamini ve antioksidanlar sayesinde buğday cildi besleyerek adete zamana karşı savaş açmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Bu yüz maskesinin kullanımı çok basit ve pratiktir. Pirinç kepeği maskesi, haftada bir kez temizlenmiş cilde uygulanabilir. Dilerseniz maskeyi uyguladıktan sonra pirinç kepeği toniği ile pirincin cilt üzerindeki etkilerini artırabilirsiniz.

Pirinç Kepeği Maskesi Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Pirinç kepeği maskesi 25 dereceden düşük, doğrudan güneş ışığı görmeyen bir yere konumlandırılmalıdır. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde, ağzı kapalı şekilde saklamanızı öneririz.

Hatice Teyze Pirinç Kepeği Maskesi Nasıl Elde Edilir?

Hatice Teyze pirinç kepeği maskesi içinde yer alan tüm yağlar soğuk sıkım tekniği ile üretilir. Üretim hattındaki işlem sürecinin tamamında paslanmaz çelik kullanılır. Doğal çökertme yöntemi ile tortular ayrıştırılarak selüloz filtreden geçirilir.

Yağlar elde edildikten sonra pirinç kepeği maskesi yapılmak üzere bir kısmı ayrılır. Tüm malzemeler bir araya getirilerek karışıtırılır ve çevre dostu paketlerine konur.

Hatice Teyze Pirinç Kepeği Maskesinin Doğallığı

Pirinç kepeği maskesi tamamen doğal bileşenler içeren saf bir üründür. Ürünün içinde bulunan her malzeme Hatice Teyze ekiplerince özenle yetiştirilir, toplanır ve atölyelerde işlenir. Geleneksel üretim yöntemleri, teknolojik uygulamalarla zenginleştirilir. Bu sayede her bir malzemenin tüm besin değerinin korunması sağlanır.

Ekim, hasat, üretim ve ambalajlamaya kadar olan tüm süreç çevre dostu şekilde ilerler. Ürünün yalnızca içindeki değil ambalajında kullanılan malzemeler de doğal ve geri dönüştürülebilir özelliktedir. Bütün bu emeklerin sonucunda ortaya birbirinden kaliteli Hatice Teyze doğal ürünleri çıkar. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR