Loading..
   < >

   Memecik zeytinleriyle hazırlanan Hatice Teyze Erken Hasat Premium Zeytinyağı, soğuk sıkım tekniği ile özel olarak hazırlanıyor; bu sayede zeytin meyvesinde bulunan antioksidan ve fenollerin kaybolmadan yağa geçiyor. 0.6 Dizem değeri ile üretilen Hatice Teyze Erken Hasat Premium Zeytinyağı, yoğun güneşe maruz kalmadan ve olgunlaşarak asit dereceleri yükselmeden hasat edilen zeytinlerle, özel olarak yapılmakta.

   • Miktar: 450 ml.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   58,00 TLKDV Dahil

   İyonya’lı ozan Homeros sıvı altın benzetmesi yapar zeytinyağına. Zeytinyağının tadını hangi faktörler belirler hiç düşündünüz mü? Tabii ki ilk olarak içindeki zeytin. Zeytinin geldiği ağacın en az 100-200 yıllık mazisi. Ağacın içinde bulunduğu toprağın eğimi, ağaçların sıklığı, nereden, ne kadar güneş ve rüzgar aldığı, zeytinin ne kadar büyüyebildiği, toprağın sertliği, kireci, taşı, bunların birbirine oranı… kısaca her zeytinin tamamen kendine özgü bir kombinasyonu var. Bu yüzden zeytinyağı üretiminin içinde bilgi de var, doğal koşullar da, tesadüfler de. Bodrum’un asırlık zeytin ağaçlarından elle hasat edilen Memecik zeytinlerinden soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen Hatice Teyze Naturel Sızma Zeytinyağı, meyvemsi yoğun aromaya sahip üst sınıf bir zeytinyağı. Topraktan, şişelenmeye kadar özenle takip edilen kalitesinin ardında bilgi de var, en iyi doğal koşullar da, güzel tesadüfler de. Soğuk yemek, meze ve salatalarda, hatta tek başına ekmek banarak, parmak ısırtan tadıyla sofralarınzda.

   • Miktar: 450 ml.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   45,00 TLKDV Dahil

   Oleik asit miktarı 0,8'den düşük olan ve bu sayede salata ve kahvaltılarda rahatlıkla kullanılabilen Hatice Teyze Taş Baskı Zeytinyağı, geleneksel üretim yöntemlerinin modernize edilmesiyle üretiliyor. Çoğunlukla siyah zeytinin kullanıldığı bu özel zeytinyağı, tüm sofraların vazgeçilmez dokunuşu olmaya aday.

   • Miktar: 5 kg.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   365,00 TLKDV Dahil

   Hatice Teyze Bebek Zeytinyağı, şehir merkezlerinden çoook uzak ağaçlarımızdan, yere düşmeden elle hasat edilen körpe zeytinlerden aynı gün içerisinde soğuk sıkım yöntemiyle üretiliyor. Erken hasat zeytinlerden de önce hasat edilen körpecik zeytinlerden  yüksek polifenol ve yoğun aroma içeren ve 0,6 dizem olarak imal edildiğinden yılın sadece belli zamanlarında, az miktarda üretebildiğimiz en nadide zeytinyağlarımızdan. Bebek ve çocuklar için yumuşak ve tatlı lezzette.

   • Miktar: 450 ml
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   89,00 TLKDV Dahil

   Ünü en az Bodrum kadar yaygın olan Bodrum yeşil zeytinine kim hayır der ki? Zeytin, tuz ve içme suyu ile hazırlanan Hatice Teyze Bodrum Taş Kırma Yeşil Zeytin, 1900 m rakımlı, asfalttan uzak Hatice Teyze bahçelerinde yetişen zeytinlerden hazırlanmakta. İçeriğindeki bitkisel protein, yağ, A, C, E vitaminleri ve mineraller ile bambaşka bir lezzet olan Hatice Teyze Bodrum Taş Kırma Yeşil Zeytin, kalbini, cildini ve yaşamayı sevenlere geliyor.

   • Miktar: 420 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   28,00 TLKDV Dahil

   Besleyici değeri yüksek, insanlık tarihinin bilinen en eski meyvesi olan zeytinin onlarca farklı tipi var. En çok duyduklarımız: Sele, kırma, salamura, çizme yeşil, kalamata… Kırma yeşil zeytin, tanesi ufak, lezzeti büyük, yapımı için bilgi ve emeğin yoğun olduğu, müdavimleri tarafından tek geçilen özel bir zeytin türü. Antakya’dan özenle toplanan zeytinler, taşla kırılarak, buruk tadıyla sofralara geliyor.

   • Miktar: 420 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   29,00 TLKDV Dahil

   Zeytin, badem, tuz ve içme suyundan hazırlanan Hatice Teyze Badem Dolgulu Zeytin, sofrasında yeni lezzet formülleri ve aromalar için sabırsızlananlar için hazırlanmakta. Bademin mis kokusunu zeytinin benzersiz tadıyla birleştiren ve doğal yaşamın sihrini damaklara taşıyan Hatice Teyze Badem Dolgulu Zeytin, hem kahvaltıların hem aralarda atıştırmak isteyenlerin gözdesi.

   • Miktar: 420 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   32,00 TLKDV Dahil

   Yeşil ve siyah zeytinin aynı ağaçta yetiştiğini biliyor muydunuz? Zeytinler genellikle ekim ayı itibari ile olgunlaşmaya ve hasat edilmeye başlar. Bu mevsimde hasat edilen zeytinlerden elde edilen zeytinyağına erken hasat zeytinyağı denir. Üretilen zeytinler de yeşil zeytinlerdir. Zeytinler iyice karardığında tekrar hasat edilir. Bu dönemde toplanılan zeytinler işlenerek sofralık siyah zeytin elde edilir. Hatice Teyze Limon Dolgulu Yeşil Zeytin, zeytin, limon, tuz ve içme suyundan oluşan birleşimiyle sağlık için bir hazine değerinde. Salatalar ve kahvaltı sofralarında her zaman gözümüz onu aramasa da Martini Bianco’yu yeşil zeytinsiz asla denemeyin.

   • Miktar: 420 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   28,00 TLKDV Dahil

   Yeşil turuncuya kavuşur, ortaya bir lezzet değil, aşk çıkar. Zeytin, portakal, tuz ve içme suyu ile hazırlanan Hatice Teyze Portakal Dolgulu Yeşil Zeytin, Akdeniz'in narenciye tutkusunu Ege'nin bereketli zeytinleriyle birleştiriyor. Hatice Teyze bahçelerinde yetişen zeytinlerden hazırlanan bu ürün, hem vitamin ve protein değerleriyle hem lezzetiyle parmak ısırtıyor.

   • Miktar: 420 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   28,00 TLKDV Dahil

   Kutsal bir ağaç olan, kurak ve fakir topraklarda bile az suyla yaşamını sürdüren, kendi haline bırakıldığında kuvvetli kökleri ve dayanıklı gövdesiyle tüm güçlükleri yenebilen zeytin, tarihin ilk yıllarından beri var olduğu bilinen ilk meyve türlerinden biri. Dünyada 10 milyon hektar sahada yayılmış olan 900 milyon zeytin ağacının % 97’si Akdeniz kıyılarında yer alıyor. Türkiye zeytin üretimiyle dünyada 4. sırada. Bu bilgileri neden veriyoruz? Çünkü Bodrum’un en az 200 yaşındaki ağaçlarından özenle topladığımız zeytinlerin mazisinin, marketten aldığınız sıradan ürünlerle bir olmadığının altını çizmek için. Doğal yöntemlerle işlenmiş Hatice Teyze Bodrum ev tipi siyah zeytini diğerlerinden ayıran en büyük özelliği, herhangi bir kimyasal madde kullanılmaksızın, kaya tuzu ve içme suyu ile yenebilecek kıvama getirilmesinde saklı. Bol etli olması, çekirdeğinden kolay ayrışan yapısı ve yüksek besin değeri sayesinde, günün tüm öğünlerinde sofrada kendine yer buluyor.

   • Miktar: 420 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   24,00 TLKDV Dahil