Adaçayı Yağı - 10 cc. - Uçucu Yağlar
Adaçayı Yağı - 10 cc. - Uçucu Yağlar
Adaçayı Yağı - 20 cc.-
Adaçayı Yağı - 20 cc.-

Adaçayı Yağı - 10 cc. (HTBU056)

Fiyat : 340,00 TL(KDV Dahil)
Adaçayı yağı dahili ve harici kullanım için uygundur. Hatice Teyze Adaçayı Yağı, acı elma olarak da bilinen adaçayı bitkisinin yapraklarından elde edilmektedir. Eski çağlardan beri kullanılan adaçayının cilde ve insan vücuduna pek çok faydası bulunur.

Adaçayının bilinen faydaları arasında aşağıdaki maddeleri sıralayabiliriz;
Antiseptik özelliği sayesinde mikrop ve bakterileri uzaklaştırma etkisi bulunur.
Gazı ve idrarı söktürmede yardımcıdır.
Cilt üzerinde hücre yenileyici ve yatıştırıcı etkileri bulunur.
Cilt yağını dengeler.
Ayak ve saç derisinde oluşan mantarlarda etkilidir.

Adaçayının Hikayesi
Adaçayı, eski çağlarda büyük bir övgüyle anılıyordu. Kutsal Meryem Ana, bebek İsa ile birlikte Herodes’in zalimliklerinden kurtulmaya çalışırken, saklanmak için etraftaki bütün bitkilerden yardım talep etmiştir.
Fakat hiçbir bitki, yardım çağrısını işitmemiştir. Ta ki adaçayı yardıma koşana kadar! Adaçayı, eğilmiş ve Meryem Ana nihayet kendisi ve bebek İsa için saklanacak bir yer bulmuştur.
Herodes’in askerlerinden adaçayı yaprakları sayesinde gizlenmeyi başaran Meryem Ana, tehlike sonrası bulunduğu yerden çıkarak adaçayına çokça teşekkür etmiş. Adaçayının tüm insanlığa faydalı olacak eşsiz bir bitki olduğunu ifade etmiş.
O zamandan beri adaçayı, herkes tarafından çok sevilmektedir. Adaçayının bilimsel ismi Salvia’dır. Salvia kelimesi, Latince Salvere kelimesinden türetilmiştir. Bu kelime, iyileştirmek ve korumak gibi birçok anlamı içinde barındırır.

Adaçayı Yağı Nasıl Kullanılır?
Adaçayı yağı içilerek, yemeklerde, cilt bakımında ve bebeklere masaj yapmak için kullanılabilir.
Adaçayı yağını içerek tüketmek için; bir fincan içme suyuna 3-5 damla adaçayı yağı ekleyerek tüketebilirsiniz.

Yemeklerde ve salatalarda; günlük dozajı aşmayacak şekilde birkaç damla ekleyebilirsiniz.

Cilt bakımında; saç ve yüz maskelerinize birkaç damla ekleyerek ya da cildinize direkt olarak sürerek uygulayabilirsiniz. Yağı kullanmadan önce adaçayı sabunu ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Bebekler için kullanımı uygun olan adaçayı yağını ayak ve karın bölgesine masaj yaparak yedirebilirsiniz. Her iki ayağına birer damla olacak şekilde damlatın ve ellerinizle iyice yedirin. Karın bölgesi için de 1 - 2 damla yeterli olacaktır.

Adaçayı Yağı Nasıl Elde Edilir? Doğal Mıdır?
Hatice Teyze adaçayı yağı, taptaze adaçayı yapraklarının yağının soğuk sıkım tekniğiyle çıkarılması sonucu elde edilir. Bu yağ tıpkı diğer Hatice Teyze ürünleri gibi tamamen doğaldır.
Hatice Teyze ekipleri tarafından, ekiminden hasadına, üretiminden raflara gelen sürecine kadar denetlenmektedir. Büyük bir emek harcayan bu ekipler siz en doğalını, en tazesini alın diye uğraşmaktadırlar.
Siz de vakit kaybetmeden bu kaliteli ve doğal adaçayı yağını satın almak ister misiniz? Üstelik sadece bu yağ da değil, tüm özel karışım yağlar tamamen doğal olarak burada sizleri bekliyor! Miktar: 20 cc. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR