Bebek Zeytinyağı - 450 ml. - Zeytinyağı
Bebek Zeytinyağı - 450 ml. - Zeytinyağı

Bebek Zeytinyağı - 450 ml. (HTZZ004)

Fiyat : 1.195,00 TL(KDV Dahil)

Hatice Teyze Bebek Zeytinyağını Özel Yapan Nedir?
Yılın belirli zamanlarında az miktarda elde edilen zeytinyağı, çocuk ve bebeklerin doğallığına eşlik ediyor. Zeytinler, toprağa bulanmadan köylülerin avuçlarında bir araya geliyor. Bebeklerde zeytinyağı kullanımını önemseyen Hatice Teyze, yavrularına özel üretim yapıyor.

Meyveler, toplanıp yağa dönüştürülene kadar anne sevgisi görüyor. İlgi, özen ve çabanın ürünü bebek zeytinyağı, annelerin şefkatli kollarıyla buluşuyor. Hatice Teyze bebek zeytinyağı 450 ml’lik şişeleri ile onların cildine sarılıyor.


Ek gıdaya geçen miniklerin yemeklerine lezzet katan zeytinyağı, annelerin yüzlerini güldürüyor. Yumuşak tadı sayesinde bebeklerin ve çocukların damağına son derece uygundur. Aynı zamanda zeytinden gelen antioksidan, Omaga-3, Omega-6 ve diğer vitaminler zeytinyağında değer kaybına uğramadan saklanır.

Anadolu’nun batı ve güney kıyılarını kanatları altına alan zeytinin, 50’den fazla çeşidi bulunuyor. Çağları aşan bir sabır ve sadakat ile yetişiyor, öğretiyor ve kalıcı izler bırakıyor toprak anada. Hikayesi, Nuh Peygamber’den Yunan mitolojisine asırları aşıyor.

Tarihi 39.000 yıl öncesine dayanan zeytinyağı, uzun bir yolculuktan sonra evlerimize geliyor, sofralarımzıda yerini alıyor. Zeytinyağının hikâyesi zeytin hasadı ile başlar. Zeytinin hasattan sonraki ilk 24 saat içerisinde işlenmesi gereklidir. Zeytindeki lezzet, aroma ve vitaminler kaybolmadan sofralarımıza taşınması için ilk ve en önemli şartlardan biri budur.

Hatice Teyze, 1500 ağaçtan oluşan özel bir zeytinlik kurarak, bizi Milas’ın toptağının, havasının eşsiz kıldığı zeytinler ile buluşturuyor. Gözlerden uzak yetiştirilen ağaçların meyvesi, köylülerin özenli bakımı ie büyüyor.

Ağacın toprağına sarılmasıyla olgunlaşan zeytinler, stres ve kaygıdan uzakta yetişiyor. Hatice Teyze bebek zeytinyağı, çocuklarımızı yumuşacık bir lezzet ile buluşturuyor.

Bebek Zeytinyağı Nasıl Elde Edilir?
Milas’ın antik zenginlikler ile dolu tepelerinin ardından selam veren zeytin ağaçları, geniş bir ailenin üyelerini oluşturuyor. 1900 rakımda asfalttan ve kirli havadan uzak ortamda yetişen bu zeytinler yere düşmeden körpeyken elle toplanmaktadır. Aynı gün içinde, zeytinler toplanır toplanmaz;

Öncelikle fabrikanın yolunu tutar. Dalından ilk toplanan ve son toplanan zeytin mutlaka birbirinden ayrışır.
Zeytinlerin arasına karışan taş, toprak, yaprak gibi istenmeyen maddeler ayıklanır
Ardından en önemli aşama olan zeytini kırma-ezme işlemi başlar.
Güzel kıvamlı, homojen adeta bir hamuru andıran zeytinlerin yağı iyice çıkar.

Yılın belirli zamanlarında hasat edilen bu zeytinler, sınırlı sayıda üretim yapılmasına neden olur. Çünkü Hatice Teyze’de her ürünün hammaddesi sadece mevsiminde üretilir, toplanır ve işlenir. Bu nedenle son derece özel ve nadide bir yağdır.

Hatice Teyze Bebek Zeytinyağı Nasıl Saklanmalıdır?
Aroması ve kokusuyla vazgeçilmez olan bebek zeytinyağı, cam şişesiyle de mutfağınıza renk katıyor. Zeytinyağını ışık ve nem almayan kapalı bir dolapta koruyabilir, yemeklerin lezzetini kat kat artırabilirsiniz.

Hatice Teyze'de, ürünün saklama koşullarını düşünerek uzun süreli tazeliğin korunması için Bebek zeytinyağının ambalajları özel olarak ürettirilmektedir. Şişelerin güneş ışığını geçirmemesi için özellikle koyu renkli sipariş edilen bu şişeler, siz en doğalını ve en kalitelisini alın diyerek gösterilen çabanın işaretidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR