Çay Ağacı Yağı - 10 cc. - Soğuk Sıkım Yağlar
Çay Ağacı Yağı - 10 cc. - Soğuk Sıkım Yağlar

Çay Ağacı Yağı - 10 cc. (HTBU055)

Fiyat : 425,00 TL(KDV Dahil)
Hatice Teyze Çay Ağacı Yağı, cilt bakımınıza dahil etmek isteyeceğiniz tamamen cilt dostu bir üründür. Cilt problemlerine savaş açan çay ağacı yağı cildin hafiflemesini ve rahatlamasını sağlar.

Çay Ağacının Hikayesi ve Faydaları
Çay ağacı bitkisinin keşfi ve insanlığa kazandırılması 1700’li yıllara dayanır. Özellikle günümüzde sıkça karşılaştığımız çay ağacının, elbette geçmişe uzanan bir hikayesi vardır. Avustralya’da o dönemlerde yaraları iyileştirmek için yaygın biçimde kullanılan çay ağacı bitkisi, Kaptan Hook’un yerel keşfi ile tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaya başlar.

Geçmiş dönemlerde bile son derece ilgi gören çay ağacı yağı günümüzde de vazgeçilemeyen ve en çok talep gören bitkiler arasında yer alır. Antiseptik özelliği nedeniyle uzmanlar ciltte meydana gelen akne, uçuk, tırnak batması, sivilce, mantar enfeksiyonu ve yağ dengesi gibi sorunlara karşı çay ağacı bitkisinin etkilerini gözlemlemiş ve üzerine çalışmalar yapmışlardır. Aynı zamanda, cilde parlaklık kazandırdığı da bilinmektedir.

Hatice Teyze Çay Ağacı Yağı Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Çay ağacı yağı haricen kullanılmalıdır. Özellikle akneli cilde sahip, uçuk ve tırnak problemi yaşayan kişilerin kullanması tavsiye edilir. Bu ürünü; cilt bakımınızda, temizlik malzemelerinde ve kişisel bakım ürünlerinde kullanabilirsiniz.

Evde kendiniz yapacağınız temizlik malzemeleri ve deterjanlarda çay ağacının mikrop kırıcı etkisinden faydalanabilirsiniz. Doğal ev deterjanına birkaç damla çay ağacı yağı damlatılırsa daha temiz yüzeyler elde edebilirsiniz.

Cilt bakımında kullanırken saçlarda, tırnaklarda ve tüm vücut üzerinde kullanılabilir.
Kaliteli bir zeytinyağı, 1 çorba kaşığı cadı fındığı yağı ile birlikte karıştırarak ayaklarınıza uygulayabilirsiniz. Özellikle sporcuların ayaklarında oluşan kaşıntı ve yanmaları hafifleterek ayağın rahatlamasını sağlar.
Cilt yüzeyinde şikayetçi olduğunuz bölgelere 1 çorba kaşığı kaliteli zeytinyağı veya 2- 30 damla cadı fındığı yağı ile karıştırarak uygulayabilirsiniz.
Hazırladığınız saç bakım maskelerine de birkaç damla üründen ekleyebilirsiniz.

Daha etkili bir kullanım için çay ağacı sabunu, çay ağacı toniği ve çay ağacı kremi ile birlikte kullanabilirsiniz.

Kişisel bakımınızda daha doğal seçimler yapmak ve doğanın gücünü vücudunuzda hissetmek için ev yapımı diş macununa ve deodorantlara Hatice Teyze çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz. Karbonat, hindistan cevizi yağı ve çay ağacı yağından bir diş macunu yapabilir ve güvenle kullanabilirsiniz. Karbonatlı su içine birkaç damla çay ağacı yağı ekleyerek gargara da yapabilirsiniz. Ancak yutmamaya özen gösteriniz.
Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ürün mutlaka seyreltilerek kullanılmalıdır.
Ürün kullanıldıktan sonra doğrudan güneşe çıkılmamalıdır. Çıkılması zorunlu olduğu durumlarda mutlaka güneş koruyucu uygulanmalıdır.
Hassas ciltler için alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu nedenle önce ufak bir bölgede ürünü denemeniz önerilir.
Ürünü aşırı sıklıkta ve miktarda kullanmamaya özen gösteriniz. Aksi takdirde cildinizi kurutabilir.

Hatice Teyze Çay Ağacı Yağının Farkı
Yağ soğuk sıkım tekniğiyle çay ağacı bitkisinin yapraklarından elde edilmektedir. Soğuk sıkım yöntemi bitkinin bütün faydalı vitamin ve minerallerinin korunması için en sağlıklı yöntemdir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR