Çörek Otu Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar
Çörek Otu Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar

Çörek Otu Yağı - 150 ml. (HTBU007)

Fiyat : 430,00 TL(KDV Dahil)
Çörek otu yağı, hem içilebilen hem de cilde uygulanabilen bir yağdır. Siyah inci olarak da bilinen çörek otu; A, B, C ve E vitaminler, Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri, magnezyum, kalsiyum ve potasyum açısından son derece zengin bir bitkidir.

Çörek otu bitkisinin tohumları olan siyah inciler kan şekerini kontrol altına alma ve vücudun bağışıklık sistemini korumaya yardımcıdır.

Çörek Otu Yağı Cilde Uygulanabilir Mi?
Tamamen doğal yöntemlerle elde edilen Hatice Teyze Çörek Otu Yağı, cilt bakımınız için tercih edebileceğiniz kaliteli bir yağdır. Doğal yapısı sayesinde teninize hassas bir dokunuş sağlar.
Bu yağı dilerseniz hazırladığınız cilt bakım maskelerine, serumlara ekleyebilir ya da direkt olarak cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Yemeklerde Kullanılabilir Mi?
Çörek otu yağı yenilebilir özelliğe sahiptir. Bu yağı ister direkt olarak içebilir, isterseniz de yemek veya salatalarına kullanabilirsiniz.
Hatice Teyze Çörek Otu Yağı Dahili Olarak Ne Kadar Tüketilmelidir?
Hatice Teyze Çörek Otu Yağını sabahları aç karnına bir kaşık tüketebilirsiniz. 70 kg ve üzerindeyseniz 1 yemek kaşığı, 70 kg altındaysanız bir tatlı kaşığı ölçüsünü tercih edebilirsiniz.

Hatice Teyze Çörek Otu Yağı Nasıl Elde Edilir?
Zamanında toplanan çörek otu bitkileri Hatice Teyze’nin atölyelerine ulaşır. Gereken tohumlar ve kullanılamayacak kısımlar ayrıldıktan sonra tohumlar yağları çıkarılmak üzere hazırlanır.
Çörek otları tamamen paslanmaz çelikten imal edilen yağ üretim bandına konur. Hatice Teyze Çörek Otu Yağı tamamen doğal yöntemlerle ve soğuk sıkım tekniğiyle elde edilir. Ürünün içinde sadece saf çörek otundan elde edilen yağ bulunur. Soğuk sıkım yöntemi sayesinde çörek otunda bulunan tüm faydalı bileşenler korunur.

Çörek Otu Yağı Nasıl Saklanmalıdır?
Üretim sürecinde de yalnızca doğal yöntemlerin seçildiği bu doğal yağ, cam şişesinde muhafaza edilebilir. Hatice Teyze Çörek Otu Yağını saklarken aşağıdaki maddelere dikkat etmenizi öneririz.

Ürün;
Güneş ışığına maruz bırakılmamalı,
25°C’dan düşük sıcaklıkta tutulmalı,
Kullandıktan sonra ağzı sıkıca kapatılmalı,
Çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza edilmelidir.

Çörek otu yağının şişesi güneş ışığını minimuma indirecek şekilde özellikle koyu renkli üretilmiştir. Bu sayede ürün çok daha uzun süre bozulmadan dayanma özelliğine sahiptir.

Hatice Teyze Çörek Otu Farkı Nedir?
Hatice Teyze olarak, doğanın gücünü ve mucizesini sizlere sunarken kaliteli ürünleri en doğal üretim teknikleriyle birleştiriyoruz. Cildinize ve vücudunuza hak ettiği hassasiyeti gösterirken bize güvendiğinizi biliyor, bu farkındalıkla bitkilerin en saf halini sizlerle buluşturuyoruz.
Türkiye’nin farklı bölgelerinde yetişen çörek otları arasından en iyisini bulmak için gerekli analiz çalışmaları mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilir. Analizler sonucu soğuk sıkım tekniğiyle en kaliteli çörek otu yağı ortaya çıkarılır. Bu yağ, bitkinin bütün faydalarını barındıracak şekilde elde edilir.
Büyüklerimizden bize öğreti olarak kalan geleneksel yöntemler, modern mühendislik teknikleriyle harmanlanarak, en kaliteli yağların ortaya çıkması sağlanır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR