Erken Hasat Zeytinyağı 250 ml - Zeytinyağı
Erken Hasat Zeytinyağı 250 ml - Zeytinyağı

Erken Hasat Zeytinyağı 250 ml (HTZZ036)

Fiyat : 435,00 TL(KDV Dahil)
435,00 TL 'den başlayan taksitlerle
Hatice Teyze Erken Hasat Zeytinyağının Özellikleri
Memecik zeytinlerinden üretilen erken hasat zeytinyağı, ağzınızda alışık olduğunuz diğer zeytinyağlarından farklı bir tat bırakmasıyla bilinir. Genizde orta düzeyde bir yakıcılık bırakır. Erken hasat zeytinyağının içinde antioksidan ve fenol bileşenler bulunur. Bu bileşenler dil üzerinde ve yanlarında hafif bir yanma ve acı hissi verir. Bu nedenle alıştığınız yağlardan farklıdır.

Erken hasat zeytinyağının tadı Earthy, acı ve yakıcıdır. Bu yakıcılık ve acımsı tat zeytinyağının kalitesini gösterir. Zaman içerisinde bu tada alışacak ve diğer iyi olduğunu düşündüğünüz zeytinyağlarını mutfağınızdan uzaklaştıracaksınız.
Erken Hasat Zeytinyağı Hangi Bölgedeki Ürünlerle, Nasıl Elde Edilir?
Erken hasat zeytinyağı, Güney Ege Bölgesi’nde bol bol yetiştirilen Memecik zeytinleri ile yapılır. Ürettiğimiz memecik zeytini ova zeytinidir. Tadına doyum olmayan bu zeytinlerden yapılan zeytinyağı da son derece kaliteli olmaktadır.

Ekim ayında, zeytinler henüz yeşil haldeyken hasat edilir ve aynı gün içinde soğuk sıkım yöntemi ile sınırlı sayıda üretilir. Soğuk sıkım tekniği sayesinde zeytinde bulunan antioksidan ve fenoller tüm besleyiciliği ile kaybolmadan yağa geçer. 0.8 dizem olarak imal edilir.

Hatice Teyze erken hasat zeytinyağı seramikten üretilen özel fıçılarda dinlendirilir ve yılda yalnızca 1500 şişe üretilir.

Çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin herkes, bu yağ ile birlikte hazırlanan yemekleri çok beğeniyor ve severek tüketiyor. Çiğ tüketilmesini tavsiye ettiğimiz bu ürün özellikle salatalara ve mezelere çok yakışmaktadır. Omega-3 açısından oldukça zengin ve besleyicidir.

Güney Ege Bölgesi’nden çıkan her besinin ne denli kaliteli ve lezzetli olduğunu muhakkak duymuşsunuzdur. Hatice Teyze, en doğal Memecik zeytinlerini seçer, siz ve sevdikleriniz için kusursuz denebilecek zeytinyağını üretir.

Erken hasat zeytinyağının özellikleri saymakla bitmez, ama biz size en güzel özeti verelim: Bu zeytinyağı ile yemekler normal lezzetinin kat kat üzerine çıkacak. Size de bu eşsiz lezzetin tadını sevdiklerinizle çıkarmak kalmış olacak, bu durum harika değil mi sizce de?

Hatice Teyze Erken Hasat Zeytinyağının Farkı
Piyasada yer alan birçok ürün zeytinyağı adı altında satılmaktadır. Gerek üretim tekniği, gerek zeytinin üretim koşulları zeytinyağının kalitesini ve besleyiciliğini direkt olarak belirleyen hususlar arasında yer alır.

Hatice Teyze, ürünlerinde kullandığı sebze ve meyveleri kendi üreten ve sofranıza kadar ulaşan bütün süreci ince eleyip sık dokuyarak doğanın armağanını size ulaştıran bir markadır. Zeytini kutsal ve bereketli kabul eden ve ona gereken özeni gösteren Hatice Teyze, zeytinleri soğuk sıkım tekniğiyle üreterek, yağların besin değerlerinin korunmasını sağlar.

Tüm ürünlerimizde olduğu gibi Hatice Teyze zeytinyağlarının üretiminde de hormon ve katkı maddesi bulunmaz. Tamamen doğal mevsiminde yetiştirilmiş meyve ve sebzelerden üretilen ürünlerdir.

Hatice Teyze Erken Hasat Zeytinyağı Nasıl Saklanmalıdır?
Hatice Teyze erken hasat zeytinyağı, direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Normal bir aydınlık seviyesinin olduğu ortamda rahatlıkla muhafaza edilebilir. Buzdolabında saklamamaya özen göstermelisiniz, aksi halde yağın yapısı bozulabilir ve besin değerini kaybetmiş olur. Hatice Teyze’ye ait bu zeytinyağı, oda sıcaklığında saklanması gereken bir üründür.

Zeytinyağlarında özellikle koyu renkli şişe ve özel baskı kullanılmaktadır. Bunun nedeni güneş ışığını mümkün olduğunca engelleyebilmektedir. Zeytinyağlarının şişeleri tamamen geri dönüştürülebilir ve özel üretimdir.Miktar: 250 ml. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR