Isırgan Otlu Sabun - 100 gr. - Sabun
Isırgan Otlu Sabun - 100 gr. - Sabun

Isırgan Otlu Sabun - 100 gr. (HTSB026)

Fiyat : 150,00 TL(KDV Dahil)

Saç ve cilt bakımında oldukça faydalı olan ısırgan otu, Hatice Teyze’nin ısırgan otlu sabununda yeniden hayat bularak saçlarınızı ve cildinizi derinlemesine temizler, bakım yapar. Ayrıca gözenek dostu olmasıyla cilt bakımınızda size büyük fayda sağlar. Cildinizin nem oranını dengeler ve enerji verir.
Saç bakımında ise ısırgan otunun içeriğinde bulunan kükürt ve silis sayesinde, saçlarınız sağlıklı, parlak ve gür görünür. Saçları derinlemesine temizler ve güçlü hale getirir.

 

Bilimsel adı urtica dioica olan ısırgan otu, eski çağlardan günümüze kadar faydaları saymakla bitmeyen, şifalı bir bitki olarak bilinmiştir.
Isırgan otu, eski çağlarda bitkisel tıpta kullanılan en temel malzemelerden biri olmuştur. Eski uygarlıklar tarafından birçok hastalığın tedavisinde ısırgan otu kullanılmıştır.
Aslında yabani bir bitki olan ısırgan otunun üzerindeki küçük tüyler, dokunulduğunda ciltte geçici bir yanma ve kaşıntıya sebep olabilir. Isırgan otu, kendini haşere ve böceklerden korumak için bu yapıya sahiptir.
Isırgan otunun vücudumuza sağladığı faydalar ise metabolizma hızını artırması, böbrek ve safra kesesi sağlığını koruması, hormonal faaliyetleri düzenlemesi, kan basıncını düşürmesi, cilt bakımına yardımcı olması şeklinde sıralanabilir. Aynı zamanda bağışıklık sistemine de faydası bulunan ısırgan otu; A, B ve K vitaminleri içerir.
Isırgan otunun diğer bir özelliği ise saç bakımı için çok faydalı olmasıdır. İçerisindeki silis ve kükürt, saçların daha sağlıklı, parlak ve gür görünmesine yardımcı olur. Özellikle alerjik ciltler için kullanımı tavsiye edilen Hatice Teyze ısırgan otlu sabunu, cilt ve saç temizliğinde güvenle kullanılabilecek bir doğal sabundur.

Hatice Teyze Isırgan Otlu Sabun Nasıl Üretilir?
Hatice Teyze’nin doğallık misyonuyla hazırlanmış ürünlerinden biri olan ısırgan otu sabunu, doğal içeriklidir. Hatice Teyze ısırgan otu sabunu, tamamı doğadan elde edilip en katıksız haliyle zeytinyağı, ısırgan otu yağı, ısırgan otu suyu, kül suyu kullanılarak hazırlanır.
Üretiminde kullanılan makinelerin tamamı paslanmaz çeliktir. Üretim sırasında doğal selüloz filtrelerle süzme işlemi yapılır. Tortu ayrıştırma işlemi ise doğal çökertme tekniği kullanılarak yapılır. Üretim esnasında uzman mühendisler tarafından içeriklerin analizleri ve değerlendirmeleri yapılır. Bu şekilde bitkilerin faydaları korunarak, doğal yöntemlerle en iyi sabunlar ortaya çıkarılır.Hatice Teyze Isırgan Otu Sabunun İçeriği Nelerden Oluşur?
Hatice Teyze ısırgan otu sabunu, katkı ve katkı türevleri içermez. Hatice Teyze’nin mucizevi etkili ısırgan otu sabunu; zeytinyağı, ısırgan otu yağı, ısırgan otu suyunun en doğal halleriyle kül suyunun bir araya getirilmesiyle üretilir. Bu sayede farklı bitkilerin etkileri korunarak, son derece benzersiz bir ürün elde edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR