Kayısı Reçeli - 310 gr. - Bal & Reçel
Kayısı Reçeli - 310 gr. - Bal & Reçel

Kayısı Reçeli - 310 gr. (HTRÇ007)

Fiyat : 135,00 TL(KDV Dahil)
Hatice Teyze kayısı reçeli ülkemizin değerli topraklarından olan Malatya’nın özel bölgelerinde yetişen ve mevsiminde toplanan kayısılarla yapılıyor. Kahvaltının vazgeçilmezi olan ve kızarmış ekmeklerle olan uyumunu düşününce ağız sulandıran tatlı reçellere, Hatice Teyze’nin yapmış olduğu kayısı reçeli harika bir örnek.

Hatice Teyze Kayısı Reçeli Hangi Bölgenin Kayısılarından, Nasıl Yapılır?
Hatice Teyze kayısı reçeli, ülkemizin kayısı cenneti olan Malatya’nın en verimli bölgelerinde özenle yetiştirilen kayısılardan yapılıyor. Malatya’da yetişen kayısılar lezzet, büyüklük ve kalite bakımından doyurucudur. Kayısının yetişmesi için gereken iklim koşulları ve toprağın dengesi en iyi Malatya’da sağlanmaktadır. Bu nedenle Hatice Teyze, kayısı reçelleri için Malatya’dan yetiştirilen kayısıları tercih etmektedir. Kayısılar sadece mevsiminde toplanıyor ve geleneksel yöntemlerle hazırlanıp sofralarınıza ulaşıyor.

Kayısılar üretim atölyesine ulaştıktan sonra yıkanır temizlenir ve reçel olmaya hazır hale getirilir. Odun ateşi yakışır ve kazanlara kayısı, içme suyu, az miktarda şeker ve limon eklenerek ağır ateşte geleneksel yöntemlerle pişirilir. Sterilize edilmiş cam kavanozlara dolduran reçeller Hatice Teyze raflarına konmak üzere yola çıkar.

Hatice Teyze Kayısı Reçeli Farkı
Hatice Teyze kayısı reçeli, uygun mevsimde toplanan kayısılarla yapılıyor. Bu sayede oldukça doğa ve ağaçtan yeni toplanmış kayısı hissi veren tazelikte bir reçel ortaya çıkıyor. Mis gibi kokan ve yerel tohumlarla yapılan bu reçel, eşsiz bir tat sunuyor. Ardından steril cam kavanozlara doldurulan reçeller, bu işlemler doğrultusunda sofralara ulaşıyor.

Hatice Teyze Kayısı Reçelinin İçinde Katkı Maddesi Var mı?
Hatice Teyze reçellerinin tamamı katkı maddesi ve koruyucu içermez. Tamamen geleneksel ve doğal yöntemlerle elde edilmiş olan Hatice Teyze kayısı reçeli, yerel tohumlarla ve doğru mevsimde yetişmiş eşsiz kayısılardan yapılıyor. Hatice Teyze kayısı reçeli, kahvaltı masalarının vazgeçilmezi haline gelecek!

Hatice Teyze Kayısı Reçelini Eşsiz Kılan Şeyler Nelerdir?
Hatice Teyze, hazırlamış olduğu Hatice Teyze kayısı reçelini, ülkemizin değerli topraklarından olan Malatya’nın özel bölgelerinde yetişen ve mevsiminde toplanan kayısılarla yapılıyor. Kahvaltının vazgeçilmezi olan ve kızarmış ekmeklerle olan uyumunu düşününce ağız sulandıran tatlı reçellere, Hatice Teyze’nin yapmış olduğu kayısı reçeli harika bir örnek.

Kokusu, tadı ve ağızda bıraktığı o nahoşluk, adeta kayısı bahçesinde dolaşıyormuş hissi veriyor insana. Öyle tatlı, öyle doğal bir tada sahip ki lokumdan farksız. Kavanozun kapağını açınca eşsiz bir lezzet bekliyor sizleri. Daha da sonrasında tatlı mı tatlı kahvaltılar...

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR