Kekik Yağı - 10 ml - Soğuk Sıkım Yağlar
Kekik Yağı - 10 ml - Soğuk Sıkım Yağlar

Kekik Yağı - 10 ml (HTBU0121)

Fiyat : 320,00 TL(KDV Dahil)
320,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Muhtemelen kekiğin bir bitki ve yemek çeşnisi olarak kullanımına aşinasınızdır. Kekik bitkisi, yiyeceklerin lezzetini canlandırmanın yanı sıra kekik ağının da kaynağıdır.

Kekik yağı, Thymus vulgaris olarak bilinen çok yıllık bitkinin yapraklarından ve çiçeklerinden buhar distilasyonu yöntemiyle elde edilir. Bitki nane ailesinin bir üyesidir ve yemek pişirmede kullanıldığı gibi ağız gargaralarında ve aromaterapide de kullanılır. Kekik uçucu yağı, binlerce yıldır Akdeniz'de tanınmaktadır. Kekik yağı antiseptik, antibakteriyel, antifugal ve sakinleştirici özelliklere sahiptir.

Kekik yağı bilinen en güçlü antioksidanlardan biridir ve eski çağlardan beri şifalı bir bitki olarak kullanılmıştır.

Genellikle yiyeceklerde ve kozmetik malzemelerinde koruyucu olarak kullanılır. Ayrıca ağız gargaralarında da bir bileşen olarak bulunabilir.

Diğer faydalarının yanı sıra kekik esansiyel yağının gıda kaynaklı bakterileri azaltma veya yok etme, kalp sağlığını destekleme ve vücuttaki iltihabı hafifletme yeteneğini destekleyen birkaç çalışma vardır.

 

Bilgilendirme:
İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR