Keten Tohumu Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar
Keten Tohumu Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar

Keten Tohumu Yağı - 150 ml. (HTBU012)

Fiyat : 420,00 TL(KDV Dahil)
420,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Keten tohumu, vücudunuza aldığınız besinlerin rahatça emilmesine yardımcı olur. Yüksek lif oranı sayesinde sindirimi kolaylaştıran bir yapıya sahip olan keten tohumu, rahat bir uyku süreci geçirmenizde etkilidir. İnsan vücudunda şişkinliğe sebep olan toksinleri atmaya yaradığı gibi kabızlığı da gidermede de faydaları görülmüştür.

 

Keten tohumu yağını ister içerek isterseniz de cilt bakım rutininde kullanabilirsiniz.

Keten Tohumunun Hikayesi ve Faydaları
Keten çiçekleri, yaz aylarında açan ve güneş mevsiminin enerjisini yansıtan yapısıyla doğanın sunduğu nadide parçalardan biridir. Antik dönemde dahi tarih sahnesindeki izlerine rastladığımız keten çiçeği, Mısır firavunları döneminde kral yiyeceği olarak kabul edilmiştir.

İçerisinde bulunan temel yağ asitleri ile cildi besleyen keten tohumu, kırışıklık tedavisinde kullanılır ve yaşlanmayı geciktirir. Bu anlamda pürüzsüz ve zamana karşı koyan bir cilde sahip olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alır.

Sinirleri yatıştırıcı etkisi sayesinde ruh haline de iyi gelen bu tohum, sinir hasarını minimum seviyeye indirir. Bu anlamda uyuşukluk ve karıncalanma gibi rahatsızlıkların tedavisinde rol oynar.
Nasıl Kullanılır?
Hatice Teyze’nin keten tohumundan elde ettiği yağını ister dahili ister harici biçimde kullanabilirsiniz. Ürünü aç karnına içmeyi tercih ediyorsanız, her gün bir tatlı kaşığı ölçüsünde tüketmek uygun olacaktır.
Yüz maskesi hazırlamak için ise ürünü tek başına kullanabilir ya da yarım avokadoyu bir çorba kaşığı keten tohumu yağıyla ezerek karıştırabilirsiniz.
Keten tohumu yağı, kan inceltici ilaçların etkisini yükseltir. Bu sebeple ilaç kullananların, bu ürünü tüketmeden önce doktoruna danışması gerekmektedir.
Hamileler, doktor tavsiyesi dışında kullanılmamalıdır.

Keten Tohumu Yağı Cilde Uygulanır mı?
Keten tohumu, içerdiği doymamış yağ oranı ve potasyum miktarıyla dikkat çeken fonksiyonel bir gıdadır. Potasyum, cildi parlatan ve canlandıran özelliğiyle cilt bakımında etkili bir elementtir.
Bu ürünü kullanarak hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz. Cilt bakımınızda doğal ve saf ürünlerin gücünden yararlanmak istiyorsanız Hatice Teyze’nin bu yağı vazgeçilmeziniz olacak!

Keten Tohumu Yağı Saç İçin Kullanılır mı?
Saçlarınızın doğal nem dengesini korumak, yorgun düşmüş saç tellerini eski haline getirmek için çeşitli çözüm yolları arıyor olabilirsiniz.
Parlak, canlı ve elastik saçlar için potasyum ve omega 3 yönünden zengin besinler, A ve C vitamini içeren gıdalar tüketmek önemlidir. Keten tohumu hem potasyum hem de omega 3 içeren besin maddelerinden biridir.
Hatice Teyze’nin keten tohumu yağı saç bakımınız için tercih edebileceğiniz tamamen doğal ve kaliteli bir yağdır. Saçlarının bakımı için doğal bir ürün arayanlar, bu ürünü gönül rahatlığıyla tercih edebilir.
Saklama Koşulları
150 ml’lik cam şişede sunulan ürünün, güneş görmeyen bir alanda saklanması ve oda sıcaklığında muhafaza edilmesi gerekir. Ürünü, çocukların erişemeyeceği yerlerde tutmaya özen gösteriniz.

Hatice Teyze Keten Tohumu Yağı Nasıl Elde Edilir?
Omega-3 bakımından zengin içeriği ve potasyum miktarıyla öne çıkan keten çiçekleri, Hatice Teyze’nin imzasından geçirilerek yağa dönüştürülür.
Hatice Teyze keten tohumu yağı tamamen doğal metotlarla ve soğuk sıkım tekniğiyle elde edilen bir yağdır. Üretim hattında paslanmaz çelik kullanılarak gıda güvenliği sağlanır. Hatice Teyze’de soğuk sıkım yağlar, saflık ve sağlığı bir arada sunan üretim hassasiyetiyle elde edilir.
Hiçbir katkı maddesi içermeyen ve özelliğini doğanın gücünden alan Hatice Teyze’nin bu yağı, özenle seçilen kaliteli ham maddelerden elde edilir. Soğuk sıkım tekniğinde tohumlara ısıl işlem uygulanmadığı için keten tohumunun doğal yapısı bozulmaz. Üretim sırasında, doğal çökertme ile tortu ayrıştırılır. Ardından selüloz filtre ile süzme ve arındırma işlemi gerçekleştirilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR