Lavanta Yağı - 10 ml - Uçucu Yağlar
Lavanta Yağı - 10 ml - Uçucu Yağlar

Lavanta Yağı - 10 ml (HTBU050)

Fiyat : 420,00 TL(KDV Dahil)
Lavanta yağı, hem içilebilen hem de cilt bakımında kullanılabilen uçucu bir yağdır.

Lavanta dendiğinde akla gelen en önemli özelliği strese iyi gelmesidir. Bununla birlikte uykusuzluk problemlerine ve sinirleri yatıştırmaya iyi geldiği de bilinmektedir. Ayrıca antibakteriyel özelliği sayesinde solunum yollarındaki enfeksiyonlara da yardımcı olmaktadır.

Lavantanın Hikayesi
Eski Mısır medeniyetlerine kadar uzanan hikayesiyle lavanta, hoş kokusuyla pek çok toplumu etkilemiş ve tarihin her sahnesinde kullanılmıştır. Pers, Roma ve Antik Yunan medeniyetlerinde karşımıza çıkan bu güzel bitki, çeşitli kullanım alanlarında ve türlü biçimlerde insanlara yarar sağlamıştır. Latince kökü ‘’yıkamak’’ anlamına gelen lavanta, birçok uygarlık için banyo kokusu olarak gözde bir seçenek olmuştur.

Mavimsi, morumsu ve yer yer kırmızıya çalan rengiyle lavanta çiçekleri, zarif bir görünüme sahiptir. Bu göz alıcı zarafet, özellikle yaz aylarında insanı büyüleyecek manzaralar sunar. İlham veren hikayesiyle doğanın mucizesini anlamamıza yardımcı olan bu özel bitki, çeşitli kullanımıyla insan hayatına dinginlik getirir.

Akdeniz, Hindistan ve Orta Doğu topraklarında yetişen bu nadide çiçek, ölümsüz aşkın ve sadakatin simgesi olarak anılmaktadır. Doğal yöntemlerle elde edilen bu çiçeğin yağı, öyle değerli bir konumdadır ki Mısır firavunlarının mumyalanma sürecinde rol almıştır.

Çiçekleri, yaprakları ve yağıyla doğanın mucizesini insanlara sunan lavanta; eski çağlardan beri tazelik etkisiyle bilinir. Bu anlamda tepeden tırnağa tüm cilde, giysilere, saçlara ferahlık katar.

Nasıl Kullanılır?
Güçlü esansı sayesinde hem kişisel bakımınızda hem ev yaşantınızda yararlanabileceğiniz lavanta yağı, farklı biçimlerde kullanılabilir. Rahatlatıcı etkisiyle dikkat çeken bu bitkisel ürünü şakaklarınıza ve ensenize sürerek lavanta yağının faydalarını deneyimleyebilirsiniz. Gününüze dingin bir etki sağlayacak olan bu yağın birkaç damlasını mendile ya da yastık kılıfına damlatıp rahat bir uyku çekebilirsiniz

İçerek tüketmek isteyen kişiler bir fincan su ya da çayın içine birkaç damla lavanta yağı ekleyerek tüketebilir.

Güçlü bir koku olarak dikkat çeken lavanta yağını eviniz için de kullanabilirsiniz. Suyla karıştırarak inceltebileceğiniz lavanta yağını, hoş kokulu bir oda spreyi olarak da değerlendirebilirsiniz.

Lavantanın faydalarını cildinde hissetmek isteyenler hazırlayacakları maske veya masaj yağı karışımlarına bir miktar lavanta yağı tercih edebilir.

Hormonal problemleri olan kişilerin kullanmaması önerilir.
Ürünün Saklama Koşulları
10 cc’lik cam şişelerde saklanan bu bitkisel yağı kullandıktan sonra kapağını sıkıca kapatınız. Ardından, çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza ediniz. 25 dereceden düşük sıcaklıkta ve güneş görmeyen bir alanda saklamaya özen gösteriniz.

Lavanta Yağının Farkı
Doğal yağlar arasında güzel kokusu ve sakinleştirici etkisiyle dikkat çeken lavanta yağı, Hatice Teyze imzasının kalitesini taşır. Bütün üretim safhalarında büyük bir hassasiyet gösterilerek hazırlanan bu ürün, doğanın saflığını sizlere getirir.

Hatice Teyze Lavanta Yağı, özenle toplanan lavanta çiçeklerinin en taze yapraklarından elde edilir. Soğuk sıkım yapılmak için atölyelere gelen lavantalar, tamamen paslanmaz çelikten oluşan üretim bantlarında işlenir. Bu sayede, lavanta bitkisinin özleri ve saflığı korunur. Özel üretilen koyu renkli cam şişelere doldurulan yağlar onu sabırsızlıkla bekleyen kullanıcılara ulaştırılmak üzere hazırlanır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR