Lavanta Yağı - 10 cc.-Cilt ve Beslenme Ürünleri
Lavanta Yağı - 10 cc.-Cilt ve Beslenme Ürünleri
Lavanta Yağı - 10 cc.-Cilt ve Beslenme Ürünleri
Lavanta Yağı - 10 cc.-Cilt ve Beslenme Ürünleri

Lavanta Yağı - 10 cc. (HTBU050)

0,00
Fiyat : 59,00 TL(KDV Dahil)

Anneannelerimizin çeyiz sandıklarında olması, elbise dolaplarında yer alması sebepleriyle biraz hafızamızda nostaljik bir yeri olsa da “Lavanta” her dem taptaze. Konumuz, Kleopatranın Sezarı ve MarcusAntonius’u baştan çıkartmak için, eski Yunan ve Roma’da banyo sularında, 1. Dünya savaşında antiseptik olarak yaralarda kullanılan, modern aromaterapinin ortaya çıkışını sağlayan mis kokulu sempatik Lavanta. Görüntüsüyle büyüleyen, kokusuyla baştan çıkaran, lezzetiyle damağınızda iz bırakan, geleneksel tıpta birçok hastalığa şifa olan, bitkiler arasında özel bir yeri olan lavantanın bilinirliği neredeyse insan tarihi kadar eski. Lavanta yağının en bilinen ve etkin özelliği stress ve uykusuzlukla baş etmesidir. Sürekli tekrar eden öksürüklerde ve de solunum yollarında ki enfeksiyonlara karşı savaşabilecek antibakteriyel özelliklerle dolu olduğu da çok konuşulan bir gerçek. Hatırlarsanız tatlı anneleriniz evinizden haşereleri ve sizlerden biti uzak tutmak için yine lavanta yağını kullanırdı… Yani doğanın fayda zengini bitkilerden biri daha… Ev yaşamından cilde kadar geniş bir kullanım ölçeği sunabilen ender bitkilerden biri olan lavanta, Hatice Teyze Lavanta Yağı ile kişisel bakım ritüelimize katılıyor. Her daim bize kokusu ve rengi ile ilham veren lavanta, yağı ile romantizm değerlerimizi de yükseltecek.

 

Kullanım Şekli:

 

Gece yatmadan önce yastık kılıfına damlatılan birkaç damla lavanta yağı tüm gece sizin de bebeğinizin de mışıl mışıl uyumanızı sağlar. Eğer uykusuzluk çekiyorsanız, ilaç almanın yerine bu tarifi deneyebilirisiniz; uyumadan önce herhangi bir çay içiyorsanız içine bir iki damla lavanta yağı damlatmak ise ekstra uyku getirir. Hormon problemleri olanlar kullanmamalıdır.

 

İçindekiler: 

 

Tatlı badem yağı, yalancı safran yağı, üzüm çekirdeği yağı, lavanta esansiyel yağı, e vitamini.Saklama koşulları:

 

20 - 25 derece de muhafaza edilmelidir ve direct güneş ışığıyla temasından kaçınılmalıdır. Açıldıktan sonra mümkün olduğunca çabuk tüketilmelidir.