Papatya Suyu - 150 ml. - Tonik
Papatya Suyu - 150 ml. - Tonik

Papatya Suyu - 150 ml. (HTBU014)

Fiyat : 321,00 TL(KDV Dahil)
Papatya, narin yapısıyla dikkat çeken ince yapraklı, zarif bir çiçektir. Çiçeklerin belki de en güzeli ve en safı sayılan papatya, dünyanın en kalabalık çiçekli bitki familyasına sahiptir. Pek çok coğrafyada karşımıza çıkan ve masum, temiz sevgiyi simgeleyen bu nadide çiçek; aynı zamanda baharın ilk müjdecilerinden biridir.

Papatyanın kullanımı, neredeyse insanlığın tarihi kadar kadim bir geçmişe sahiptir. Eski Mısır’da papatya, tanrılara adak adama törenlerinde karşımıza çıkmaktadır. Papatyanın doğaya can verdiğine inanılmış, tarım yapanlar ürünlerinin arasına papatya da ekmişlerdir. Şans, sevgi, canlılık kavramlarıyla ilişkilendirilen papatyalar; genç kızların saçlarını süslemiş, fallarda kullanılmış ve bahçeleri güzelleştirmiştir.

Alman papatyası, insanoğlunun 2000 yılı aşkın süredir şifalı bir bitki olarak yararlandığı ve mitolojik anlatılarda yer verdiği bir bitkidir. En kudretli Mısır tanrısı Ra’nın temsiliyeti olarak seçilen bu çiçek adına çeşitli festivaller de düzenlenmiştir.

Papatya çayı, papatya suyu, papatya sabunu, papatya kolonyası gibi pek çok biçimde karşımıza çıkan bu nadide çiçek; zengin uçucu yağlara sahiptir. Bu yönüyle ciltte ve saçlarda kullanılacak bakım ürünlerinin içeriğinde sık sık kullanılmaktadır.

Sakinleştirici özelliğiyle bilinen Alman papatyası, papatya suyu yapımında kullanılmaktadır. Papatya suyu, özenle kurutulmuş papatyalardan elde edilmektedir. Kadınların güzellik iksiri olarak yıllardır tercih ettiği doğal bir üründür.

Papatya Suyu İle Saç Açılır Mı?
Küçükken saç rengini açmak isteyen kız çocukları için papatyanın yeri apayrıdır. Anneleri çocuklarının bu isteğini kırmamak için doğadan yardım alarak papatya suyunu çocuklarının saçlarına sürer ve doğal yöntemlerle açılmasını sağlardı.

Papatya suyu, saç açmak amacıyla sıklıkla kullanılan bir üründür. Güneş mevsiminin etkisiyle sararan doğal saçlar herkesin hayalidir. Bu cazip görünüme kavuşmak için güneşin etkisini arttıracak olan ürün ise papatya suyudur.

Papatya suyunu saçlarınıza uygulayarak hem içeriğindeki bitkisel yağların gücünden yararlanabilir, hem de saç renginizin açılmasına yardımcı olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken suyu saçlarınıza sürmek ve güneşe çıkmak olacaktır. Böylelikle parıl parıl parıldayan saçlara merhaba diyebilirsiniz!

Hatice Teyze Papatya Suyunun İçinde Neler Bulunur?
Papatyanın içeriğinde, zengin uçucu yağlar rezin ve fenolik bileşikler yer alır. Hatice Teyze papatya suyunda Alman papatyası, menekşe yağı ve deiyonize su bulunmaktadır. Hatice Teyze imzasıyla özenle bir araya getirilen bu maddeler, tamamen doğaldır. Ürünün içerisinde kimyasal ve katkı maddesi yer almaz.

Hatice Teyze kalitesiyle üretilen doğal tonik ürünler, kişisel bakımınızı en doğal hale getirmenize yardımcı olur. Cildinizi temizlerken, arındırırken ve nemlendirirken Hatice Teyze ürünlerini tercih ederek doğanın gücünü teninizde hissedebilirsiniz.

Hatice Teyze Papatya Suyu Nasıl Elde Edilir?
Hatice Teyze papatya suyu, özenle kurutulmuş Alman papatyalarıyla hazırlanmaktadır. Deiyonize suyla bir araya getirilen papatya suyu, hiçbir kimyasal içermemektedir. Taze menekşe yapraklarından elde edilen nadide menekşe yağı da karşıma eklendiğinde Hatice Teyze’nin eşsiz tarifi tamamlanmış olur.

Doğal papatya suyunun içinde bulunan menekşe yağı, soğuk sıkım tekniğiyle elde edilmektedir. Menekşe yaprakları, hiçbir ısıl işleme maruz bırakılmadan doğal aşamalardan geçirilir. Doğal çökertme yönteminden yararlanılır. Selüloz filtre yardımıyla süzme işlemi gerçekleştirilir. Böylelikle doğal menekşe yağı kullanıma hazır hale gelir.

Hiçbir kimyasal ya da katkı maddesi içermeyen papatya suyunun sırrı doğallığında saklıdır. Hatice Teyze markası, en kaliteli bileşenlerin karışımından elde edilen bu bitkisel ürünü güvenle kullanmanız için büyük bir hassasiyetle çalışmaktadır. Doğanın mucizesini sizlerle buluşturan Hatice Teyze ürünleri, hem saçlarınıza hem de cildinize iyi gelecek!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR