Enginar Püresi 150 gr - Püre
Enginar Püresi 150 gr - Püre

Enginar Püresi 150 gr (HTKS023)

0,00
Fiyat : 54,00 TL(KDV Dahil)
Hatice Teyze, İzmir’in en verimli topraklarında yetişen enginarları topluyor ve sizler için işliyor. Haşladıktan sonra püre haline getirdiği enginarları, şimdi kolay sürülebilir haliyle istediğiniz şekilde tüketebilirsiniz.

Ege mutfağı bu toprakların vazgeçilmez lezzetlerini bağrında saklar. Büyük büyük ninelerimizden miras kalan, birbirinden leziz yemek tarifleri Ege mutfağının bu kadar değerli olmasındaki en büyük sebeptir. Ege’nin mevsiminde ortaya çıkan en değerli sebzeleri yemyeşil parlak mı parlak zeytinyağıyla buluşunca Egeli olmanın anlamı bir kere daha keşfedilir.

Ege aşığı biri, baharın gelişiyle ne yapması gerektiğini iyi bilir. Bahar geldi mi pazarlar canlanır, seveni ise onu almadan ayrılmaz pazardan. Bazıları taze taze tüketmek için, bazıları ise konserve hazırlamak için alır. Tabii ki akla direkt enginarlar gelir. Zeytinyağlıların başında gelen, Ege kültürünün ayrılmaz bir sebzesidir enginar. Tadıyla, sunumuyla sofradaki diğer tüm yemekleri bile unutturur size.

Hatice Teyze’nin Ege mutfağına olan aşkı asla bitmez. Taze ve zamanında toplanmış enginarlardan asla hayır diyemeyeceğiniz bir ürün çıkarıyor sizlere: Hatice Teyze Enginar Püresi. Katkısız ve doğal yapısıyla size bir mevsim değil, dört mevsim sürecek bir bahar armağan ediyor. Toprakta bir çiçek misali açan bu bitki, püresiyle mutfağınızda da aynı güzellikte açacak.

Enginar Püresini Kimler Tüketebilir?
Bu püre, Ege mutfağı seven her kişinin zevkle tüketeceği bir üründür. Enginar; içeriğinde bol bol protein, karbonhidrat ve lifler barındırır. Böylece, sağlığınızı korur ve sizi güçlendirir. Katkısız yapısıyla küçük çocuklarınıza besleyici ve doğal öğünler hazırlayabilir ya da zeytinyağlı yemeklerin yanına bu püreyle mezeler yapabilirsiniz. Her yaştan insanın zevkle tüketebileceği bir tattır.

Enginar Püresi Nasıl Tüketilebilir?
Verimli toprakların mahsulü enginar, zeytinyağlılar denince akla ilk gelen sebzelerden... Zeytinyağlı enginar bir Ege klasiği değil midir zaten? Bunun yanında fırında veya ızgarada da harikalar yaratır. Diğer sebze ve otlarla harika anlaşır. Bu yüzden çorbalarınızda, incik, kuzu eti gibi et yemeklerinizde ve somon gibi balıklarda bu püreyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tariflerinize lezzet katarak kaşık kaşık kullanacağınız bu ürün, mutfağınızda daimi bir Ege havası yaratacak.

Enginardan yapılan püre; bezelye, havuç, kabak, bakla ve dereotu ile o kadar iyi anlaşır ki her gün yeni bir tarif denemek istersiniz. Bir başlangıç tabağı hazırlayabileceğiniz gibi, ana yemeğinize yancı olan karışık sebzeli bir püre de hazırlayabilirsiniz. Çocuklarının beslenmesine özen gösteren anneler için de o kadar pratiktir ki sebzeye alışmaları için hemencecik bir mama hazırlayabilir ya da sebzeli çorba yapabilirsiniz bu püreyle.

Severek ve beğenerek tükettiğiniz enginarı bir de bu haliyle, Hatice Teyze eliyle deneyin. Ege’den gelen bu katkısız doğal lezzet, sofranıza güzellik ve mutluluk olarak geri dönecek.