Gül Çay 100 gr - ÇAYLAR
Gül Çay 100 gr - ÇAYLAR

Gül Çay 100 gr (HTÇY019)

0,00
Fiyat : 119,00 TL(KDV Dahil)
119,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Yunan Mitolojisine göre; Aphrodite en sevdiği çiçek olan gülü, oğlu Eros’a hediye etmiş. Eros o gülü sessizlik Tanrısı Harpocrates’e götürmüş. Sessizliği gören gül; sevginin, sessizliğin ve gizliliğin sembolü olarak bugünlere kadar gelmiş. 
Gül, emek isteyen zor ve dikenli tarihi ile 5000 yıl öncesine dayanıyor. Zaman içinde Mısır’dan Babil’e, Babil’den Osmanlı’ya oradan da Avrupa’ya doğu ve batının her zerresine nüfuz etmiş şöhret dolu bir bitki olarak tarihe geçmiş.  

Günümüzde romantizm, aşk ve güzellik kavramlarını çağrıştıran gül, ek olarak eski zamanlarda ziyafet ve toplantılarda çeşitli amaçlarda kullanılıyordu. Kadınların güzellik iksiri olarak geçmişten günümüze başvurduğu yöntemlerden biri haline gelmiş olan gül, ayrıca bitki çayı olarak da tüketiliyor.

Hatice Teyze, bu kadar özel bir çayı benzersiz ürünleri arasına ekleyerek ekibi ile birlikte sizlere doğal ortamında yetiştirilmiş, tazecik dalından toplanan Hatice Teyze gül çayını hazırladı. 

İçerdiği gül goncası, yasemin top çay papatya ve hibiskus bitki özleri çaya farklı bir tat katıyor. Unutmadan geçmeyelim, tamamen doğal ve emek dolu süreçler ile yerli tohumlardan elde edilen gül çayı oldukça kıymetli bir ürün özelliği taşımaktadır. Özel harmanı ile hazırlanan gül çayı, lezzetli bir yudum almanız için sizleri bekliyor. 

Gül Çayının Özellikleri Nelerdir? 
Gül, kadınların hep şövalyesi ve aynı anda kraliçesi olmuştur. Eski zamanlardan beri gül, adet ağrılarını ve sindirim sistemindeki problemleri yatıştırmak için kullanılıyor. Bununla birlikte gül çayı, ciltteki nemlendirici özelliği sayesinde yüzünüze yumuşaklık katarak sizlere taze bir görünüm kazandıraca k.

Gül Çayının Demlenme Süresi Nedir? 
Gül çayı 5 ila 7 dakika arasında demlenir. 1 tatlı kaşığı gül çayını demliğe koyun. Üstüne sıcak suyu ekleyin. Gül çayı hazır olduktan sonra süzüp fincanınıza dökebilirsiniz. Çayın haşlanmaması için direkt kaynar su kullanmamanız veya ateşe tutmamamanız önerilir. Gül çayı, demlikte en fazla yarım saat kalabilir. Günde iki bardak kadar tüketebilirsiniz.
Gül Çayının Kullanım Amaçları Nelerdir? 
Gül, birçok farklı durumda çözüm kaynağı sağlar. Bir elinde bin marifeti barındıran, büyüleyici renkleri ve kokusuyla bizi büyüleyen gül, daha dingin bir gün geçirmeniz konusunda sizlere kolaylık sunar.

Gül çayı stresli bir günün ardından sizi rahatlatır, neye öfkelendiyseniz  üstünüzdeki bütün negatif duyguları alır ve gevşetir. Hatice Teyze gül çayını içerken içeriğindeki aroması ile huzur bulacaksınız. Gül çayı; gününüzü keyifli hale getirmek, çalışmalarınızda motivasyon ve mutluluk sağlamak için kullanabileceğiniz hoş bir çay olacak.