Gül Reçeli -310 gr - Reçeller
Gül Reçeli -310 gr - Reçeller

Gül Reçeli -310 gr (HTRÇ026)

Fiyat : 290,00 TL(KDV Dahil)
290,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Birçok bitki gibi güller de doğanın hediyesi! Gülü benzersiz kılan kokusu,  rengi ve özü. Binlerce yıldır bir güzellik iksiri ve şifa kaynağı olarak kullanılan gül, aromaterapide, yemek kültüründe önemli bir yere sahip. Enerjisi çok yüksek olan bu mis kokulu bitki günümüzde modern tıbbın da araştırma konuları arasında…
Gül, çiçekler arasında kokusu ve görünümü ile çok sevilmektedir. Mutluluğun çiçeği olarak da bilinen gül aromaterapide  çok özel bir yere sahip. Gül yağının içerisinde 85 farklı maddeden biri olan feniletenol rahatlatıcı, uyku verici bir etkiye sahip. Bu nedenle depresyon tedavisinde, gerilimli ruh durumlarında kullanılıyor. Uykudan önce gül koklamak kişiyi yatıştırıyor. Aromaterapistler gül kokusunun bizi pozitif, huzurlu ve güvende hissettirdiğini söylüyor. Güven duygunuzu kaybettiğinizde, şüphe ve korkularınıza takılı kaldığınızda gül koklamak biraz olsun size yardımcı olabiliyor. Ayrıca gül kokusu kalp enerjisini uyarıyor, kalp çakrasını açıyor, sevgi, neşe ve empati yaratmaya yarıyor.
Özel yetiştirilmiş güller reçel halinde de sofraların en çok tüketilen gıdaları arasında yerini alıyor. Taze güllerden yapılan ve güllerin baş döndürücü kokusunu şaşırtıcı lezzetini barındıran gül reçeli sadece kahvaltı sofraları için değil atıştırmalık hazırlama ya da tatlıları daha lezzetli hale getirmek için de tercih ediliyor.
Lezzeti her zaman ön planda tutanlar için hazırlanmış olan Hatice Teyze Gül Reçeli koruyucu ve renklendirici içermemesi ile özel ve sağlıklı bir alternatif olarak hazırlanıyor.
İçinde doğal ve taze gülleri barındıran gül reçelimiz sağlığınızı desteklemeye yardımcı oluyor. Güçlü bir antioksidan olduğundan vücutta istenmeyen toksinlerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Ayrıca  gül reçeli yemek mide asidinin düzenlenmesine yarar sağlayabilmektedir. Aynı zamanda doğal bir kan temizleyicisi olduğu ifade edildiği için kan akışının da daha sağlıklı olmasını sağlayabilir; sivilce ve akne oluşumlarının önüne geçebilir. Kadınlar için de özellikle adet dönemlerinde gül reçeli yemek adet döngülerini temizleyerek daha sorunsuz şekilde özel dönemlerini geçirmelerine olanak tanıyabilmektedir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR