Gülsuyu 150 ml (Cam) - Tonik
Gülsuyu 150 ml (Cam) - Tonik

Gülsuyu 150 ml (Cam Şişe) (HTBU0100)

Fiyat : 321,00 TL(KDV Dahil)
321,00 TL 'den başlayan taksitlerle
Hem tatlılarınızda hem de cilt bakımınızda kullanabileceğiniz Hatice Teyze Gül Suyu cam şişede...
Gül, içerdiği A, C ve E vitaminlerinin nemlendirici ve antibakteriyel özelliği sayesinde cilt bakım ürünlerinde sıklıkla tercih edilen bir bitkidir.

Gül suyu saç, ağız ve cilt bakımında; tonik, ağız gargarası ve temizleme suyu olarak kullanırken, saç maskesi ve diş macunlarının içine de birkaç damla eklenebilir. Günlük bakım rutininiz için pratik sprey şişede yer alan gül suyunu tercih edebilirsiniz.

Gül bitkisinin cilt üzerinde bilinen etkileri;

Cildi yatıştırır ve nemlendirir.
Cilt yüzeyindeki fazla yağlanmayı dengeler.
pH değerinin korunmasına yardımcıdır.
Antibakteriyel özelliğe sahiptir.
Cilde parlaklık katar.
.
Hatice Teyze Gül Suyunun Hikayesi
Gül suyu, bizim topraklarımızdan çok da uzakta olmayan bir coğrafyada ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılmıştır. İlk defa İbn-i Sînâ tarafından 10. yüzyılda İran’da rafine edildiği düşünülmektedir.

Gül, Ortaçağ boyunca Avrupa’da da yaygın bir el temizlik ürünü ve dezenfektan olarak kullanılmış, dönemin doktorları tarafından birçok sağlık sorununu önlemek amacıyla reçete edilmiştir. Osmanlı kültüründe de büyük bir yer kaplayan gül suyu, saraylarda “gülabdan” adı verilen özel tasarımlı zarif şişelerde tutulmuş, ziyafetlere ve davetlere katılan misafirlere ikram edilmiştir.

Günümüzde dünya çapında hem dahili hem harici olarak kullanılan gül suyu, doğal bir cilt bakım ürünü olarak da son derece popülerdir. Saf gül suyu, doğal olmayan makyaj temizleme ve tonik ürünlerine mükemmel bir alternatif sunar. Bunun nedeni, Isparta gülü olarak da bilinen Damask gülünün arındırıcı, yatıştırıcı ve nemlendirici özellikleridir.

Hatice Teyze Gül Suyu, kaynağını bileşenlerinin en bereketli şekilde yetiştiği topraklardan alır. Tıpkı kahve çekirdeklerinin bölgelerine göre ayrıldığı gibi, doğal gül suyu yapımında kullanılan güllerin yetiştiği coğrafi bölge de gül suyunun kalitesi üzerinde son derece büyük bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, Hatice Teyze Gül Suyunun hikayesi Isparta bölgesinden tek tek seçilerek toplanan taze Damask gülü yapraklarıyla başlar.
.
Hatice Teyze Gül Suyu Yemeklerde ve Tatlılarda Kullanılabilir Mi?
Gül suyu, özellikle de Asya kültürlerinde önemli bir yere sahiptir. Osmanlı saray mutfağının da vazgeçilmez bir öğesi olan gül suyunu Hatice Teyze sayesinde sofralarınıza taşıyabilirsiniz.

Tamamen doğal olan Hatice Teyze doğal gül suyu, özellikle de güllaç ve muhallebi gibi klasik sütlü tatlılara muhteşem bir lezzet katacaktır. Evde kendi güllü lokumunuzu veya gül suyu şerbetinizi yapabilir, limonata ve soğuk çay gibi ferahlatıcı içeceklerinize doğal gül suyu ile yeni bir yorum getirebilirsiniz...

Hatice Teyze Gül Suyu Nasıl Elde Edilir?
Hatice Teyze doğal gül suyu, kesinlikle gül yağı ve su karıştırma yöntemiyle elde edilmez. En taze ve doğal gül yapraklarından distile edilerek üretilen katkısız ve tamamen naturel bir üründür.

Ülkemizin gül cenneti Isparta’dan hasat edilen taze gül yaprakları, doğal gül suyu oluşturmak için tarafımızdan özenle seçilir. Daha sonra yağı ayrıştırılmadan, damıtma yöntemiyle doğal cam şişelere doldurulur.

Üretim süreçlerimizde mühendis ekiplerimiz tarafından, toprak ve bitki analizleri gerçekleştirilerek, en kaliteli güle ulaşmak için büyük emek sarf edilir. Geleneksel yöntemlerin korunduğu bu süreçte ortaya en doğal ve kaliteli ürünler çıkarılır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR