Havuç Reçeli - 310 gr. - Reçeller
Havuç Reçeli - 310 gr. - Reçeller
Kışın en sevilen sebzeleri arasında turuncu rengiyle yemeklerinizin ve salatalarınızın olmazsa olmazıdır havuç. Çocukların huysuzlanmadan aksine zevkle yediği sayılı sebzelerden biridir. Havuç, hafif tatlı aromasıyla hamur işlerine ve tatlılara da çok yakışır.

Hatice Teyze, her yaştan insanın severek yediği bu lezzeti size oldukça farklı ve şaşırtan bir şekilde sunmaktan geri kalmıyor. Damak zevkini geliştirmek isteyen, yeni tatların peşine düşen insanlara farklı bir doğal reçel sunuyor: Hatice Teyze Havuç Reçeli. Bu reçel, alışık olduğunuz klasik meyvelerden üretilen reçellerden biraz daha farklıdır.

Hatice Teyze Havuç Reçeli Hangi Bölgenin Havuçlarından Yapılır?
Kahvaltıda ailenizin zevkle yiyeceği bu reçeli yapmak için öncelikle Hatice Teyze, en güzel ve en duru toprakta yetiştirilen havuçların peşinden gitmektedir. Bu amaç doğrultusunda Konya bölgesinin yetiştirdiği havuçları ve toprağını keşfetmiştir. Çevresel etkenler göz önünde bulundurularak, doğru koşulları sağlayan toprak ve doğal tohumlar kullanılarak tarıma başlanmıştır.

Büyük emeklerle tarlada yetiştirilen havuçların doğal olabilmesi için doğru tarım yöntemlerinin kullanılması şarttır. Konya’da bu koşulları sağlayan havuçlar olgunlaşınca tam mevsiminde taptaze şekilde hasat edilmektedir.

Hatice Teyze Havuç Reçelini Eşsiz Kılan Şeyler Nelerdir?
Doğallığı ile sofranızda taht kuracak bu reçel Hatice Teyze kalitesiyle üretilmiş nefis tatlardan biridir. Geleneksel yöntemleri teknolojik yeniliklerle harmanlayarak aradığınız saflığı size eşsiz bir şekilde sunar. Reçel hazırlamak için taptaze toplanan havuçlar önce güzelce temizlenir sonra ninelerimizden gördüğümüz usullerle doğranarak kısık ateşte kıvam aldırılır ve içine şekeri, limonu eklenir. Ardından cam kavanozlara doldurularak sizlerle buluşturulur.

Doğal havuç reçeli yapılışı oldukça basit gibi gözükse de büyük emek ve sabır ister. Az miktarda eklenen şekeriyle bu reçeli evinizde kendiniz yapmışsınız gibi güvenle tüketebilirsiniz.

Bu reçelin bir diğer eşsiz yönü ise havucun kendi besleyici ve lifli yapısıdır. Sindirilmesi hem kolaydır hem de yapısı bağırsaklarınızı yumuşatır. Ayrıca, size enerji vererek güne canlı başlamanızı ve bedensel, zihinsel yorgunluğunuzu atmanızı sağlar.

Toplanan havuçlardan kavanozlarda kullanılan kraft kağıtlara kadar doğal ve çevreci olan malzemelerle ürünlerini satışa sunar. Hatice Teyze ve deneyimli ekibi üretim anından satışa hazır hale gelene kadar büyük bir titizlikle ürünlerin üzerinde çalışır. Böylece, Hatice Teyze’nin reçelini eşsiz yapan asıl şeylerin doğaya duyulan minnet, çevre duyulan saygı ve insanlara duyulan sevgi de yattığını siz de görebilirsiniz.

Hatice Teyze Havuç Reçelinin İçinde Katkı Maddesi Var mı?
Hatice Teyze’nin doğaya olan inancını tüm ürünlerinde görüp yaşayabilirsiniz. Doğanın biz insanlara sunduğu tüm nimetleri, katkı maddeleriyle bozmadan en doğal lezzetiyle sunar. Sağlığınıza bir emanet olarak bakan Hatice Teyze bu sebeple ürünlerinde katkı maddesi veya yapay gıda maddesi asla kullanmaz.

Hasattan toplanan havuçlarla yaptığı reçelin içeriğinde sadece havuç, temiz içme suyu, tatlandırmak için az miktarda şeker ve şekerlenmesini önlemek için limon bulunur. Az şeker ve bol havuç kullanılarak yapılan reçellerde doğal havuç tadını reçel tanelerinde bulabilirsiniz. İçindekiler: havuç, şeker, içmesuyu, limon Miktar: 310 gr. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR