Keçiboynuzu Özlü Karışım -140ml - Tahin & Pekmez
Keçiboynuzu Özlü Karışım -140ml - Tahin & Pekmez

Keçiboynuzu Özlü Karışım -140ml (HTPE017)

Keçiboynuzunun içeriğinde bulunan çözünmez posa, polifenoller ve taninler sebebiyle sağlık açısından birçok olumlu etkisinin olduğu bilinmektedir.
Özellikle de antioksidan özelliği sayesinde kalp-damar sağlığı için faydalı olan potasyum, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve demir minerallerinden zengin olan keçiboynuzunun, toplam posa miktarı da yüksek oranlarda seyreder. Çözünür ve çözünmez posa içeriği dışında iyi bir kalsiyum kaynağı da olan keçiboynuzunun özellikle kadınlar ve çocuklar tarafından tüketilmesi daha da önem taşır. Kadınlarda ilerleyen yaşlarda kemiklerden kalsiyum çekilimi olduğu için osteoporoza karşı önlem alınmasını sağlayan keçiboynuzu, çocukların kemik gelişiminde de kalsiyum depolarını doldurmaya yarıyor.
Kan kolesterol düzeyinin normalin üzerinde olduğu durumda düzenli olarak keçiboynuzu unu tüketilmesi üzerine yapılan bir çalışmada kan kolestrol düzeyi ve LDL kolestrolü üzerine olumlu sonuçlar elde edilmiştir. Yapılan çalışmalar, keçiboynuzunun kalp-damar hastalığı riski taşıyan kişilerde de koruyucu ve tedavi edici olarak kullanılabildiğini göstermiştir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR