Anne Çayı - Çay
Anne Çayı - Çay
Bebeğini düşünen anneler için özel tasarlanmış bu çay; annelerin daha çok emzirebilmesine ve bebeklerin daha rahat bir uyku çekmesine yardımcıdır. Sadece annelerin tüketmesi tavsiye edilen bu çay 14 farklı bitki ve meyvenin karışımından oluşmaktadır.

Anne Çayının Hikayesi
Hangi zamanda yaşarsak yaşayalım ya da dünyanın neresinde olursak olalım bir annenin önceliği her zaman yavrusu olmuştur. Onların iyiliği ve mutluluğu için sürekli anneler çalışır didinir. Hele de yeni anne olmuş bir kadın için minik bebeğine en iyi şekilde bakmak ve beslenmek belki de en mühim konudur.

Yeni anneler sütlerinin her gün emzirdikleri bebeklerine yetip yetmediğini düşünür dururlar. Her derdin bir devası olduğu gibi bunun çaresi de doğada hazır bekliyor. Her doğan varlığın anası olan toprak ana, yetiştirdiği otlarla imdadınıza yetişiyor.

Nasıl ki çocuklarımız bize bahşedilen birer armağandır, bitkiler de doğanın yetiştirdiği en güzel armağanlardır. Hatice Teyze, doğanın bu güzide hediyelerini sizin için araştırdı ve annelere yardımcı olacak şekilde bir araya getirdi. Böylece, ortaya Hatice Teyze Anne Çayı çıktı.
Anne Çayında Hangi Malzemeler Bulunur?

Emziren annelerin gün içinde en fazla tüketmesi gereken sıvı sudur. Tüketeceğiniz en az 2 litre suyun yanında bitki çayı tüketilmesi de son derece faydalıdır. Hatice Teyze’nin bu amaçla hazırladığı çayın içinde bulunan şifa dolu bitkiler şu şekildedir:

Ihlamur
Hibiskus
Isırgan otu
Papatya
Rezene
Anason
Kimyon
Kişniş
Çörekotu
Tropic çay
Melisa
Muskat
Isırgan tohumu
Kuşburnu

Özellikle ıhlamur, ısırgan, rezene, kimyon ve melisa bitkileri anne sütünü artırmayı destekler ve bu sütle beslenen bebeklerinizin gaz problemini azaltarak huzursuzluğunu alır. Magnezyum ve demir açısından zengin bu otların süt bezlerini uyardığı ve prolaktin salgısını artırmaya yardımcı oldukları bilinmektedir.

Ihlamur, hibiskus ve kuşburnu ise C vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu da anne ve bebeğinin bağışıklığını güçlü tutar. Biliyoruz ki annelerin yediği şeyler bebeğin gazını etkileyebiliyor. Kimyon bitkisi de özel içeriğiyle bebeklerde gaz yüzünden oluşan huzursuzluğu azaltacak özel bir içeriktir.

Anne Çayının Demlenme Süresi Nedir?

Hatice Teyze anne çayını demleme şekliniz önemlidir. Günde 2 fincan içebileceğiniz bu çayı yaparken önce içme suyunu kaynatın ve altını kapatın. Kaynama derecesinin altında olan 2 fincan kadar suyunuzu bir demliğe boşaltın ve içine 200 ml’e 1 tatlı kaşığı olacak şekilde ayarladığınız çayınızı atın. Çayınızın 5-7 dakika kadar demlenmesini bekleyin.

Anne çayını akşam yemeklerinden sonra içmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede yediğiniz yemekleri çok daha kolay sindirebilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR