Nar Çekirdeği Kremi -30 ml - Krem
Nar Çekirdeği Kremi -30 ml - Krem

Nar Çekirdeği Kremi -30 ml (HTBE016)

0,00
Fiyat : 115,00 TL(KDV Dahil)
115,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Nar çekirdeği kremini kadın ya da erkek farketmeksizin gençlerden orta yaşlı kişilere kadar herkes kullanabilir. Günlük hayatın koşuşturmasından ve çevresel etkenlerden yorgun düşmüş cildinizi canlandırmak, parlaklık kazandırmak ve nemlendirmek için bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Narın Faydaları Nelerdir?

Narın içerisinde bulunan; Omega-6, Omega-3, elajik asit, punisik asit(Omega-5), linoleik asit(CLA) ve antioksidanlar bu meyveyi tam olarak cilt dostu bir seçenek haline getiriyor.

Nar, kırışıklık oluşumuna karşı muhteşem bir meyvedir ve vücudumuzda üretilen punisik asit miktarını artırarak kolajen liflerini korur. Özellikle kaz ayaklarının görünümünü hafifletmede etkilidir. Punisik asit sayesinde narın yaralarını geçirme ve ciltteki şişkinliği azaltma özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede her yaşınızda taze bir görünüm sergilersiniz. Antioksidan deposu olması sayesinde cildinizin var olan elastikiyetini korumaya ve cildin pH dengesini düzenlemeye yardımcı etkileri bilinmektedir.

Nar Çekirdeği Kremi Nasıl Kullanılır?

Doğal bitki özleriyle oluşturulmuş nar çekirdeği kremi günlük kullanımınız için uygundur. Sabah ve akşam cildinizi nemlendirme ihtiyacını hissettiğiniz her an nar çekirdeği kremini kullanabilirsiniz. Temiz bir cilde uygulamanız tavsiye edilir. Cilde sürüldüğü andan itibaren rahatlıkla emilir ve size bebeksi bir dokunuş bahşeder.

Her cilt tipi tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle kuru, akneye meyilli ve olgun ciltler tarafından kullanılması tavsiye edilir. Cilt üzerinden yağlı bir his bırakmadan hızla emilir.

Hatice Teyze Nar Çiçeği Kremi Hangi Doğal Bileşenleri İçerir?

Nar çekirdeği kreminde; nar çekirdeği yağı, pirinç kepeği yağı, hodan yağı, mavi anemon çiçeği yağı, susam yağı, gliserin, pantenol, E vitamini içeren oldukça zengin içerikli bir kremdir.

Pirinç özellikle Asya’da cilt beyazlatıcı ve nemlendirici etkisinden dolayı sıklıklı tercih edilir. Susam, A, E, B ve K vitaminleri açısından zengin ve cildi besleyen bir bitkidir. Hodan ve mavi anemon çiçeğinin anti-aging etkisi bulunur. Pantenol, gliserin ve E vitamini ise cildi yumuşatır ve nemlendirir.

İçeriğinde bulunan bu zengin bileşenler doğru oranlarda kullanılarak nar çekirdeği kremi haline getirilir.

Narın Hikayesi

Çocukken bereket tanrıçasının üstündeki nar çizimlerini anımsamayan, müzelere gittiği zaman Bereket Tanrıçası’nın heykeline bakıp onu çok ilginç ve büyüleyici bulmayan yoktur.

Tarihin bir bildiği var... Nar; bereket, bolluk, güzellik ve doğurganlık sembolü olarak binlerce yıldır yaşam sahnesinde yer alıyor. Nar insanlık için M.Ö. 3500’lü yıllara kadar dayanan hikayesi ile oldukça eski bir meyve.

İçi su dolu nar meyvesinin edebiyatta da altı çizilmiştir. Bereket ve bolluğun yanında ölümü, doğumu ve yaşamı simgelemiştir. Taşıdığı anlamlarla Doğu Akdeniz, Ege, Mezopotamya, İran ve Urartu kültürlerinde sıkça bahsedilmiştir.

Çok tanrılı bir dini inanışa sahip Hititler’de tanrılar; kadınlığın ve güzelliğin sembolü olarak ellerinde ayna ve nar tutmuşlardır. Yunan mitolojisinde ise nar, Demeter ve Persephone ile birlikte söz edilmiş; tanrıların annesi ve dağlık alanların tanrıçası Rhea, güzellik tanrıçaları Hera ve Aphrodite ile özdeşleşmiştir.

Literatürde nar; İran, Kuzey Hindistan ve Himalayalar’a has bir bitki olarak bilinmekte. Ancak bu kadarla da sınırlı değil. Küçük parçacıklı bu kırmızı meyve, tüm Akdeniz'i egemenliği altına alıyor. Bugün ise nar çekirdeğinin mucizesinden haberi olan, aynaya bakınca gençlik ve doğallık arayan kadınlar, Hatice Teyze nar çekirdeği kremi ile buluşuyor.