Nar Çekirdeği Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar
Nar Çekirdeği Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar

Nar Çekirdeği Yağı - 150 ml. (HTBU031)

0,00
Fiyat : 252,00 TL(KDV Dahil)
252,00 TL 'den başlayan taksitlerle
Nar çekirdeği yağı hem cilt üzerinde hem de içilerek tüketilebilen bir yağdır. Narın içerdiği; demir, potasyum, çinko, punisik asit, C ve K vitaminleri vücudumuzu hem içten hem de dışarıdan canlandırmaya yardımcıdır.

Narın Hikayesi ve Faydaları
Nar, yüzyıllar boyunca bereketi simgelemiş ve bu anlamını günümüze kadar taşımıştır. Üretkenliği ve gücü sembolize eden nar meyvesi, eskiden beri kadın ve doğurganlıkla bağdaştırılmıştır. Bu anlamda bir kutsiyet atfedilen nar; pek çok kültürde dini ritüellerin bir parçası olarak yer almakta, İslam dininde ise cennet meyvesi olarak anılmaktadır. Öyle ki nar ağacını kesmenin cezalandırıldığı medeniyetlerden bahsedilmektedir.

Antik Yunan çağlarından Şaman uygarlıklarına varıncaya dek efsanevi öykülerle anılan, sanattan mitolojiye pek çok alanda karşımıza çıkan, tasvirleriyle binbir imge barındıran narın öyküsü modern çağ anlayışında da önem taşımaktadır.

Sağlığa faydalarıyla bilinen nar, içerdiği yüksek orandaki C vitamininin yanı sıra K vitamini ve potasyum,demir ve çinko gibi zengin bileşenlere sahiptir. Aynı zamanda antioksidan özellikte bir besin maddesidir. Bu nedenle kötü kolesterol ile mücadelede narın yeri çok önemlidir.

Çekirdekli yapısıyla öne çıkan bu kıymetli meyve, ciltteki kolajen miktarını arttırarak hareket sisteminizin yapı taşlarına fayda sağlamaktadır. Kolajen, sıklıkla cilt sağlığıyla ilişkilendirilen bir protein türüdür. Narın, kolajen sayesinde cilt üzerinde sıkılaştırıcı, aydınlatıcı ve parlatıcı etkileri de bulunmaktadır.

Bereketiyle bilinen narın antienflamatuar özelliği bulunur. Bu özelliği sayesinde sırt ağrısı ve tutulmalar, eklem sertlikleri gibi hastalıkların tedavisinde de geçmişten beri kullanılır. Aynı zamanda doğal bir afrodizyak, hafıza ve kilo kontrolü dostu bir meyvedir.

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?
Nar çekirdeği yağını hem dahili hem de harici olarak kullanabilirsiniz. Kullanım sıklığını 3’er aylık kürler halinde düzenleyebilirsiniz.
Kilonuza göre kullanmanız gereken dozaj farklıdır. 70 kg altı kişiler 1 tatlı kaşığı, 70 kg ve üstü kişiler 1 çorba kaşığı nar çekirdeği yağı tüketebilir. Salata, yemek ve tatlılara da günlük doz dahilinde ekleyebilirsiniz.
Cilt üzerinde kullanımı uygun olan bu yağı dilerseniz bir pamuk yardımıyla birkaç damla olacak şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz. Nar çekirdeği yağını saçlarınız için de tercih edebilir, sıcak yağ terapisi olarak zayıf ve kurumuş saçlarınızda kullanabilirsiniz. Cilt üzerindeki etkilerini daha fazla hissetmek isterseniz nar çekirdeği kremi ile birlikte uygulama yapabilirsiniz.
Bu ürün hamilelerin kullanımına uygun değildir. Herhangi bir takviye gıdayı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Hatice Teyze Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Elde Edilir?
Denizli yöresinin benzersiz narlarından elde edilen Hatice Teyze nar çekirdeği yağı, tamamen doğal yöntemlerle soğuk sıkım olarak üretilir. Üretim hattında standartlara uygun paslanmaz çelik kullanılarak gıda güvenliği sağlanır. Gücünü doğadan alarak nadide bir esere dönüşen Hatice Teyze nar çekirdeği yağı, doğal çökertme ile tortusundan ayrıştırılır ve selüloz filtre yardımıyla süzülür.
Soğuk sıkım yağlar, Hatice Teyze kalitesiyle hassas aşamalardan geçirilen bitkisel yağlardır. Doğanın mucizesini sizlerle buluştururken bitkilerin doğal yapısının bozulmamasına özen gösterilir. Soğuk sıkım sırasında hiçbir ısıl işleme maruz kalmayan nar çekirdeği de işte bu özenle hazırlanıyor ve 150 ml’lik ambalajıyla sizlere sunuluyor.

Hatice Teyze Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Saklanmalıdır?
Nar çekirdeği yağını çocukların ulaşamayacağı bir yerde, 25 dereceden düşük sıcaklıkta ve güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde muhafaza ediniz. Şişenin ağzını sıkıca kapattığınızdan ve hava almadığından emin olunuz.