Rendelenmiş Biber Ve Domates Karışımı - 600 gr.-Konserveler
Rendelenmiş Biber Ve Domates Karışımı - 600 gr.-Konserveler
Rendelenmiş Biber Ve Domates Karışımı - 600 gr.-Konserveler
Rendelenmiş Biber Ve Domates Karışımı - 600 gr. - Konserve

Rendelenmiş Biber Ve Domates Karışımı - 600 gr. (HTKS006)

0,00
Çanakkale'nin tarlalarında sıra sıra dizili duran domates ve biberleri görenler inanın bu güzellikleri koparmaya kıyamaz. Fakat pek çok kişi yaz mevsiminde sofralarda yer alan ve bol bol tüketilen bu ikiliyi çok sever. Hatice Teyze olarak biz de bu kaliteli ve doğal ürünleri sizin için bir araya getirdik ve konserve olarak raflara sıraladık.
Hatice Teyze Rendelenmiş Biber Domates Karışımının Hikayesi
Çanakkale'nin meşhur domateslerinin en kırmızı oldukları zaman sadece mevsiminde dalından toplanması sayesinde rendelenmiş biber domates karışımı bu can alıcı renge ulaşılır. Özenle toplanan domateslere ek olarak, ideal olgunluğa ulaşmış doğal biberler de rendeye ilave edilmiştir.

Odun ateşinde hamarat kadınlar tarafından kaynatılır ve tam olduğunu anladıkları anda tuzu katılır. Bütün aşamaları tamamlanan Hatice Teyze rendelenmiş biber domates karışımı sizler için özel olarak paketlenerek sofralarınızdaki yerini alır.

Hatice Teyze’de Konserveler Nasıl Elde Edilir?
Olgun, sulu, kıpkırmızı domatesler ve çıtır yeşil biberler güzelce yıkanır ve süzülmeye bırakılır. Domatesler marifetli kadınlar tarafından rendelenirken bir yandan da biberler kesilir. O sırada odun ateşi tam kararındayken koca koca emektar kazanlar harlı ateşin üzerine yerleştirilir. Uzun uzun karıştırılarak pişen doğal domates ve biberler hazır olduğunda tuzu katılır.
Steril edilip temizlenen ve içerisinde hiçbir bakteri barındırmayan cam kavanozlara doldurulur. Ağzı sıkıca kapanan kavanozlar konserveleme işlemine tabi tutulur. Bu sayede uzun süre herhangi bir bozulma belirtisi göstermeden doğallık dolu konservenizi kilerinizde muhafaza edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek husus, Hatice Teyze rendelenmiş biber domates karışımı açıldıktan sonra eğer ki kavanozlarda kalırsa buzdolabına kaldırmanızdır.

Rendelenmiş Biber Domates Karışımı Nasıl Tüketilebilir?
En güzel zamanında özenle seçilen, toplanan ve işlenen doğal malzemelerle yapılmış Hatice Teyze rendelenmiş biber domates karışımı, kahvaltılardan akşam yemeklerine kadar hemen her öğünde kendisine yer bulabilir. Örneğin, Anadolu kültüründe kahvaltıların vazgeçilmezlerinden olan menemenin yapımında, yemeğe hazır halde ekleyebileceğiniz rendelenmiş biber ve domates karışımını kullanabilirsiniz.

Rendelenmiş Biber Domates Karışımı Doğal Bir Ürün müdür?
Hatice Teyze sizler için ne hazırlarsa hazırlasın ürünlerinin içine asla bir katkı maddesi koymaz. Hatta sadece malzemeler değil, işleniş yöntemleri de tamamen doğaldır. Hatice Teyze üretimi olan ürünlerin hiçbiri makinelerde işlenmez, tamamen el yapımıdır ve geleneksel yöntemlerle elde edilir. Bu karışımın içerisine korunması adına sadece tuz eklenir. Herhangi bir ilaç görmemiş sebzeler bu şirin konservenin içine doldurulur. Hatice Teyze rendelenmiş biber domates karışımı lezzetini doğallığından alır.