Yosun Maskesi - 100 ml. - Maske
Yosun Maskesi - 100 ml. - Maske
Güne yepyeni ve ışıltı bir cilt ile uyanmak isteyenlerin tercihi Hatice Teyze Yosun Maskesi oluyor. Vücut için özel hazırlanmış olan bu maske bel, bacak ve basen bölgelerinde kullanılabilir. Formülünde bulunan; İzlanda yosunu, doğal kil, gülsuyu, arı sütü, soğuk sıkım portakal, limon, kekik ve karanfil yağları cildinizi uyandıracak ve canlandıracak!

Yosunun Hikayesi
Yosun; nemli ağaç gövdelerinde yaşayan muhteşem bir bitki türüdür. Hepimiz onu kayaların dibinde, denizlerde ve sulak olan birçok alanda sık sık görürüz. Peki, sonsuz bir yeşil cümbüşüne sahip olan bu eşsiz bitkiden vücut maskesi yapıldığını söylesek ne düşünürdünüz?

Yosunun hiç bilinmeyen özelliklerinden biri sıkılaştırıcı etkisidir. Selülit ile mücadelede de kullanılan yosun, doğanın bize sunduğu bir diğer mucizevi üründür. İzlanda yosunu vücudun kan dolaşımını hızlandırdığı için ciltteki selülitli hücrelerin arasındaki toksinlerin arındırılmasına yardımcıdır. Aynı zamanda cilde verdiği ışıltı da göz ardı edilemeyecek özellikleri arasında yer alır.

Hatice Teyze Yosun Maskesi Nasıl Kullanılır?
Hiçbir maske haftanın her günü kullanılmamalıdır, cilt hassaslaşabilir. Hatice Teyze yosun maskesi ise cilt tipine göre değişmekle birlikte 10 - 15 günde bir kere uygulanabilir. Aşırı kuru cilde sahip kişilerinde 15 günde 1 kere uygulaması önerilir. Özel bir cilt problemi olmayan kişiler 10 günde 1 yosun maskesi uygulayabilirler.

Yosunun mucizevi etkisini daha etkili bir şekilde görmek isteyen kişiler bu maskeyi akşam saatlerinde veya gece yatmadan önce uygulayabilir. Vücudumuz akşam saatlerinde kendini yenilemek için uğraşır ve yeni hücre üretimi bu süreçte gerçekleşir.

Vücut için özel hazırlanmış olan bu maske bel, bacak ve basen bölgelerinde kullanılabilir.

Hatice Teyze Yosun Maskesinin Bileşenleri
Bir vücut maskesi satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ürünün reçetesi yani nasıl hazırlandığıdır. Kaliteli ve amacına hizmet eden bir ürünün bileşenleri doğru ve dengeli bir şekilde bir araya getirilmelidir.

Hatice Teyze imzalı bu doğal cilt maskesinin içinde bulunan tüm malzemelerin sunduğu farklı özellikler bulunur.

İzlanda yosunu ile birlikte kullanılan yardımcı malzemeler; limon yağı, gül suyu, portakal yağı, doğal kil, kekik yağı, arı sütü ve karanfil yağıdır. Karanfil ve kekiğin cildi uyarıcı ve kan dolaşımını artırıcı etkisi vardır. Portakal ve limon antiseptik özelliğiyle birlikte yoğun C vitamini içermesi ile bilinir. Gül suyu ve arı sütü cildi yumuşatır. Doğal kil ise; cilt yüzeyinde oluşan kir ve fazla yağları arındırır. Üstelik bu ürün; iyot, potasyum ve selenyum da içerir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR