Karbon Maskesi - 100 ml. - Maske
Karbon Maskesi - 100 ml. - Maske
Hatice Teyze Karbon Maskesi cildinizi nem vererek derinlemesine temizlemeye yarayan vazgeçemeyeceğiniz doğal bir maskedir. Özellikle olgun ve akneye meyilli cilde sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Karbon Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
Karbon, günlük hayatta sıklıkla karşılaştığımız kömürün başka bir türüdür. Odun ve Hindistan cevizi kabuğundan üretilmektedir. Aktif karbon ve bitkisel karbon olarak da bilinmektedir.

Hayatımıza son derece hızlı bir şekilde giriş yapan karbon ile hemen her çeşit üründe karşılaşmaktayız. Bu bileşen; diş macunlarından cilt maskelerine, dondurma külahından temizlik malzemelerine kadar hayatımızın hemen her yerinde kullanılıyor.

Karbonun bu denli tercih edilmesinin nedeni temizleyici özelliğinin bulunmasından kaynaklıdır. Antibakteriyel özelliği sayesinde özellikle temizlik malzemelerinde ve kişisel bakım ürünlerinde tercih edilmektedir.

Karbonun cilt üzerindeki temizleyici etkisinin aknelere, gözeneklere ve ciltteki yağlanmaya iyi geldiği bilinmektedir. Cilt yüzeyinde bulunan ölü deriyi de cilde zarar vermeden hafif şekilde temizler. Doğal peeling ve temizleyici etkisi sayesinde cilt bakım ürünlerinde sıklıkla tercih edilen bir bileşendir. Aynı zamanda bu denli temizleyici özelliği bulunmasına rağmen cildi nemlendirme özelliğine sahip bir yapıya sahiptir.

Hatice Teyze Karbon Maskesi’nin İçeriğinde Neler Var?
Hatice Teyze Karbon Maskesi içerisinde; bitkisel karbon, deiyonize su, argan yağı, badem yağı, hint yağı, gliserin, pantenol barındırır.

Argan bitkisi ciltteki kırışıklıkları azaltmaya, göz altı morluklarına ve cildi beslemesiyle bilinen çok değerli bir bitkidir. Badem; yüksek oranda A, B ve E vitamini içermesi sayesinde anti-aging özelliktedir ve yorgun ciltler üzerinde son derece etkilidir. Hint yağı ve gliserin ise yoğun nemlendirici özelliğe sahiptir.

Karbon Maskesi Nasıl Kullanılır?

Hatice Teyze Karbon Maskesi’ni kullanmadan önce cildinizi karbon sabunu ya da tercih edeceğiniz farklı bir temizleyici ile kirlerden arındırın. Ardından, göz çevreniz hariç tüm yüzünüze bir spatula ya da tahta kaşık yardımı ile ürünü sürün.

Yaklaşık 40 dakika sonra ürün kuruyacaktır. Maske cildinizde tamamen kuruduktan sonra nazikçe soyarak yüzünüzden çıkarın. Kullanacağınız bir tonik ile maskenin kalıntılarını temizleyerek cildinizi nemlendirme aşamasına geçebilirsiniz.

Haftalık rutinler şeklinde ürün kullanımını tekrarlayabilirsiniz.

Ürünün Saklama Koşulları Nedir?
Ürünü doğrudan güneş almayacak serin bir yerde ve oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Çocuklardan uzak tutmanızda fayda vardır.

Kullanım sırasında ürünü almak için parmaklarınız yerine spatula ya da kaşık kullanırsanız ürünün daha uzun süre hijyenik kalmasını sağlarsınız.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR