Alıç Sirkesi - 250 ml. - Sirke
Alıç Sirkesi - 250 ml. - Sirke

Alıç Sirkesi - 250 ml. (HTSR004)

Fiyat : 310,00 TL(KDV Dahil)
Alıç Sirkesinin Hikayesi
Akdeniz bölgesinin dere yataklarında, yeşil ormanlarında yetişen vahşi bir bitkidir alıç. 10 metreye kadar uzayabilen alıç dallarında minik kırmızı meyveleri yetişir. İlk başta oldukça sevimli dursa da dikenli bir yapısıyla vahşi yüzünü gösterir. Köylüler arasında aluç, ekşi muşmula, barut ağacı olarak da söz edilir bu bitkiden.

Sonbaharda ortaya çıkan meyveleri kışa olgunlaşmış olur. Şehrin kirliliğinden uzakta temiz toprakta büyüme özgürlüğüne sahiptirler. Köylülerin toplayıp işlediği bu meyveler besleyici özelliğiyle dikkat çekmektedir. Hatice Teyze de memleketimizin güzide nimetlerinden biri olan alıcı sizler için toplatıyor ve sağlığınız için rahatça tüketebileceğiniz bir forma sokuyor: Hatice Teyze Doğal Alıç Sirkesi.

Sirke hepimizin evinde bulunan çok yönlü kullanımıyla yemeklerimizi hazırlamada bize önemli bir yardımcıdır. Alıçtan elde edilen sirkesinin doğal fermente yapısı ve mühim bir probiyotik olması, bu meyveyi toprak ananın sırlarından birisi haline getiriyor.

Alıç Sirkesi Nedir?
Doğal sirke yapımı, Hatice Teyze’nin en önem verdiği konulardan biridir. O kadar ki, hazırladığı sirkeleri büyük bir sabırla uzun süre hazır hale gelmelerini bekler. Hafif buruk tadıyla, Antalya bölgesi çevresindeki dağlık alanlardan toplanan alıç meyveleri tamamen doğaldır ve katkı maddelerinden, kimyasal ilaçlamadan uzaktır. Alıçtan elde edilen sirke kendine has aromasıyla mutfaklarda popülerleşen bir lezzettir.

Doğal alıç sirkesi nasıl kullanılır sorusuna gelince, salatalarınıza ve çorbalarınıza bu nefis aromayı koyarak besleyiciliğinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca sağlığınız için de her gün 1 su bardağına 1 tatlı kaşığı bu sirkeden ekleyip içebilirsiniz. Böylece hem lezzetli hem yüksek probiyotikli bir besin tüketmiş olursunuz.

Hatice Teyze Alıç Sirkesi Nasıl Elde Edilir?
Gül familyasından olan alıçlar genellikle mutfaklarımızda marmelat ya da sirke olarak tüketilir. Topraktan tam mevsiminde taptaze hasat edilen meyvelerle alıç sirkesi yapımına başlanır. Hatice Teyze özel meşe fıçılarında, gerekli tedbirler aldıktan sonra eski usül yöntemlerle tam iki sene boyunca fermente olmaya bırakır bu doğal sirkeyi. 2 sene dinlendikçe dinlenir ve bu süre zarfında da sirkenin besleyiciliği katlanarak artar.

Sabırla olması beklenen bu doğal sirkenin fermente süresi dolunca dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Hatice Teyze ve ekibi; alıç meyvelerinin toplanmasından fıçıda bekletilmesine, şişelenmesinden satışa hazır hale gelmesine kadar olan tüm işlemlerde titizlikle çalışır ve tamamen çevre dostu yöntemler kullanır.

Alıç Sirkesinin Faydaları Nelerdir?
Özel yöntemlerle elde edilen doğal alıç sirkesi faydalarını anlamanız önemlidir çünkü birçok yararı bulunmaktadır. Öncelikle bu sirke 2 yıl fermente olmasıyla güçlü bir probiyotik kaynağına dönüşür. Başta C vitamini, ardından gelen A, B1 ve B2 vitaminleri ile tam bir vitamin deposudur ve aynı zamanda güçlü bir antioksidandır.

Hastalıklara karşı koruyan, bünyenizi canlı tutan, direncinizi artıran bir besin kaynağıdır bu sirke. Çeşitli damar rahatsızlıklarına karşı etkili bir savaşçı olabilmektedir. Ayrıca içeriğinde bulunan magnezyum ve potasyum da bu sirkesinin önemini artıran etmenlerdir.

Alıç Sirkesi Cilde Uygulanabilir mi?
Sirkelerin hem cilde hem saça uygulanabildiği bilinen bir gerçektir. Sadece bedeninize değil aynı zamanda cildinize de doğal alıç sirkesi faydasından söz etmek mümkündür. Bu doğal sirke hem cildinize ve hem saçınıza parlaklık kazandıran önemli bir besindir. Bu ürünü saçınıza parlaklık vermek için duşta en son durulama suyuna az miktarda katabilir ve soğuk suyla saçınızı durulayabilirsiniz.

Cildinize ise eşit miktarda temiz içme suyunu ve bu sirkeyi karıştırarak pamukla az miktarda uygulayabilirsiniz. Cildinizde yaklaşık 20 dakika kaldıktan sonra soğuk suyla yıkabilirsiniz. Böylece daha parlak bir cilde merhaba diyeceksiniz.

Hatice Teyze Alıç Sirkesi Doğal Bir Ürün mü?
Hatice Teyze, Antalya’nın dağlık alanlarında yetişen alıç ağaçlarından sizlere en doğal sirkeyi hazırlar. Üretimini sabırla bekleyerek taptaze alıçlardan kurulan sirkenin mükemmel bir şekilde fermente olmasını sağlar. Hatice Teyze ve ekibi, sağlığınıza bir emanet gözüyle baktığı için en doğal ve en hakiki ürünü sizlere sunar.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR