Ayva Reçeli - 310 gr. - Reçeller
Ayva Reçeli - 310 gr. - Reçeller
Hatice Teyze Ayva Reçeli, 310 gramlık cam kavanozlarla sofranıza misafir oluyor... Tamamen doğal bileşenlerden oluşan Hatice Teyze Ayva Reçeli için Sakarya bölgesinde yetiştirilen ayvalar tercih edilmektedir. Özenle yetiştiren ve toplanan meyveler, lezzetini reçele aktarır. Bu doğal ayva reçeli, enfes tadını buna borçludur.

Eşsiz bir lezzete sahip olan Hatice Teyze Ayva Reçeli’nin içindekiler ise sadece ayva, şeker, içme suyu ve limondur. Mevsiminde toplanan ayvalarla bu denli titizlikle hazırlanan doğal reçel gerçek ayva tadıyla sizi çocukluğunuza götürecek...
Ayvanın Hikayesi ve Faydaları
Ayva, geçmiş zamanlarda “altın elma” olarak nitelendirilmiştir. Ana vatanı Kafkaslar olan bu meyvenin yaşı bir hayli büyüktür. Bu yaşlı meyve, sonrasında Anadolu’ya göç etmiştir.

Osmanlı zamanlarında da sofralardaki yerini korumuş ve birçok kişinin gönlünü kazanmıştır. Uzun süreler kendini sevdirmeyi başaran bu meyve, günümüzde de oldukça tercih edilir. Ayva reçeli özellikle kahvaltıların vazgeçilmezi, tatlı krizleri için ise ilk başvurulan yiyecektir.

Bu leziz reçelin yapımı maalesef oldukça zordur. Tadının damağa hitap etmesi, kıvamının tutturulması emek ve bilgi isteyen bir süreçtir. Hatice Teyze markası ise edindiği deneyimleri bir kavanoz içine sığdırarak eşsiz tatlar ortaya çıkarır. Bunlardan biri de Hatice Teyze Ayva Reçeli’dir.

Hatice Teyze markalı doğal ayva reçeli, içinde bulundurduğu maddeler sayesinde meyvenin faydalarını ön plana çıkarır. Ayva, insan sağlığı için son derece faydalı bir meyvedir.
Ayvanın içinde bulunan vitamin ve mineraller şu şekilde sıralanabilir:

A vitamini
B vitamini
C vitamini
Fosfor
Bakır
Sodyum
Potasyum
Çinko
Demir
Selenyum

Ayva vitamin ve mineral açısından zengin olduğu gibi bol lif de barındıran bir meyvedir. Mide dostu olan ayva uzun süre tok tutma özelliğine de sahiptir. Bu nedenle diyetlerde gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.
Hatice Teyze Ayva Reçeli’nin Fiyatı ve Doğallığı
Hatice Teyze Ayva Reçeli, usta eller tarafından titizlikle hazırlanan bir üründür. Son derece doğal olan ürün, ev yapımıdır. Reçel yapımı konusunda yeterli deneyime sahip kişiler tarafından üretilir ve lezzet doludur! Her bir aşama kontrollü bir şekilde tamamlanır.

Ev yapımı bu ayva reçeli, özenle seçilmiş mevsiminde toplanan meyvelerden üretilir. Seçilen ayvanın hormonsuz olmasından, kullanılan şekerin bile zararlı olmamasına kadar birçok detaya özenle yaklaşan Hatice Teyze, tamamen doğal bir reçel sunar.

Reçelin yapım aşaması ise son derece zahmetli ve özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Ayvaların tohumlarının seçimi, toprağın verimliliği, çevresel koşulların analizi, reçel için malzemelerin bir araya getirilmesi ve bekletilmesi gibi dikkat edilmesi gereken pek çok durum vardır.

Ürün, reçel yapımı konusunda belirli bir deneyime sahip usta eller tarafından hazırlanır. Aynı zamanda, kullanılan malzemeler herhangi bir katkı maddesi içermediği için marketlerden satın aldığınız fabrika ürünü reçellere göre daha pahalıdır. Ancak hepimiz biliyoruz ki damak tadı, en doğalını deneyimlediği zaman tadından asla vazgeçemez...
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR