Biber Salçası - 500 gr. - Salça & Sos
Biber Salçası - 500 gr. - Salça & Sos

Biber Salçası - 500 gr. (HTSS002)

Fiyat : 205,00 TL(KDV Dahil)
Doğanın bitmek tükenmek bilmeyen armağanlarından biri olan biber, dört mevsim tüketilebilen bir sebzedir.. Yemeklerin vazgeçilmezi olan biberin faydaları saymakla bitmez. Kurutulmuş ve taze olarak tükettiğimiz biberin birçok çeşidi vardır. Demir, magnezyum ve kalsiyum başta olmak üzere birçok mineral içeren biber, protein ve diyet lifleri açısından da zengin bir içeriğe sahiptir.

Neredeyse her yemeğin içine koyulan biber salçaları size muhteşem bir lezzet sunar. Yaz mevsimi geldiğinde evlerin yanından geçerken, salça hazırlıklarının başladığını yoğun biber kokusundan ya da domates kokusundan anlarız. Hummalı bir hazırlık süreci içeren bu doğal lezzeti, birçok kadın elde etmek ister.

Fakat; günümüz koşulları ve yoğun iş hayatının etkisiyle çoğu kadın ev yapımı biber salçası için uygun vakti bulamayabilir. Bazen de istediğiniz kıvamı tutturmakta zorlanabilirsiniz.

Kendinizi yormadan, en doğal salça lezzetini yemeklerinizle buluşturmanın çok kolay bir yolu var. Hatice Teyze biber salçası ile gerçek ev yapımı lezzetine ulaşabilirsiniz.

Tamamen doğal ortamında yetiştirilen ve özenle toplanan biberler, son derece hijyenik ortamlarda kadınlarımız tarafından salça haline getirilir. Bu yolculukta fabrikasyon bir işlem yapılmaz. Sevgisini emeğiyle birleştirerek çalışan kadınlarımız, sizleri doğal biber salçasıyla buluşturur.

Hatice Teyze Biber Salçası Koruyucu ve Katkı Maddesi İçerir mi?
Koruyucu ve katkı maddesi içermeden tamamen ev yapımı salça şeklinde üretilen ürün, en lezzetli haliyle size sunulur. Fabrikasyon ürünlerin raf ömrünü uzatmak için kullanılan koruyucular ve katkı maddeleri, sağlığınıza zarar verebilir. Bu nedenle katkısız ürünler, sizin için daha doğru bir tercih olacaktır.

Bunun yanı sıra güvenilir olmayan ambalajlarda kullanılan kimyasallar da zamanla salçaya nüfuz edebilir. İnsana ve doğaya zararsız bir yapıda üretilen cam kavanozlarımız ile uzun süre bozulmadan salçanızı saklayabilirsiniz.

Hatice Teyze Biber Salçasının İçinde Neler Bulunur?
Biber salçasının içinde sadece biber ve tuz yer alır. Yapımında farklı yöntemler kullanılır. Anadolu’nun farklı yörelerinde farklı püf noktalarıyla, yüzyıllardır en lezzetli salçalar hazırlanır. Kimi zaman kaynatılarak salça halini alan biberler kimi zamanda tuzlanarak güneş altında kurutulur. Hatice Teyze kadınlarının ellerinden çıkan bu lezzet ise kaynatılarak elde edilir.

Hatice Teyze Biber Salçası Ev Yapımı mı?
Geleneksel ev yapımı şeklinde üretilen salçalardan, yemeklerde az bir miktar kullansanız bile muhteşem bir tat elde edersiniz.
Ev yapımı salçalar, fabrikasyon olarak üretilen ürünlere göre daha doğal bir yapıya sahiptir.

Rengi, kokusu, kıvamı daha ideal bir yapıdadır. Bu nedenle yemeklerde kullandığınızda tadıyla sizi rahatsız etmez. Hatta, çocukluğundan beri ekmeğine salça sürüp yemeyi sevenlerdenseniz, bu muhteşem lezzet oldukça hoşunuza gidebilir.

Hatice Teyze Biber Salçasının Farkı
Temmuz ve Eylül aylarında dalından koparılmaya hazır hale gelen kapya biberler, salçada kullanılmak için özenle seçilir. Biberlerin yetiştirilmesi süresince herhangi bir ilaç, hormon kullanılmaz. Tamamen doğal ortamında yetişen biberler, en lezzetli hale geldiğinde toplanır.

Kullanılan biberlerle başlayan doğallığın ambalajlamaya kadar devam etmektedir.

Her daim en iyi biber tohumunu bulmak için birçok yer gezilir.
Doğru toprak ve çevre şartları Hatice Teyze mühendisleri tarafından analiz edilir.
Üretim aşamalarında her zaman hijyene önem verilir.
Biberler özenle salça olmaya hazır hale getirilir.

Her ürünümüzü kendi sevdiklerimize yedirecekmiş gibi özenle hazırlayarak sizlere sunuyoruz. Ticari bir anlayıştan öte herkesin doğal ürünlere ulaşma hakkı olduğunu düşünüyoruz.
Miktar: 500 gr. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR