Delice Zeytinyağı - 450 ml. - Zeytinyağı
Delice Zeytinyağı - 450 ml. - Zeytinyağı

Delice Zeytinyağı - 450 ml. (HTZZ013)

Fiyat : 1.295,00 TL(KDV Dahil)
Zeytin ağacı öyle bir ağaçtır ki onun insanlık için önemini anlamak için on binlerce yıl öncesine gitmemiz gerekir. Medeniyetler bile kurulmadan önce insanların kutsal saydığı bir ağaçtır zeytin. Akdeniz kültürünün ayrılmaz bir parçası olan bu kutsal nimete, insanlar her daim saygıyla yaklaşıp bereketinden faydalanmıştır.

Antik Yunan efsanelerine bile konu olan zeytin ağacı, o zamandan beri insanlığın gözünde zenginliğin ve bereketin sembolüdür. Eski Ahit’teki en meşhur efsane olan tufanda bile, ağzında zeytin dalı tutan bir güvercin geçmektedir. Anlıyoruz ki zeytin ağacı; umudu, barışı, dirençi ve bereketliliği çağrıştırmaktadır bu topraklarda.

Zeytinyağının ise en az zeytin kadar eski bir mazisi vardır. Antik Yunan ya da Eski Mısır gibi medeniyetlerin dini ayinlerinde arındırma amacıyla bu yağı kullanıldıkları bilinmektedir. Binlerce yıl yaşayabilen, gücü ve azmi ile kendisine hayran bırakan zeytin ağacının farklı türleri bizim topraklarımıza yayılmış durumdadır.

Tadıyla ve varoluşuyla, en değerli zeytin ağaçlarından biri de delice zeytin ağacıdır. Ege bölgesinin nadide ağaçlarından olan bu tür, doğada kendiliğinden ortaya çıkan vahşi bir zeytin türüdür. Bilimsel adı "Olea Europaea" olan tür, besin değerleri bakımından eşi benzeri bulunmaz bir hazinedir.
Bu ağaçlardan üretilen Delice Zeytinyağının özellikleri ve faydaları oldukça fazladır. Evimizde zeytinyağını yemeklerde, kahvaltıda ya da günlük olarak bol bol tüketmeye çalışıyoruz. Biliyoruz ki zeytinyağı içindeki değerli yağ asitleri ve bolca bulunan vitaminlerle, sizi hastalıklardan korumak için bir kalkan gibi çalışır.

Eskilerden beri Delice zeytinyağını üreten köylüler, şifa olsun diyerek günde 1 kaşık içip sağlıklarını korumaya çalışırlarmış. O zamanlardan beri delice zeytinyağı, bağışıklığı güçlendirerek, gün içinde ihtiyaç duyulan enerjiyi ve direnci sağlayarak nadide bir şifacı olmuştur. Saç ve cilt bakımında da tercih edilen bu yağ sağlığına ve güzelliğine önem veren kişilerin tercihidir.

Delice Zeytinyağı Hangi Bölgedeki Ürünlerle, Nasıl Elde Edilir?
Zeytinlerimiz, bu toprakların en önemli ürünlerinin başında gelir. Hem lezzetiyle hem sağlıklı oluşuyla hepimiz için vazgeçilmezdirler. Ege kültürünün bir parçası olan Delice zeytinini bulmak için Hatice Teyze, Bodrum dağlarının yamaçlarına çıkmıştır. Tutkuyla sevdiğimiz zeytini ve zeytinyağını bu özel tat ve aromayla sizlere sunmaktan büyük bir keyif almaktayız.

Yetişme şekli yüzünden binlerce yıllık Delice zeytin ağaçları da vahşi doğada dağınık şekilde çoğalmıştır. Gübre, modern tarım, budama ya da aşılama olmadan büyüyen bu vahşi ağaç türü size tamamen aradığınız organik ve doğal beslenmeyi sunar. Binbir emek ve alın terinin bulunduğu bu yağda kutsal sayılabilecek değerler vardır. Toplanan bu zeytinler soğuk sıkım tekniğiyle üretilmektedir. Bu teknik sayesinde Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri besleyiciliğini kaybetmeden tüm lezzetiyle zeytinyağında gizlenir.

Zeytinler dallarından toplandıktan sonra;
Toprak, taş ve istenmeyen diğer maddelerden arındırmak için temizlenir.
Sırasıyla önce ve en son toplanan zeytinler birbirinden ayrılır.
Zeytin yağı çıkarılmak üzere kırılır ve ezme işlemine başlanır.
Homojen bir zeytin hamuru elde edilmek için zeytinle taş veya metal değirmenlerde güzelce ezilerek karıştılır.
Hamurdan elde edilen yağ süzülerek zeytinyağı elde edilmiş olur.

Hatice Teyze Delice Zeytinyağının Farkı
Bu bereketi temsil eden ağaçların birbirinden değerli meyvelerini tek tek toplayıp yemyeşil parlak özünü çıkartıyoruz. Kalın çekirdekli ve az etli yapısıyla kendini doğada belli eden Delice zeytin ağacından çıkartılan yağın tadı bildiğiniz zeytinyağlarından daha acı ve yoğun aromalıdır. Boğazınızda bir yanma duyarsanız şaşırmayın çünkü bu, üretilen yağın ne kadar taze ve kaliteli olduğunu gösterir.

Organik hammadde ve doğal üretim işlemleriyle bu leziz zeytini en üst kaliteye çıkartıyoruz. Hatice Teyze, ürünlerini hiçbir zaman kaliteden ödün vermeden üretir ve sizler için doğanın faydalarını ürünlerine yerleştirir. />

Hatice Teyze Delice Zeytinyağı Nasıl Saklanmalıdır?
Zeytinyağı saklamanın önemli püf noktaları vardır. Güneş ışığı, nem, hava ve sıcaklık zeytinyağını etkilemektedir. Hatice Teyze zeytinyağlarını koyu renk şişelerle siz değerli müşterilerine sunar. Bunun nedeni ise, açık renk şişelerde saklanan ve güneş ışığına direkt maruz kalan yağlarda zamanla tat değişimi oluşmasıdır.

Bir diğer önemli nokta ise zeytinyağlarının kokulara karşı duyarlı olmasıdır. Yani ağzını ne kadar sıkı kapatsanız da bulunduğu odanın kokusu içine çekebilir. O yüzden rutubetli ve nemli odalardan uzak tutunuz. Ayrıca, normal oda sıcaklığını sever çünkü soğukta katılaşan bir yağdır. Bu sebepten buzdolabınızda saklamayınız. Gerekli koşulları sağladığınızda, delice zeytinyağı uzun süre tazeliğini, besleyeyiciliğini ve aromasını koruyacaktır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR