Dut Pekmezi - 240 gr. - Tahin & Pekmez
Dut Pekmezi - 240 gr. - Tahin & Pekmez

Dut Pekmezi - 240 gr. (HTPE001)

0,00
Fiyat : 52,00 TL(KDV Dahil)
Küçücük kırmızı topların bir araya gelmesiyle oluşan ve adeta bir sanat eseri inceliğine, güzelliğine sahip bir meyvedir karadut. Tek bir karadut tanesi, içerisinde 60 kalori ve değerli vitaminler saklar. Lezzetli olduğu kadar bir hayli yaramaz olan bu küçük arkadaşı dikkatli tutmanızda yarar vardır. Ellerinizi bir anda kıpkırmızı yapabilme özelliğine sahip olsa da buna değer. Çünkü o tam bir antioksidan kaynağıdır.

Düzenli tüketildiğinde karadutun vücuda olan olumlu etkileri de aynı oranda artar. Bu güzel ve küçük meyvenin sindirim sağlığını düzenlediği ve bağışıklığı arttırdığı da bilinir.

Hatice Teyze Dut Pekmezi Nasıl Elde Edilir?
Minik lezzet bombaları, dalından değerini bilen eller tarafından toplanmayı beklerken olan olur ve Hatice Teyze o eli uzatır. Çalışkan kadınlar her bir dut tanesini tek tek büyük bir incelikle toplar. İlaçsız tarım ile yetiştirilen karadutlar iyice yıkanır ve ardından pekmez olma yoluna doğru ilerlerken kazanlara koyulur.

Bol vitaminli taze dutlar, ağır ağır en kısık ateşte pişirilmeye başlanırlar ki değerli özü kanserojen maddeye dönüşmesin. Kıvamını bulması için bol bol karıştırılan dut pekmezi, işlemleri tamamlandığı an steril cam kavanozlara doldurulur ve kapakları sıkıca kapatılır. Sizlere en doğal ürünler hazırlayan emektarlar hazırlık aşamasında hiç acele etmez. Telaş ettikleri tek konu size en çabuk şekilde ürünleri ulaştırmaktır.

Dut Pekmezinin Faydaları Nelerdir?
Hatice Teyze dut pekmezi, lezzeti ile baş döndüren çok tatlı bir üründür. Soğuk kış günlerinde içimizi ısıtmak için sabahları bir kaşık dut pekmezi yemek, annelerimizin bize tembihlediği bir reçetedir. Karadutun içerdiği vitaminler, mineraller ve besin öğeleri yüzünden çok besleyici bir meyve olduğu bilinir.

Dalından taze taze toplanan doğal dutlar ile hazırlanan dut pekmezi faydaları saymakla bitmez. Öksürük sonucu boğazda oluşan kuruluk hissini pekmez ile azaltabilirsiniz. Ağızda oluşan yaraların azalmasında karadutun olumlu etkileri olduğu görülür. Doğal bir enerji kaynağı arayanlara doğal dut pekmezi oldukça iyi bir alternatif olur.

Hatice Teyze Doğal Dut Pekmezini Çocuklar Tüketebilir mi?
İçerisinde hiçbir katkı maddesi içermeyen Hatice Teyze dut pekmezi, çocuklarınızın ağzını tatlandırmak için gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Çocukların atıştırmalık ürünlere olan sevgisi herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Hem sağlıklı ve hem de lezzetli bir alternatif için ona en doğalından bir dut pekmezi satın alabilirsiniz.

Aynı zamanda besleyici bir ürün olan doğal dut pekmezini çocuğunuza yapacağınız küçük kurabiyelerin ya da muffinlerin içine lezzetlendirme amacıyla katabilirsiniz. Her türlü yemekte doğal şeker yerine kullanabileceğiniz pekmez tahin ile de oldukça lezzetli olur. Ekmek üstüne sürebileceğiniz dut pekmezini çocuğunuz bayıla bayıla yiyecektir. Küçük yaştaki çocukların da çok sevdiği hurma toplarını tatlandırmak için dut pekmezinden yardım alabilirsiniz.

Hatice Teyze Dut Pekmezinin Farkı
Hatice Teyze dut pekmezi, en doğal yöntemler ve ürünler ile büyük bir uğraşla hazırlanır. Bilinenin aksine asla harlı ateşte pişirilmez. Dut pekmezinin besin değerlerini kaybetmemesi için düşük ısıda acele etmeden hazırlanır.

İçerisinde hiçbir katkı bulunmadığı için en doğalından temiz ve lezzetli bir ürüne sahip olursunuz. İlaçsız tarım kullanılarak üretilen karadutlardan hasat vakti az verim alınsa da doğallıkları her zaman en üst seviye olur. Dut pekmezinde kullanılan dutlar en taze, lezzetli ve vitaminli oldukları an tek tek toplanır.