Gül Yağı - 10 cc. - Uçucu Yağlar
Gül Yağı - 10 cc. - Uçucu Yağlar

Gül Yağı - 10 cc. (HTBU052)

Fiyat : 495,00 TL(KDV Dahil)
Taptaze gül yapraklarının yağı mis kokusuyla 10 cc’lik mini cam şişelerde sizinle buluşuyor. Yenilenmiş, tertemiz ve parlak bir cilt için ihtiyacınız olan ürün Hatice Teyze Gül Yağı oluyor! Özellikle kuru ve canlanma ihtiyacı duyan ciltler için mükemmel bir seçim!

Gülün Cilde Faydaları Nelerdir?
Rengarenk güller… Her bir rengi ayrı bir görsel şölen sunarken aromatik kokusuyla insanın içini ferahlatıyor ve rahatlatıyor. Faydaları sadece bunlarla sınırlı kalmıyor. Gül C, B grubu ve K vitaminleri ile minerallar açısından zengin bir bitkidir.

Özellikle C vitamini cilt bakımında çok önemli bir role sahiptir. Hatta saf C vitamini içeren serumlar üretilmektedir. Cilt lekeler, izler ve yaralar, ince kırışıklıklar için son derece faydalıdır. Bu vitamin gülün içinde doğal olarak bulunduğundan faydaları güle de yansımıştır.

Gülün cilde faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;
Cildi canlandırır ve aydınlık bir görünüm verir.
Cildin nem dengesinin korunmasına yardımcıdır.
Antiseptik özelliği sayesinde mikropları öldürür. Ciltte oluşan açık yaralarda ve alerjik reaksiyonlarda etkilidir.
Masaj yaparak uygulandığında kan dolaşımını hızlandırır.
Cildin gözeneklerini açarak emilimi ve geçirgenliği artırır.

Gül Yağı Nasıl Kullanılır?
Hemen her yağ da olduğu gibi gül yağını kullanırken de miktarına dikkat etmeliyiz. Güçlü bir esansa sahip olan gül yağını vücudunuza ve cildinize uygulayabilirsiniz. Ancak bu yağı seyrelterek uygulamanızı tavsiye ederiz. Özellikle badem yağı gibi taşıyıcı özelliğe sahip bir yağ ile cildinize uygulayabilirsiniz. Dilerseniz sabah ve akşam kullanabilirsiniz.

Gülün Hikayesi...
Gül, toprakta can bulan çiçeklerin kraliçesidir. Yunan Mitolojisinde bir efsaneye göre, Chloris isimli çiçek tanrıçası tarafından yaratılmıştır. Tanrıça Chloris bir gün ormanda yürürken ölü bir orman perisi görür ve onu saklamak için bir çiçeğe çevirir. Aşk tanrıçası Afrodit’i ve şarap tanrısı Dionysus’u bu çiçeğe birer hediye vermeleri için davet eder.

Güzelliği ile büyüleyen aşk tanrıçası Afrodit çiçeğe güzellik, Dionysus ise tatlı ve güzel kokması için çiçeğe bir nektar verir. Batı rüzgarı tanrısı Zephirus bulutları gökten uzaklaştırır, güneş tanrısı Apollo gökyüzünde adeta parlayarak çiçeğin doğaya ışık olmasını sağlar. Böylece “çiçeklerin kraliçesi” gül doğmuş olur.

Gül; birçok sanat eserinde, ünlü tablolarda ve şiirlerde kullanılmıştır. Hatta modern sanatın ve medyanın olmazsa olmazıdır. Kırmızı güller, geçmiş zamanlarda farklı kültürlerde görülmüş ve dini veya siyasi anlamlar içermiştir. Kırmızı gülün güzelliği çoğu insan için tarih boyunca esin kaynağı olmuştur. Bunların yanı sıra gül aşkı temsil etmektedir ve en çok bu yönüyle bilinir. Aşkın varlığını ve duyulan aşkı temsil eder. Hem ilahi hem de gerçek aşk anlamına gelir. Aşk gibi kutsal bir anlamı taşıyan gül, anlaşıldığı gibi birçok alanda karşımıza çıkıyor.

Gül Yağının Doğallığı ve Üretim Farkı
Binbir emekle yetiştirilip toplanan Isparta gülleri… Yağı çıkarılmak üzere Hatice Teyze atölyelerine getirilir. Soğuk sıkım yöntemiyle gül yaprakları preslenir. Oluşan tortu doğal çökertme yöntemiyle birbirinden ayrılır ve selüloz filtreden geçirilerek süzülür.

Gül, yağı elde edilmesi en zor olan bitkiler arasında yer alır. 3 kg yapraktan 1 gr yağ elde edilir.

Saklama Koşulları
25 dereceden düşük, güneş ışığından uzak ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanması gereken gül yağı, Hatice Teyze’nin hünerli parmaklarında yeniden hayat buldu. Bu yağ, sizin için adeta ruh terapisi olacak.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR