Kara Nohut 500 gr - Bakliyat
Kara Nohut 500 gr - Bakliyat

Kara Nohut 500 gr (HTBK024)

Fiyat : 145,00 TL(KDV Dahil)
145,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Halk arasında kara nohut olarak bilinen siyah nohut, lifli yapısı ve zengin içeriğiyle besleyici bir bitkidir. Hem lezzetli, hem doyurucu, hem faydalı, hem de kullanım alanı yaygın olan kara nohut son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Rengi ile sofralarda görsel anlamda da çok sevilmektedir. Özellikle sağlıklı beslenme programlarında sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Kara Nohutun Besin Değeri

 

Kara nohut, bol miktarda vitamin ve minerali içerisinde bulundurmaktadır. Bununla beraber magnezyum ve folik asit miktarı da oldukça yüksektir. Anemi rahatsızlıklarının önüne geçebilmek için karşılanması gereken demir miktarı yüksek oranda kara nohutta yer almaktadır. Bu sayede vücudun oksijen ihtiyacının karşılanmasına da yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda diğer baklagillere oranla daha yüksek oranda antioksidan bulundurmaktadır. Besin değeri yönünden daha zengin olmasının yanı sıra lezzet bakımından da kara nohut diğer baklagillere göre daha lezzetlidir.

Hayvansal protein bakımından zengin beslenmenin yanı sıra bitkisel proteinlere daha çok yönelmek son zamanlarda çok daha sağlıklı görülmektedir. Bitkisel protein ihtiyacının karşılanabileceği mercimek, barbunya, börülce gibi besinler arasında nohutun da yeri önemlidir. Vitamin ve mineraller her ne kadar tek başlarına çok fayda gösterseler de hepsinden tüketildiğinde sağlayacakları fayda maksimum düzeye ulaşmaktadır. Dolayısıyla tüketilecek besinin seçiminde içerisinde vitamin ve minerallerin çeşitli olması önemli bir kriterdir. İşte kara nohut bu kriteri sağlamaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR