Karabuğday Tarhana - 250 gr - Tarhana
Karabuğday Tarhana - 250 gr - Tarhana

Karabuğday Tarhana - 250 gr (HTEÇ048)

Fiyat : 229,00 TL(KDV Dahil)
229,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Karabuğday Tarhanası

Glutensiz beslenmenin popüler olması ile beraber adını daha çok duyduğunuz karabuğday aslında buğday değil. Aslında tahıl bile değil. Greçka, kasha gibi farklı isimlerle anılan karabuğday yapraklı ve meyveli bir bitki.
Karabuğday topraksı tadının yanında demirden magnezyuma kadar ihtiyacımız olan pek çok minerale sahip.
Gluten içermemesi ile hayatımıza giren karabuğday 100 gramında, yüzde 5 yağ ve yaklaşık 13 gram da protein içeriyor.
Karabuğday, binlerce yıl önce Güneydoğu Asya’da keşfedilmiş. Japonya, Kore ve Çin’de geleneksel soba noodle karabuğday ile yapılıyor. Bazı kaynaklara göre Yunan din adamları Rusya’ya Hristiyanlık getirirken yanlarında karabuğday tohumlarını da getirmişler, bu yüzden Asya’dan sonra Doğu Avrupa’ya da yayılmış.
Ruslar kahvaltıda tereyağ ile pişirdikleri karabuğday lapasında, Fransızlar waffle tarzı tariflerinde karabuğday kullanıyorlar.
Ülkemizde karabuğday glutensiz beslenme trendi başladığından beri hayatımıza girdi.
Hatice Teyze markamızda bütün ürünlerimizi "En Doğal Hakkınız" diyerek ve sağlıklı beslenme ilkesinden ayrılmayarak üretiyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız araştırma ve denemelerin sonucunda tarhanımızı bir de karabuğday ile denedik.
Bu ürünün bildiğiniz tarhanalardan en önemli farkı, geleneksel olarak un içeren bir ürün olan tarhananın, karabuğday (greçka) unu ile yapılmış hali olması, yani glutensiz.
Geleneksel yöntemle hazırlanmış, sadece doğal malzemeler içeren Hatice Teyze Karabuğday Tarhanasını, sağlıklı glutensiz beslenmeye uygun pratik ve sağlıklı bir hazır çorba gibi düşünebilirsiniz.

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR