Kişniş Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar
Kişniş Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar

Kişniş Yağı - 150 ml. (HTBU017)

Fiyat : 310,00 TL(KDV Dahil)
Yoğun aroma kaynağı olan kişniş, sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Kişnişin sindirim sistemine destek olduğu ve iştahı artırdığı bilinen faydaları arasındadır. Vücutta bulunan ağır metali arındırmak için de etkili bir bitkidir. Üstelik vücuttaki gaz ve şişkinliğin giderilmesinde destekleyici etkisi bulunur.

Aşk iksiri olarak da bilinen bu güçlü afrodizyak bitkinin içerisinde fosfor, magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi çeşitli mineraller bulunmaktadır. Ayrıca A ve K vitaminlerince zengin olmasıyla beraber; B, C ve E vitaminlerini de bünyesinde barındırır.
Kişniş, hemen hemen dünyanın her yerinde bulunan egzotik bir baharat çeşididir. Kişniş yağı, doğal yağlar kategorisindedir. Herkesi hayran bırakan en önemli özelliği, sahip olduğu o eşsiz aromasıdır. İçerdiği mineraller ile de eşi bulunmaz bir lif kaynağıdır.

Nasıl Kullanılır?
Kişniş yağı çoğunlukla mutfakta tercih edilir. Kişnişten elde edilen yağ; çorba, et, salata ve kremada harika bir aroma bırakır. Bu anlamda sofraların vazgeçilmez bir ürünüdür.
Kişniş yağı sadece mutfak değil, mutfak dışında da kullanım alanları olan bir baharat esansıdır. Uçucu yağ kategorisinde yer aldığı için etrafa hoş bir koku bırakır. Bu değerli yağı, akşam yatmadan önce kullanırsanız daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
Sıklıkla gaz problemi yaşayan bebeklerde de kişniş yağı, göbek bölgesine masaj yapılarak kullanılabilir.

Hatice Teyze Kişniş Yağı Nasıl Elde Edilir?
Hatice Teyze Kişniş Yağı, soğuk hava çadırlarında ve güneş ışığından yoksun ortamlarda eksiksiz bir doğallığın içerisinde, soğuk sıkım tekniğiyle elde edilmektedir. Üretim yapılan bantlar özellikle paslanmaz çelikten üretilmiştir.
Hatice Teyze Kişniş Yağının Doğallığı ve Fiyatı
Hatice Teyze Kişniş Yağı tamamen doğal bir üründür. Üretildiği ve satışa sunulduğu ana kadar tüm süreçler büyük bir doğallık içerisinde kusursuz bir şekilde işler. Kişnişin elde edilme sürecinde de tamamen çevre dostu bir süreç işlemektedir.
Hatice Teyze doğayı evinize getirirken bu yolda çok fazla emek Harcamaktadır. Kişniş yağı elde edilmeden önce Hatice Teyze’nin ekibinde bulunan ziraat, gıda ve kimya mühendisleri kişniş tohumunun ekildiği toprağı, çevreyi ve tohumu analiz ederler.
İstenilen kaliteye sahip bölge ve şartlar sağlandığında tohumlar ekilir, hasatlar toplanır ve ürünler Türkiye’nin dört bir yanında bulunan 14 atölyeye doğru yola çıkar. Fiyatların çıkış noktası Hatice Teyze’nin her bir tohuma harcadığı emekten kaynaklanmaktadır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR