Kurutulmuş Soğan - 100 gr. - Kurutulmuş Sebze
Kurutulmuş Soğan - 100 gr. - Kurutulmuş Sebze
Kurutulmuş Soğan - 100 gr.-Kurutulmuş Sebzeler

Kurutulmuş Soğan - 100 gr. (HTSZ015)

Fiyat : 94,00 TL(KDV Dahil)
Soğan, bu toprakların yemeklerinde en çok kullandığı sebzelerin başında gelir. Geçmişten günümüze kadar gelen mutfak alışkanlıklarımızı şimdi de büyük bir zevkle sürdürmekteyiz. Osmanlı mutfağından gelen bu alışkanlıklardan biri de yemeklerde soğan kullanımıdır.

Soğan da sarımsak gibi yemeklere kattığı lezzetle ve çeşni görevini üstlenmesi ile Osmanlı mutfağının mihenk taşlarından biridir. Çorba ve et yemekleriyle soğan, en çok kullanılan tat verici sebze olmuştur.

Köylü kadınların gündelik işlerinden biri de kışlık için kurutulmuş sebze hazırlamaktır. Çünkü bu şekilde hazırlanan sebzeleri yıl içinde istedikleri zaman kullanabilirler. Soğan da bu amaçla kurutularak yemeklerde gizli silah olarak kullanılan bir ürün olmuştur.

Hatice Teyze de uzun zamandır süregelen Türk mutfağı geleneklerini devam ettirmek için Hatice Teyze kurutulmuş soğanı yaratmıştır. Mutfağınızın önemli bir lezzet kaynağı olacak olan bu ürün hem kolay kullanımıyla mutfakta işinizi kolaylaştıracak hem de nefis aromasıyla sofralarınızı şenlendirecek bir hazinedir.

Köy adetlerinden gelen doğal kurutma işlemleri Hatice Teyze’ye de ilham vermiştir. Büyük emeklerle yıkanıp sonra da kabukları çıkarılan soğanlar, düzgün şekilde doğranıyor ve rehidrasyon yöntemiyle kurutuluyor. Sonuç olarak da taptaze ve nefis kurutulmuş mahsuller elde ediliyor.

Sahip olduğumuz bu topraklar soğan yetiştirmek için oldukça elverişlidir ve bizler de bu verimli güzel topraklara sahip olduğumuz için inanılmaz şanslıyız. İç Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere birçok farklı bölgede soğan rahatlıkla üretilebilmektedir. Amasya, Ankara ve Eskişehir çiftçilerinin yetiştirdiği soğanlar kalite bakımından daha ön plana çıkmaktadır. Bizler de size en lezzetlisini sunmak için her zaman en iyi mahsulün peşindeyiz.

Kurutulmuş Soğan Nasıl Tüketilebilir?
Bu kurutulmuş soğanları, soğanın yakıştığı her şeyin içine kullanabilirsiniz. Soğanın kullanım alanı nasıl genişse kurutulmuş versiyonunun da alanı o kadar geniştir. Lezzetiyle yaptığınız tüm yemekleri taçlandıracak olan Hatice Teyze’nin bu ürününe bir alıştınız mı elinizden bırakamayacaksınız.

Çeşnili yapmak istediğiniz tüm yemeklerde, hamur işlerinde, atıştırmalık tariflerde kullanıma uygundur. Kuşbaşı et yemeklerinden, güveç yemeklerinde, çorbalarda, köfte harcında, dolmalarda, mantılarda hatta omletlerde bile rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür.

Kurutulmuş Soğanın Besin Değerleri
Soğana, hastalıklara karşı doğal koruyucu gözüyle bakmakta haksız sayılmayız. Taze olarak yemeklerin yanında ya da salatada tükettiğimiz gibi yemeklerimizde pişirerek de tüketiriz. Kuru soğanın içeriğinde bolca C vitamini ve 25 çeşit antioksidan bulunur. Sülfür bakımından da en zengin besinlerden biridir.

Kurutulmuş soğanlar da en az kuru soğan kadar sağlıklıdır. Bunun sebebi, kullandığımız rehidrasyon sistemidir. Bu işlem vücudun alkali seviyesinde yapılmaktadır. Bu sayede besinlerin içerdiği tüm vitamin ve mineraller korunur. Bu yüzden de besin değerinden ve lezzetinden bir şey kaybetmez.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR