Nane Yağı - 10 cc. - Uçucu Yağlar
Nane Yağı - 10 cc. - Uçucu Yağlar

Nane Yağı - 10 cc. (HTBU051)

Fiyat : 295,00 TL(KDV Dahil)
Küçük cam şişelerde sunulan Hatice Teyze Nane Yağını hem içebilir hem de cildinizde kullanabilirsiniz. Yanınızda taşıyabileceğiniz küçük boyu sayesinde ferah bir nefese ihtiyaç duyduğunuz her an sizinle!

Nanenin Faydaları Nelerdir?
Nane, keskin kokusuyla öne çıkan yeşil yapraklı bir bitkidir. İçerdiği reçine, tanen ve mentol bileşenlerle ferahlık hissi sağlayan nane; zengin bir içeriğe sahiptir. Ağız kokusunu gideren, mide bulantısını önleyen bu bitki, kokusuyla bile şifa sunar.

Yiyecekleri zenginleştiren lezzeti; içeriğindeki A ve C vitaminleri ile potasyum, demir, kalsiyum ve çinko değerleri naneyi özel bir konuma yerleştirir. Antibakteriyel özelliğe sahip olmasıyla da bilinir.

Nanenin bilinen faydaları ise şunlardır;
Doğal bir ağrı kesicidir. Migren, reflü ve kas ağrısı gibi rahatsızlıkları yatıştırmada yardımcıdır.
Kaşıntılara iyi gelir.
Burun ve sinüs tıkanıklığını geçirerek rahat nefes almayı sağlar.
Hazmı ve sindirimi kolaylaştırır.
İştah kapatıcı özelliği bulunur.
Mide bulantısına iyi gelir.
Ağız kokusunu geçirir.
Yanıkların ağrısını ve acısını hafifletir.
Aknelerin tedavisinde naneden faydalanır.
Kuruyan cildi yumuşatır.
Kasları gevşetir ve rahatlatır.
Kan dolaşımını hızlandırdığı için vücudun sıkılaşmasına yardımcıdır.
Hatice Teyze Nane Yağı Nasıl Kullanılır?
Tamamen doğal olan Hatice Teyze Nane Yağını cildinize uygulayarak tazelik ve sakinlik hissini yaşayabilir, doğanın gücünü kişisel bakımınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Vazgeçilmeziniz haline gelecek nane yağını vücudunuza dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Dilerseniz buhar banyolarınıza da dahil edebileceğiniz birkaç damla ile bu bitkisel yağın gücünden yararlanabilirsiniz. Ciltte oluşan kaşıntılar için lavanta yağını nane yağıyla karıştırarak problemli bölgeye uygulayabilirsiniz.

Ağız bakımında kullanmak için nane yağını su ile seyrelterek gargara yapabilirsiniz. Ateşli hastalıklarda vücudu serinletme amacıyla hindistan cevizi yağı karıştırılıp kullanılabilir.

Nane yağını hamilelerin doktor kontrolünde kullanması önerilmektedir.

Ürünün Saklama Koşulları Nelerdir?
Yağı kullandıktan sonra kapağını sıkıca kapatınız. Ürünü; çocukların ulaşamayacağı bir yerde, güneşe maruz kalmayacak biçimde ve 25 dereceden düşük sıcaklıkta muhafaza etmeniz önerilir.
Nanenin Hikayesi...
Zengin nane kokusu, doğanın insanlara sunduğu en özel hediyelerden biri... Ferahlık ve dinginlik etkisiyle bilinen nane hem taze haliyle hem de kurutularak tüketilebiliyor. Nanenin yeşil ve taze yapraklarından saçtığı güzel kokular, özenle kurutulduğunda da gücünü sürdürüyor. Coğrafyamızın hemen her karışında rahatlıkla yetişen nane bitkisi, karakteristik kokusunun yanında keskin ve özel aromasıyla da dikkat çekmektedir.

Nanenin öyküsü, binlerce yıllık bir geçmişe sahiptir. Öyle ki ismi mitolojideki Minthe’den gelmektedir. Dilimize yerleşmiş olan mentol kelimesinin kaynağı olan Minhte, filizlenen ilk nanenin esin kaynağı olmuştur. Zaman geçip giderken ve uygarlıklar değişir iken bu bitki, popülerliğini korumuş ve sihrini sürdürmüştür.

Eski çağlarda arı sokmalarında da kullanılan nane, hastalıklardan korunmak için başvurulan ilk bitkilerden olmuştur. Ruhu arıttığına inanılan nane, cenaze ritüellerinde tercih edilmiştir. Çeşitli medeniyetlerde misafirperverliği simgelemiş, kokusuyla insanlara gücü anımsatmıştır.

Nane, dünya mutfaklarında önemli bir konuma sahiptir. Sofralara lezzet katar ve hem taze hem kuru haliyle sıkça tercih edilir. Bununla birlikte aromatik bitkiler, tarih boyunca vücut bakımında da tercih edilmiştir. Nane özlü bakım ürünleri ve nane yağları, bitkinin zengin içeriğini koruyarak elde edildiğinde doğal ve saf bir uygulama sunar.

Hatice Teyze Nane Yağının Farkı
Hatice Teyze Nane Yağı, hiçbir katkı maddesi kullanılmadan elde edilmiş tamamen doğal içerikli bir bitkisel yağdır. Hem cilt bakımında hem de mutfakta doğal ürünleri tercih ettiğinizi ve bu konuda Hatice Teyze imzasına güvendiğinizi biliyoruz. Tam da bu sebeple, Hatice Teyze Nane Yağını hazırlarken büyük bir hassasiyet ve özenle çalışıyoruz.

Bitkinin doğal yapısının korunmasıyla nane yağının faydaları daha da etkili hale gelir. Bu anlamda, Hatice Teyze yağlarının elde edilmesinde kullanılan soğuk sıkım tekniği, doğal ve yararlı bir yoldur. Bu sayede, bitki özleri korunur ve nanenin doğal yapısı yansıtılır.
Özenle hazırlanan özel yağlar kategorisinde, tazelik ve sakinlik etkisiyle öne çıkan nane yağı, cildinize hassas bir dokunuş sağlar.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR