Nohutlu Sebze Karışımı - 100 gr. - Bakliyat
Nohutlu Sebze Karışımı - 100 gr. - Bakliyat

Nohutlu Sebze Karışımı - 100 gr. (HTSZ002)

Nohut, formuna özen gösteren kişilerin diyetlerinde ve en çok Orta Doğu mutfağında kullanılan protein bazlı bir baklagildir. Bundan yaklaşık 8000 yıl önce kadim Anadolu topraklarında yetiştirilen nohut, içerik bakımından oldukça zengin bir üründür. Sizler için özel olarak hazırlanan Hatice Teyze nohutlu sebze karışımı için ise tam bir enerji deposu desek asla abartmış olmayız.

Hatice Teyze’nin kullanmış olduğu rehidrasyon sistemi ile nohutlar kurutulur. Çok fazla emek harcanan bu ürünün tüm besin değeri ve su oranı korunur. İnsan vücudunun alkali seviyesine eş bir değerde bu işlemler gerçekleşir. Bu sebzelerin istenildiği zaman tüketilebilmesine rehidrasyon sistemi olanak sağlamaktadır. Bu yöntem sayesinde besinler bozulmadan çok uzun süreler boyunca hem tadını hem de besin değerini korumaktadır.

Hatice Teyze Nohutlu Sebze Karışımının Hikayesi
Ülkemizde yetişen baklagiller familyasının orta ölçekli büyüklüğe sahip ürünlerinden bol vitaminli nohut, hem orta doğu coğrafyasında hem de ülkemizde severek tüketilen bir ürün olması ile bilinir. Nohut her mevsim koşullarına kafa tutabilen oldukça dayanıklı bir besindir. Hal böyle olunca da nohut sofraların baş tacı olur.

Çanakkale yöresinde hazırlanan nohutlu sebze karışımı, Egeli emektar kadınların kendine has yöntemleriyle hazırlanır. Besin değerlerinden hiçbir şey kaybetmeden sofranızda yerini alan karışımı afiyetle yiyebilirsiniz.

Hatice Teyze Nohutlu Sebze Karışımı Hangi Sebzeleri İçerir?
Hatice Teyze nohutlu sebze karışımı kaliteli nohutlar ile beraber özenle kurutulan havuç, domates, kırmızı biber, yeşil biber, granül soğan ve pırasayı içerisinde barındırır. Bu enfes karışımdaki sebzelerin her biri yemekleri lezzetlendirme potansiyeline sahiptir.

Hatice Teyze’nin hazırladığı özel karışım ise mükemmel bir tada kavuşur. Kaliteli ve doğal ürünler kullanılarak hazırlanan nohutlu sebze karışımı, az miktarda yenilse dahi son derece doyurucudur. Bu özelliği sebebiyle vejeteryan beslenen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Nohutlu Sebze Karışımı Nasıl Tüketilebilir?
Besleyici ve bol vitaminli olan 100 gramlık Hatice Teyze nohutlu sebze karışımı, hazırlayacağınız yemeklerin tadına tat katar. Farklı sebzelerin bir araya geldiği bu karışımın tadı damağınızda kalır. Örneğin, nohutlu sebze karışımı ile sade bir pilavı muhteşem aromalı bir lezzet haline getirebilirsiniz. Güzelce ıslatıp şişirdiğiniz zaman iştah kabartan köfte topları hazırlayabilirsiniz. Atıştırmalık bir alternatif için yumuşamış bu özel karışımla mücver yapmayı deneyebilirsiniz.

Nohutlu Sebze Karışımını Çocuklar Tüketebilir mi?
Hatice teyze nohutlu sebze karışımı çocuklarınız için son derece faydalıdır. İçerisinde kurutulmuş sebze dışında hiçbir katkı maddesi bulunmayan bu karışım doğallığı ile ön plana çıkar. Nohutların en iyi ve verimli oldukları zaman toplanıp kurutulmaları besleyici özelliğini büyük ölçüde artırır.

Çocuklarınız ile birlikte gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz nohutlu sebze karışımı sizin de favoriniz olacaktır. Çocuklar özellikle de sebzeleri kolay kolay yemez. Fakat Hatice Teyze nohutlu sebze karışımının eşsiz lezzeti sayesinde çocuklarınız da bu karışım ile yapılan yemekleri büyük bir keyifle yiyeceklerdir. Geriye kalan tek şey ebeveynler olarak sizlerin bu harika karışımı pişirip çocuklarınızın önüne koymanızdır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR