Sebzeli Lokum Erişte 250 gr - Diadan Gelenler
Sebzeli Lokum Erişte 250 gr - Diadan Gelenler

Sebzeli Lokum Eriştesi

 

Tam bir sebze seremonisine hazır olun: Tam buğday unu, yoğurt, tuz, yumurta, havuç, kereviz, keçi boynuzu unu, domates, biber, pancar ve ıspanağın birleşimiyle oluşan Hatice Teyze Sebzeli Erişte, el emeği göz nuru ile hazırlanmış, son derece özel bir lezzet.

Hem emek hem sevgi isteyen erişte yapımına, mevsiminde, taze olarak toplanan birbirinden farklı sebzelerin vitamin değerleri de eklenince ortaya nefis tarifler ve sağlık dolu mevsim sofraları çıkıyor.

Pişirme önerisi: Hatice Teyze için özel olarak Aksaray bölgesinde hazırlanan Hatice Teyze Sebzeli Erişte'nin pişirimi de hazırlanışı kadar titizlik istiyor: Eriştenin vitamin değerlerini korumak adına, tıpkı pilav pişirme yöntemindeki gibi kısık ateşte, suyunu ağır ağır çektirerek pişirmenizi tavsiye ediyoruz. Pişirme ölçüsü 250 gr için 1,5 bardak sudur. Eğer sos ya da domates rendesi ile pişirecekseniz, bu ölçüyü, sostaki su miktarına göre ayarlanmanız gerekir. İçindekiler: Tam buğday unu,yoğurt,tuz, yumurta, havuç, kereviz, keçi boynuzu unu, domates, biber, pancar, ıspanak, 


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR