Sele Zeytin 300 gr - Zeytin
Sele Zeytin 300 gr - Zeytin

Sele Zeytin 300 gr (HTZZ014)

Fiyat : 315,00 TL(KDV Dahil)
315,00 TL 'den başlayan taksitlerle
Asırlardır insanlığın en yakın dostu olan zeytin ağacının yolculuğu, Anadolu toprakları üzerinden başlayarak tüm dünyaya yayılmıştır. Zeytin ağacının yeryüzüne armağan olarak gönderilmesiyle başlayan hikaye, çağlar boyu değişime uğramıştır.

“Ölümsüz ağaç” ismi ile kutsallığı vurgulanan zeytin ağacı, bulunduğu topraklara huzur ve bereket getirir. Ruhumuzu ve bedenimizi sarıp sarmalayan ağaç, ait olduğu toprakları sahiplenir.

Zeytin, Adem ile Havva'dan bu yana insanlık tarihinde yer edinmiştir. Doğanın ışıltısını yapraklarına yansıtan ağaç, azmi ve mücadelesi ile hepimize ayna olmuştur.

Akdeniz’i Ege’ye kavuşturan deniz, kekik kokan zeytinin efsanevi yolculuğuna eşlik ediyor. Tüm dünyaya ana kucağı olan zeytin ağacının meyvesi, toprağa sarılmadan kendini köylülerin ellerine bırakıyor. Dalıyla vedalaşmaya hazır olan meyve, tuz ve içme suyu ile buluştuktan sonra sofralarımıza misafir oluyor.

Hatice Teyze Sele Zeytin Hangi Bölgeden Toplanır?
Hatice Teyze sele zeytin, asfalttan uzak 1900 rakımda Bodrum’da yetiştirilen zeytinler ağaçlarından elde edilmektedir. Türkiye Dünya’da zeytin ağacı bakımından 4. sıradadır. Zeytin cenneti olan ülkemizde Mudanya, Edremit Körfezi, İznik, Ayvalık, Gemlik gibi pek çok bölgeden zeytin elde edilmektedir.

Hatice Teyze’de satılan tüm zeytin ve zeytinyağı çeşitleri Bodrum’daki zeytin ağaçlarından elde edilir.

Sele Zeytinin Diğerlerinden Farkı Nedir? Nasıl Elde Edilir?
Sele zeytinler kabuğu ince ve çekirdeği küçük olan zeytinlerden üretilir. Selenin diğer zeytinlerden en büyük farkı, dalında tamamen olgunlaşan ve siyah renge bürünen zeytinlerden elde edilmesidir. Zeytinler toplama ve temizleme işlemlerinden sonra içine sadece su ve tuz ilave edilerek kavanozlara yerleştirilir. Bu işlem sırasında zeytinin içinde bulunan acı su dışarı atılır ve zeytin daha lezzetli bir hale gelir.

Zeytin İçeriği Bakımından Zengin Bir Besin midir?
Kahvaltının mutlulukla ilgisini kanıtlayan zeytin, lezzeti ile günümüzü şenlendiriyor. Çiftçilerin emeği ile harmanlanan meyve, Milas türkülerine eşlik ediyor.

İçeriğinde bulunan bitkisel protein, yağ, kalsiyum, magnezyum ve fosfor ile vücudumuzu kendine getiriyor. A, C ve E vitaminleri sayesinde her bir zerremize enerji veriyor. Zeytin düşündüğümüzden çok daha besleyici bir meyvedir. Özellikle Omega-3 ve Omega-6 bakımından son derece zengindir. Hatice Teyze, sağlığımızı önemsediğini doğal içerikli ürünleri ile kanıtlıyor. Hayatımıza lezzetli, tatlı ve zengin bir dokunuş yapıyor.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR