Tatlı Badem Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar
Tatlı Badem Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar

Tatlı Badem Yağı - 150 ml. (HTBU009)

Fiyat : 495,00 TL(KDV Dahil)
En besleyici kuruyemişlerden birisi olan badem, ülkemizde Akdeniz bölgesinde ve sık yağış alan Güneydoğu Asya bölgelerinde üretilmektedir. Kendi başına tüketilebildiği gibi; tatlılarda, kozmetik ürünlerinde, cilt bakımında ve çeşitli yemeklerde de kullanılmaktadır.

Tatlı bademden soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen Hatice Teyze Tatlı Badem Yağını hem erkekler hem de kadınlar; cilt, kirpik, saç ve sakal bakımı yapmak için tercih edebilirler. Cildi pürüzsüzleştirme ve nemlendirme özelliğiyle de tercih sebebidir.

Tatlı Bademin Faydaları Nelerdir?
Zengin ve besleyici içeriğe sahip tatlı badem; cilt, saç ve sakal bakımında kullanıldığında cildinizi hem besler hem de yumuşatıcı bir etki gösterir. Aynı zamanda cildin daha dolgun bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur.

Doğanın bize sunduğu en muhteşem besinlerden olan tatlı bademin sunduğu faydalar aşağıdaki gibidir;

Anti-aging özelliği sayesinde cildi besleyerek kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur.
Nemlendirici özelliği sayesinde cildi besler.
Lif içeren yapısı sayesinde sindirime faydalıdır. Kabızlık gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.
Hamilelik gibi çatlakların sık oluştuğu dönemlerde cildi besleyici yapısı sayesinde çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
İçerdiği zengin kalsiyum, çinko, demir, magnezyum ve fosfor sayesinde kemikleri güçlendirir.
İçeriğindeki faydalı yağ asitleri sayesinde LDL ismi verilen kötü kolesterolün ve dolayısıyla kalp-damar hastalıkları riskinin azalmasına yardımcı olur.
Günlük vitamin ve mineral ihtiyacının giderilmesine yardımcı olur. Doğru oranda tüketildiğinde, özellikle içeriğindeki zengin E vitamini sayesinde günlük ihtiyacımızın önemli bölümünü giderir.
Saç, sakal ve kirpiklerin köklerini besleyerek daha gür ve hızlı uzamasına yardımcı olur.

Hatice Teyze Tatlı Badem Yağının Kullanım ve Saklama Koşulları Nedir?
Hatice Teyze Tatlı Badem Yağı, dahili ve harici kullanıma uygundur. İçecek ve yiyeceklere karıştırılarak kullanılabileceği gibi tek başına da tüketilebilir.

Harici olarak ise en yaygın kullanım biçimi cilt üzerinde uygulanmasıdır. Bununla birlikte makyajı temizlemek amacıyla bir pamuk yardımıyla kullanabilir. Kaş,sakal, bıyık ve kirpikleri beslemek için rimel fırçası yardımıyla bu bölgelere uygulama yapabilirsiniz. Saçlarınızda kullanmak isterseniz, hazırladığınız doğal saç maskelerine birkaç damla tatlı badem yağı ekleyebilir ve masaj yaparak saç diplerinize uygulayabilirsiniz.

Hatice Teyze Tatlı Badem Yağının saklanma koşulları da, doğallığın korunması ve besleyici özelliğinin kaybedilmemesi açısından oldukça önemlidir. Hatice Teyze olarak, tatlı badem yağının 25 dereceden düşük sıcaklıklarda, güneşe maruz kalmayacak ve çocukların erişemeyecekleri yerlerde saklanmasını önermekteyiz.

Hatice Teyze Tatlı Badem Yağı Bebek Bakımında Kullanılabilir mi?
Zengin ve doğal içeriğe sahip tatlı badem yağı, sadece yetişkinler için değil bebekler için de oldukça faydalıdır.
Bebeklerinizi rahatlatmak amacıyla karnına, bacaklarına ve kollarına yaptığınız masajlarda masaj yağına alternatif olarak kullanabilirsiniz. Bebeğinize tam anlamıyla bakım yapmak isterseniz tamamen doğal olan Hatice Teyze Bebek Bakım Yağını da tercih edebilirsiniz.
Doğal yöntemlerle elde edilen tatlı badem yağı, yumuşak dokusu sayesinde masaj yapmanızı kolaylaştırırken bebeğinizin cildini beslemenize de yardımcı olur.

Hatice Teyze Tatlı Badem Yağı Nasıl Elde Edilir?
Tüm besin ürünlerinde olduğu gibi tatlı badem yağının hikayesi de doğanın kalbinde başlar. Akdeniz Bölgesi’nin en verimli badem çekirdeklerinin toplanmasıyla başlayan yolculuk, geleneksel yöntemleri günümüzün son teknolojik yöntemleriyle harmanlanması ile devam eder. Hatice Teyze’nin atölyelerinde soğuk sıkım tekniği ile bademden yağ elde edilme süreci başlar.
Ardından doğal çökertme tekniği ile posasından ayrıştırılan yağ, selüloz filtre ile süzülür. Tüm bu süreçlerde doğallığını koruyan tatlı badem yağı, steril ve sağlıklı cam şişelerin içinde raflardaki yerini alır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR