Zeytin Baharatı - 50 gr. - Baharat
Zeytin Baharatı - 50 gr. - Baharat
Zeytin Baharatı - 50 gr.-
Zeytin Baharatı - 50 gr.-

Zeytin Baharatı - 50 gr. (HTBH035)

Fiyat : 49,00 TL(KDV Dahil)
Hatice Teyze Zeytin Baharatı leziz sofralarınızın baş tacı olacak! İster zeytinde, ister yemeklerde isterseniz de tuzlu hamur işlerinde kullanabileceğiniz bu ürün 4 farklı baharattan oluşuyor.

Zeytin Baharatının Lezzeti Hangi Bitkilerden Gelmektedir?
Zeytin baharatı, farklı birkaç baharatın belli bir oranda karıştırılmasından elde edilmektedir. Zeytin baharatı karışımının içinde bulunan baharatlar;
Pul Biber
Çörek Otu
Kekik
Kişniş
Her bir baharat Hatice Teyze tarafından üretilmektedir. Zeytin baharatının bu denli lezzetli olmasının nedeni doğru mevsimsel şartlarda ve doğru yörelerde üretim yapılmasıdır. Örneğin Hatice Teyze pul biberi, Gaziantep’ten mevsiminde elde edilen en iyi biberlerden üretilir. Her bir sebze ve ot doğru koşullarda üretilip yöresinden toplanır. Zeytin baharatının lezzet sırrı da bundan kaynaklıdır.
Bu baharatlar sadece lezzetiyle değil faydalarıyla da bilinir.
Biberin içindeki yüksek C vitamini
Çörek otundaki magnezyum, çinko, selenyum, B1, B2, B6 vitaminleri,
Kişnişte bulunan A ve C vitaminleri
ile birlikte kekiğin bileşiminde bulunan pek çok mineral bu baharatları son derece değerli kılmaktadır.

Zeytin Baharatı Nasıl Tüketilebilir?
Hatice Teyze zeytin baharatını anne sevgisine benzetebiliriz; bizi her zaman kabul edecek o sevgi dolu kucağa… Sevginin biçimi, ölçüsü veya şekli yoktur. Hatta sevgi sınırları aşar, kalıplara sığmaz.
İşte tıpkı sevgi gibi bu özellikleri taşıyan zeytin baharatı yemeklerde, salatalarda ve hatta birbirinden yaratıcı pek çok tarifte kullanılabilir. En çok zeytine yakışır demek yanlış olmaz ancak bu baharat karışımı hamur işlerine de çok yakışır. Özellikle pizzaların sosuna veya piştikten sonra üzerine farklı bir tat katmak için kullanabilirsiniz. Zeytin baharatı ile hazırlayacağınız mini atıştırmalıkları çocuklarınıza ara öğün olarak da sunabilirsiniz.

Zeytin Baharatı Nasıl Saklanmalıdır?
Zeytin baharatı serin ve kuru ortamda doğrudan güneş ışığı almayacak şekilde rahatlıkla saklanabilir. İçi nemlenen ve güneş ışığı gören baharat kavanozlarında kısa bir süre içinde küflenme ve kurtlanma sorunu oluşabilir. Tencere veya fırın yemeklerine eklerken kavanozun yemek buharı ile temas etmediğinden emin olun. Ayrı bir kaba istediğiniz miktar baharatı ekleyin ve ardından dilediğin yemeğin üzerine serpiştirin. Bu sayede yemeğin buharını baharat kavanozundan uzak tutarsınız.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR